Illustreeriv foto: Saksa preestridFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 14. september 2018 18:58
Saksa katoliku kiriku sisejuurdlus tuvastas, et aastail 1946-2014 kuritarvitasid kiriku preestrid tuhandeid lapsi. Enamike süüdimõistetute karistused olid vaid formaalsed sõrmeviibutused, vahendab BBC.

Saksa katoliku kiriku raporti kohaselt kuritarvitas umbes 1670 kirikumeest 3677 last. Vaid 38 protsenti neist pidi oma tegude eest vastutust kandma, kusjuures enamik neist said kõigest kergeid distsiplinaarkaristusi. Iga kuues raportis dokumenteeritud kuritegu oli lapse vägistamine.

Kiriku esindaja sõnul on neil ohvrite ees väga kahju ja väga häbi. Nagu teisteski katoliku kiriku pedofiiliaskandaalides üle maailma kombeks, kolis kirik kuriteo toime pannud preestreid ühest kogudusest teise, et nende tegusid lihtsam varjata oleks.

Enamik ohvreid olid poisid, pisut enam kui pooled alla 13aastased lapsed. Raporti autorite sõnul võib ohvreid olla veelgi rohkem, kuna mõned kirikud lihtsalt hävitasid asitõendeid ning neid preestreid enam tabada ei õnnestu.

Vatikan esialgu Saksa raportile reageerinud ei ole, kuid veebruaris korraldab paavst Franciscus suure piiskoppide kogunemise, et arutada kirikut tabanud skandaale ning seda, kuidas lapsi kaitsta.