Laupäeval on maailmakoristuspäev. Eesti juubelikingitus maailmale, ütleb koduleht. Üha sagenenud maailmakoristusteemalised uudised tuletasid aga taas meelde äsjase suurepärase suve jooksul siinsamas Maarjamaal seigeldes kogetut. Kõige vaimustava kõrval hakkas ikka ja jälle silma prügi. Ka kõige kõrvalisemas metsatukas, jõekaldal või mererannas andis inimeste hiljutisest kohalolekust märku mõni joogitops, plastkahvel või paberinutsak – kuni peojäänuseid pungil täis kilekottideni, mis põõsaste vahele sokutatud. Mis kogu aeg silme ees, tundub lõpuks tavaline: ahah, prügi.

Ühel päeval olin kahe kuueaastasega rannas. Pikk päikesepäev selja taga, asutasime minekule, kui põnnid karjatuste „Rämps! Plastmass!“ saatel teineteise võidu liivas vedeleva joogitopsi poole sööstsid, et see prügikasti viia. Häbi küll, aga esimene mõte oli neid keelata: jätke, pole meie oma, räpane... Õnneks on elu õpetanud kõigepealt küsima: miks? „Aga loodus sureb ju ära, kui ei korista,“ kõlas ühelt poolt. „Ja meri saab rämpsu täis, siis ei saa seal keegi enam elada,“ täiendas teine. Nii lihtne.

Üks ühine maailmakoristuspäev – Eesti kingitus maailmale – on väga tore ettevõtmine. Aga kui suudaksime kõik iga päev mõelda nii, nagu need kuueaastased, oleks see kingitus Eestile. Nii lihtne!     

Jaga artiklit

4 kommentaari

,
,,,  /   07:42, 16. sept 2018
kingituseks saab seda alles siis pidada, kui kõik need maailmas eile tehtud prügihunnikud veetakse sinna, kus on nende koht.
M
Marika  /   09:09, 15. sept 2018
Rikkad ajavad rämpsu laiali ja vaesed peavad koristama.Igaüks peaks oma sodi ise ära koristama ja trahv prahi mahapanemisel võiks kopsakam olla.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis