Maailm

KES TAPPIS ZAHHARTŠENKO? Ukraina separatistide juhid ei saa kiidelda pika elueaga (24)

Allan Espenberg, 14. september 2018 18:00
JUHI MÄLESTUSEKS: DRV juht Aleksandr Zahhartšenko (parempoolsel pildil) ja tema ihukaitsja Vjatšeslav Dotsenko hukkusid 31. augustil Donetskis kohvikus Separ toimunud pommiplahvatuses. Täna meenutab neid kohviku juurde paigutatud mälestuskivi, mille ees põlevad küünlad ja kuhu kohalikud toovad lilli. Foto: TASS/Scanpix

Ukraina idaosas eksisteeriva libariigi – Donetski Rahvavabariigi juhi Aleksandr Zahhartšenko surmast on möödunud kaks nädalat, kuid kes korraldasid selle atentaadi, pole teada. Seevastu on väga hästi teada inimesed ja jõud, kes olid Zahhartšenko likvideerimisest huvitatud.

Ukraina idaosas, Donbassis eksisteerib alates 2014. aasta aprillist kaks tunnustamata ja isehakanud vabariiki. Donetski oblasti territooriumil paikneb Donetski Rahvavabariik (DRV) ja Luganski oblastis võimutseb Luganski Rahvavabariik (LRV).Mõlemad vabariigid kuulutati välja Ukrainas toimunud massirahutuste ja suure segaduse ajal. Seda tegid inimesed, kes polnud rahul Euromaidani käigus Kiievis valitsema hakanud jõududega.

DRV ja LRV saavad kõikvõimalikku – nii sõjalist kui ka humanitaarset abi Venemaalt, kes nägi nendes vabariikides võimalust killustada ja nõrgendada praegust Ukrainat. Seevastu Kiiev on kuulutanud mõlemad vabariigid terroriorganisatsioonideks, kuna need peavad Venemaa toetusel väljakuulutamata sõda Ukraina riigi vastu. Praeguseks pole kumbagi vabariiki tunnustatud ükski maailma riik, sealhulgas Venemaa. Sellele vaatamata on nii Donetski kui ka Luganski Rahvavabariigil olemas kõik riigile omased võimuorganid: nii juht kui ka parlament ja valitsus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.09.2018
Isehakanud Donetski Rahvavabariik ähvardab täiemahulise sõjaga
02.09.2018
Urmas Paet: halvimal juhul Venemaa sõjategevus Ukrainas hoogustub
31.08.2018
Donetski separatistide juht hukkus plahvatuses

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee