TTÜ peahoone Foto: Tiina Kõrtsini
Kristjan Roos, toimetaja 14. september 2018 11:04
Kes igapäevaselt Mustamäele Tallinna tehnikaülikooli peahoone kanti ei satu, võib sinna jõudes ilmselt üksjagu imestada selle üle, kui suureks on kasvanud TTÜ linnak. Samamoodi võib õppehoonetes ja nende ümbruses märgata palju välistudengeid.

Need kaks märki annavad kinnitust sellest, et esmaspäeval 100-aastaseks saav Tallinna tehnikaülikool on võimsalt kasvanud ning samal ajal muutunud rahvusvahelise mõõtmega kooliks. Sinna soovivad tulla õppima nii Eesti kui ka maailma nutikaimad noored. Ja sealt lähevad Eesti parimad ajud maailma vallutama.

„Mul on küll hea meel, et praktilised erialad, mis toovad leiva lauale ja võib-olla ka vorsti peale, on muutunud populaarsemaks kui pehmemad ja jutustavamad erialad,“ ütles nädalataguses intervjuus Linnalehele tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo.

Tõepoolest, just IT, energeetika ja ehitus on valdkonnad, kus ükski TTÜ diplomiga lõpetanu ei pea kartma tööpuudust. Rektor võib oma peokõnes uhkusega ka öelda, et ülikooli katselaborid ei jää alla Lääne-Euroopa ülikoolide omadele ning linnakust on saanud tulevaste leiutajate testimisplatvorm.

Jah, TTÜ tudengid ei saa ehk küll nautida nii mõnusat tudengielu kui ülikoolilinnas Tartus – lihtsalt Tartu elabki ülikooli rütmis, Tallinnas hajuvad tudengid ära. Ka TTÜ peahoone ei kanna endas nii võimast ajaloohõngu kui kas või Tartu ülikooli peahoone. Aga see-eest sünnivad Mustamäe mändide all innovatiivsed asjad. Näiteks TalTechDigitali plaan, mille järgi ülikool hakkab kasutama õppetöös kõige moodsamaid tehnoloogiaid, intelligentseid tehissüsteeme.