Talveaeg muudab hommikud valgemaks kui suveaeg ning aitab sellega hoida inimese sisemise bioloogilise kella õiges rütmis, põhjendas professor Partonen oma seisukohta.
Samal teemal
Ilta-Sanomat korraldas veebis kolmapäeval lugejaküsitluse, millele vastas lühikese ajaga 108 341 inimest. Neist 51% soovib üleminekut talveajale ja 49% suveajale.
Ka Müncheni ülikooli meditsiinipsühholoogia instituudi teadur Till Roenneberg hoiatas ajalehes Die Welt, et igavene suveaeg tõstab riski haigestuda diabeeti, toob kaasa depressiooni ning tekitab magamis- ja õppimisprobleeme. Hoopis loomulikum oleks üleminek igavesele talveajale ehk vööndiajale. Suveajale jäämine muudab inimesed aja jooksul paksemaks, rumalamaks ja tigedamaks, leiab Roenneberg.
Euroopa Komisjon ootab liikmesriikidelt seisukohta tuleva aasta aprillis. Need liikmesriigid, kes otsustavad üle minna püsivale suveajale, keeraksid sel juhul viimast korda kella 31. märtsil 2019 ning riigid, kes otsustavad püsiva talveaja kasuks, keeraksid viimast korda kella 27. oktoobril 2019.
Euroopa Komisjoni nägemusel oleks parem, kui naaberriigid käituksid sarnaselt.
208 KOMMENTAARI