Sisuturundus

Nutikas korteri planeering säästab raha ja muudab elu mugavamaks 

Sääse kodu, 17. september 2018, 11:28
 
Kinnisvaraturg on õitsemas, uusi kodusid tekib arvukalt nii linnadesse kui ka nende ümbrusesse. Kuigi kuum ja pikk suvi aeglustas veidi tehingute toimumist, siis sügisel on taas hoogu juurde oodata. Kui Tartumaal on hetkel müügis umbes 300 uut korterit, siis Tallinnas ja lähiümbruses ligikaudu 2600. Kuidas aga laia valiku seast leida see, mis just sulle või sinu perele kõige paremini sobib ning kuidas valida kodu, millega ei kaasneks arutuid kulusid?

Hea planeering võib säästa palju raha

Korteri planeerimisel tuleb arvesse võtta palju erinevaid aspekte – milline on üldpind, mitu tuba luuakse ja kus miski asub. Kuna soovitakse ehitada võimalikult silmapaistvaid välislahendusi, jääb pinnakasutus tihtipeale teisejärguliseks. Sellisel juhul on lihtsad tekkima olukorrad, kus kodudesse satuvad kasutud nurgad või venivad trepikojad majades liiga pikaks ning mahukaks. Need on ruutmeetrid, mis kunagi kasutust ei leia, kuid mille peab korteriostja tahes tahtmata kinni maksma.

Kasututele ruutmeetritele lisanduvad ka ülalpidamiskulud

Kui esmapilgul ei pruugi paar ruutmeetrit kasutut pinda siin ja seal tunduda suure probleemina, siis kokku arvutades võivad anda päris märkimisväärse summa. Arvestades praeguseid keskmisi ruutmeetri hindu, võib laenu tagasimaksetes sellise pindala tasumine tähendada mitmeid kuid või aastaid laenumakseid. 

Lisaks tuleb arvestada ka pinda, mis koridoride arvelt sinu uuest kodust puudu on ning seda, et kõiki neid ruutmeetreid on vaja hiljem ka üleval pidada. Sinna alla kuulub nii küte kui ka heakord. Oma kodus võid paar nurgatagust tolmuimejaga kergelt üle käia, kuid üldkasutatavate alade koristamine kajastub juba igakuistel kommunaalarvetel.

Läbimõeldud tubade asetus muudab ka igapäevased toimetused lihtsamaks

Kui peres on rohkem kui kaks liiget, ei piisa tavaliselt enam vaid elu- ja magamistoast. Samuti muutub pereliikmete lisandumisega järjest keerulisemaks ka hommikuste asjatoimetamiste korraldamine. Küsimus, kes ja millises järjekorras pesemas saab käia ning ennast päevaks valmis sättida, võib hakata pidevalt esile kerkima. Sellisel juhul peakski jälgima, kas need kasutult seisvad ruutmeetrid võiks sobida hoopiski kodu teiseks duši- või tualettruumiks. Kui seda aga pole ehituse käigus mõeldud, muutub olukord päris keeruliseks.

Ettenägelik põrandaplaan aitab kiirelt sobiva mööbli leida

Mööbli valimine võib esmapilgul tunduda üsna lihtsa ülesandena – diivan sinna seina, kapp teise nurka ja voodi mugavalt magamistuppa. Tavaliselt kujuneb see siiski üpriski pikaks ning väsitavaks protsessiks, sest valikuvõimalusi on sama palju kui erinevaid mõõtmeid. Hea eluruumide planeerimine peaks kindlasti silmas pidama ka seda, kuidas standardmõõtmetes mööbel ruumidega sobib. Nii et voodi mahuks ikkagi mugavalt sinna, kuhu ta mõeldud ja köögikappide vahele ei satuks ühtegi ebamugavat posti ega veidrat nurka.

Kodu valides jälgi, et selle planeering sinu pere vajadustega sobiks

Kõige olulisem on lähtuda siiski oma pere suurusest ja soovidest. Kesklinnast vaid 8-minutilise autosõidu kaugusel, Mustamäe piiril asuva Sääse kodu planeerimisel on kõike eelnimetatut silmas pidades. Kaasaegsed kolme- ja neljatoalised korterid on loodud just perede vajadustest lähtudes. Igale pereliikmele on oma tuba ning neljatoalistes kodudes ka kaks tualetiga vannituba/duširuumi. Lisaks asub uus maja Mustamäe keskusest otse üle tee ja ühistranspordipeatuste vahetus läheduses. Hetkel võid Sääse kodusse korteri leida ka eriti hea hinnaga, sest parimad pakkumised on praegu kuni 15700 € soodsamad kui muidu. Uuri lisa kodulehelt ja vali oma pere uus kodu välja juba täna!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee