Eesti uudised

Eesti Kontserdi uueks juhiks valiti Laine Randjärv: riigikogusse ma enam ei kandideeri (19)

Ohtuleht.ee, 13. september 2018 21:06
Laine RandjärvFoto: Erlend Štaub
Neljapäevasel nõukogu koosolekul valiti Eesti Kontserdi juhatuse uueks liikmeks Laine Randjärv.

Nõukogu esimehe dr Indrek Laulu sõnul on Eesti Kontsert kontserdielu juhtiv organisatsioon Eestis ning Randjärvel on asutuse arendamiseks tugev visioon. "Saime hea juhi," ütles Laul.

Uue juhi ametiaeg algab 1. veebruarist 2019. Eesti Kontserdi praeguse juhatuse liikme Jüri Leiteni ametiaeg lõppeb tuleva aasta algul ning uueks ametiajaks ta ei kandideerinud.

"Tööle Eesti Kontserdi meeskonnas asun 2019. aasta talvel, kui algabki ametiaeg. Koosseisu lõpuni ja kuni valimisteni olen veel riigikogus. Valimistel aga enam ei osale," kinnitas Randjärv sotsiaalmeedias.

Eesti Kontsert on 1941. aastal asutatud riigietendusasutus, kelle peaülesanded on kooskõlastada Eesti muusikategevust, korraldada kontserte ja algatada uusi muusikaprogramme, samuti rahvusvaheliste kontaktide loomine ja hoidmine ning muusikainformatsiooni levitamine. Asutamisest kuni 1989. aastani kandis Eesti Kontsert nime Eesti NSV Riiklik Filharmoonia.

Sihtasutuse hallata on Estonia kontserdisaal, Vanemuise kontserdimaja, Pärnu kontserdimaja, Jõhvi kontserdimaja ja Peterburi Jaani kiriku kontserdisaal.

Samal teemal

25.09.2018
Randjärv: see oli poliitiline otsus, aga mul pole tõendeid
25.09.2018
Muusikaakadeemia juht taunib Randjärve suhtes tehtud otsust
24.09.2018
Evelyn Sepp peab toimuvat õeluseks: kui Laine sinna valiti, siis küllap oli ta parim kandidaat
24.09.2018
ÕL VIDEO | Laine Randjärv jäi Eesti Kontserdi juhi kohast ilma