Eesti uudised

Kes suunas Deniss Metsavase kaitseväest Kaitseliitu? (72)

Toimetas Marvel Riik, 14. september 2018, 15:17
Deniss Metsavasi kinnipidamine.Foto: KAPO videokaader
Foorumis Militaar.net on tulevane kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem öelnud välja, et tema juhtimisel otsustati Metsavas Kaitseliitu saata.

4. septembril võttis Harju maakohus riigiprokuratuuri taotlusel vahi alla kaitseväe peastaabi planeerimisohvitseri major Deniss Metsavase, kes pidi 10. septembril alustama tööd Kaitseliidus. Herem selgitab foorumis Militaar.net, et otsuse taga on tema kui peastaabi ülema personaliosakond, mis tegutses vastavalt Heremi soovidele. „Seda tehti ajavahemikus 2017 juuni–detsember,“ kirjutab Herem.

kindralmajor Martin Herem.Foto: Erki Pärnaku

Samal teemal

Lõplik otsus, et Metsavas läheb rotatsiooni korras kaitseväest Kaitseliitu, tehti kolmel põhjusel. Esmalt võeti arvesse kaitseväe vajadus, teisalt Metsavase isikuomadused ja viimaks Metsavase enda soov. Herem rõhutab eraldi, et otsuse koostamisel ei oldud teadlik Metsavase sidemetest Vene luurega.

„Mina olin sellega [otsus Metsavas Kaitseliitu üle viia] väga hästi kursis ja teatud moel ka toetasin seda. Vaatamata suurtükiväelase „raisku minemisele“, oli hea meel, et Kaitseliit saab omale hea ohvitseri ja hea spetsialisti,“ kirjutab Herem.

Ühtlasi ütleb Herem, et tema alluvuses on üle terve kaitseväe rohkem kui sada inimest, keda võiks etniliste sidemete tõttu nimetada venelaseks. „Minule teadaoleva info kohaselt, ei ole neist ükski reetur,“ ütleb ta. „Ma ei lase end jätkuvalt häirida sellest, et mõni neist on erialaselt väga hea ning lojaalsuselt Eesti vabariigile igati usaldusväärne ... nagu Deniss Metsavas.“

Kindralmajor Heremi selgitused.Foto: Ekraanitõmmis / Militaar.net

72 KOMMENTAARI

s
Sonja 16. september 2018, 10:44
Kui Martin Herek on Harri kaudu Jürgen Ligi hõimlane või õigemini lausa tädipoeg siis asi mätsitakse kinni nagu Danske panga rahapesu, kus Ligile ei meenu kohe mitte kui midagi. See kõik on nii REF omane käik.
j
jah 16. september 2018, 09:20
kes suunas templirüütli eesti kaitseväkke?
Loe kõiki (72)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee