Eile surnud Roman Baskinit meenutab Õhtulehe tegevtoimetaja Raivo Rauts. 

"Mingitel segastel asjaoludel sattusin 90ndate alguses tööle Harju Raadiosse, mida juhtis tollal praegune Tallinna Teletorni juht Jüri Kriisemann. 

Ühe päeval pidin intervjueerima Roman Baskinit. Makk kaenlasse ja nii ma temaga Draamateatri kohvikus kohtusin.

Istet võtnuna läitis Roman oma piibu ning mina lülitasin maki sisse. Sünkroonselt meie intervjuuga hakkas aga baaridaam kohviube jahvatama. Selle heli taustal oli võimatu, et midagi ka makilindile jääks ning minu palvel suundusime kohviku kõrval asuvasse garderoobi.

Teine katse. Makk sisse, kuid seierid olid kohvikust tuleva müra tõttu endiselt punase peal.  Roman, nähes minu murelikku nägu, ütles: "Tule, ma tean ühte head kohta, kus on vaikne."

Suundusime seepeale meeste tualetti, võtsime põrandal kraanikausside juures istet ja intervjuu võis alata. Selle sisu ma ei mäleta, aga  elu lõpuni jääb meelde Romani stoilisus ja abivalmidus ning loomulikult tema piip!"

Jaga artiklit

1 kommentaar

I
idavirulane  /   10:09, 15. sept 2018
Seal vahest ehk tõesti. Kuigi oleksin huviga vaadanud, kuidas ta istunuks põrandale kusagil provintsis sellises üldkasutatavas kemmergus, kus on põrandal teatavad lombid ja muudki head-paremat. Kahtlen, et selline põrand just maha istuma meelitaks.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis