Eesti uudised

HÄIRIV VAHEJUHTUM: laps märkas veekeskuse duši all pissivat tädi (71)

Ohtuleht.ee, 12. veebruar 2019 12:31
Foto: PantherMedia/Scanpix
Õhtulehele kirjutas lapsevanem, kes oli ujumistundides käivalt lapselt kuulnud midagi šokeerivat. Tema tütart häiris vaatepilt, kus noor naine teistest külastajatest hoolimata duši all urineeris.

Marge (nimi toimetusele teada) kirjutas sel teemal esimest korda juba eelmisel aastal, mil ta tütar ebameeldiva uudisega ujumistunnist koju tuli. Siis lootis ema, et äkki oli tegu erandliku juhtumiga. Nüüd pidi see ema tõdema, et ta eksis. 

„Ma poleks iial osanud arvata, et pean täiskasvanule selgitama avalikus kohas käitumist ja hügieeni,“ on Marge siiani ehmunud külastusest veekeskusesse, kus nägi ka ise, et tema kõrval pesev neidis tegu varjamata lihtsalt pissis.

„Ei suutnud end tagasi hoida ja ütlesin valjuhäälselt, et kas tal endal häbi ja ebamugav pole. Kas ta ise tahaks seista võõra kõrval, kelle uriin talle jalgele pritsib,“ meenutab naine oma sõnu. Tema üllatuseks oli kergendaja reaktsioon midagi hoopis teistsugust.

„Arvasin, et ta vabandab. Tunneb vähemasti ebamugavust. Tema aga kehitas vaid õlgu ja käratas vastu: „Ära vahi, kui ei meeldi!“ Ma olin sõnatu,“ ei suuda Marge seda kõike siiani uskuda.

„Ma saan aru, et ta võib seda kodus teha, aga võõraste inimeste keskel?! Tualett on kohe sealsamas. Uskumatu!“ on Marge pettunud.

OÜ Tartu Veekeskus/Aura Keskus teenindusjuht Luule Arras selgitab, et nemad eeldavad oma klientidelt eetilist ja teiste külastajate suhtes lugupidavat käitumist. „Tavaliselt nii see ka on,“ kinnitab Arras.

„Igasugune teisi külastajaid häiriv ja hügieeninõudeid eirav käitumine on lubamatu. Meie maja töötajad, kes liiguvad ringi nii basseinide ääres kui ka riietus- ja duširuumides, sekkuvad lubamatutesse olukordadesse. Loomulikult on täiesti aktsepteeritav ja tänuväärne, kui külastaja lubamatule või häirivale käitumisele juhib tähelepanu teine külastaja,“ julgustab ta ka kliente vajadusel aktiivselt sekkuma.

Mida arvad sina olukorrast, kus kaaskülastaja otsustab veekeskuses end duši all kergendada?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee