Yana Toom. (Teet Malsroos)

Yana Toomi sõnul kandideerib ta uuel aastal Euroopa Parlamendi valimistel, kuid esmane siht on aidata Keskerakonnal võita riigikogu valimised. Ühtlasi usub Toom, et EKRE saab Euroopa Parlamendi valimistel saadikukoha.

Käesoleval nädalal on mitmed nimekad Reformierakondlased andnud teada, et nad kavatsevad kandideerida uuel aastal Euroopa Parlamenti. Sellise sihi on endale võtnud näiteks praegu Euroopa Komisjonis kohta hoidev Andrus Ansip, riigikogulane Taavi Rõivas ja Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet.

Toom hinnangul on oravate teadaanded märgid selle kohta, et Reformierakond valmistub riigikogu valimisi kaotama. „Muidu nad oleksid praegu rääkinud sellest, kuidas nad lähevad valitsusse ning mida nad seal tegema hakkavad,“ rääkis Toom. „See, et Reformierakonnast tuleb ridamisi teateid selle kohta, kes kõik lähevad eurovalimistele, see tähendab, et nende vaim ei ole väga võidukas.“

Toom tunnistab, et ta ei tahaks tegelikult riigikogu valimistel osaleda, kuid teeb seda siiski, kuna esmane siht on aidata Keskerakonnal valimised võita.

Rääkides, kuidas võiks Euroopa Parlamendi seitse mandaadikohta jaguneda, usub Toom, et ühe koha napsab endale ka EKRE. „Kahjuks näen seda nii. Aga EKREl on kaadriga selline olukord, et kas neil on mõistlik saata keegi oma nii-öelda kõvadest tegijatest Brüsselisse?“ mõtiskleb Toom. „Ma ei ole selles kindel. Olgem ausad, EKRE on kahe inimese, ühe pere erakond.“

Jaga artiklit

70 kommentaari

A
AUTOJUHT RAKVEREST VOLVOGA  /   07:25, 16. sept 2018
jaana ja kõik eesti rahva vaenlased kolige jamburgi ka endine eesti
?
???  /   17:19, 15. sept 2018
Loogiline ju! Miks ei peaks nad seda saama, kui teistel ühiskonna huvigruppidel saavad omad esindajad olema? Nagu näiteks pagulasekummardajatel, homoabielude toetajatel, putinoudidel j.n.e. Miks siis ei võiks olla ka põliseestlastel, kelle tahavad kaitsta oma riiki, rahvast, keelt ja kultuuri?

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis