Kiiksud

„Süütu lööve“ lõppes mehele peenise amputeerimisega 

Ohtuleht.ee, 14. september 2018 17:07
Foto: Pixabay
Kahe lapse isa Neil andis LadBible’ile avameelse ülevaate sellest, kuidas ta ise arvas, et peenisel on vaid süütu lööve – aga see osutus vähkkasvajaks ja lõpuks tuli kogu liiges eemaldada.

54-aastasel britil Neil Walkeril ei tahtnud paraneda peenise peal olev teist värvi laik. Septembris 2014 diagnoositi tal peenisevähi vorm.

Algul kirjutasid arstid mehele steroidikreemi, aga ühel hetkel hakkas mees muretsema ja ta nõudis täpsemaid uuringuid. Siis avastatigi endisel tuletõrjujal peenisevähk, riista ots tuli amputeerida ja üles ehitada jalalt võetud naha abil.

Eelmise aasta augustis vähk kahjuks naasis ning tänavu märtsis lõigati terve peenis maha. Nüüd on mehel tulnud harjuda eluga ilma peeniseta. Oma lugu jagas mees selleks, et tõsta meeste teadlikkust peenisevähist.

„Kui mulle diagnoos pandi, siis olin šokis, sest ise olin pidanud seda lööbeks, aga korraga astusin sõtta vähiga,“ pihtis Neil. „Mul ei tekkinud peas isegi mõtet, et ma võin vajada amputeerimist ja lõpuks oma peenise kaotada.“

„Nüüd, kus mind on täiesti ebamehestatud, tunnen end ilmselt nagu naised tunnevad. Ja tean, et kui oleksin vähile varem jaole saanud, oleks mul mehelikkus alles.“

Korduvalt surma lävel

Kolm kuud pärast diagnoosi saamist toimus esimene operatsioon ehk riistapea eemaldamine. Kaks kuud hiljem tuli eemaldada ka kubeme lümfisõlmed – ja see põhjustas erinevaid tervisehäireid.

„Nii ei jäänud mulle midagi, millega allpool vööd põletike vastu võidelda, nii et mul tekkis neli korda aasta jooksul sepsis ja olin pidevalt surma ukselävel,“ tõdes mees.

„Ja siis, kui mõtlesin juba, et kõik on okei, märkasin mullu augustis peenisel jälle löövet ja teadsin, et vähk on naasnud,“ kirjeldas ta.

Sedakorda kaotas mees trombolüüsi tagajärjel ka mõlemast silmast nägemise ja edasine vähiravi oli raskendatud.

„Tänavu märtsis, pärast mitmeid proove, pidin laskma kogu peenise amputeerida ja urineerin nüüd hädaabinõuna munandite taha tehtud augu kaudu,“ tõdes vähi ohver.

Pigem piinlikkus kui amputeerimine

„Kui midagi sellist toimub, siis on parem karta kui kahetseda ja alati tasub kontrollida,“ kõlab mehe sõnum sookaaslastele. „Ma tean, kui piinlik võib olla minna kliinikusse ja näidata arstile midagi nii intiimset, aga on oluline vahe, kas teha seda või kaotada oma suguelundid.“

„Kui oleksin varem spetsialistide poole pöördunud, siis ei oleks ma pruukinud oma peenist kaotada,“ sõnas Neil. „Ja kuigi ma tunnen end sellepärast piinlikult ja vähem mehena, loodan ma, et minu lugu võib päästa kellegi selle läbielamisest, mida mina olen läbi teinud.“

Samal teemal

17.09.2018
ÜLLATAV! Algselt südamele mõeldud Viagra mõjus peenisele tõhusamalt