Maailm

ARUSAAMATU: miks eiravad mõned inimesed orkaanihoiatusi?

Toimetas Greete Kõrvits, 13. september 2018 18:49

2 KOMMENTAARI

t
telekas näitas/ 14. september 2018 05:30
kaks vana inimest istusid rannatoolidel veepiiril ja ootasid orkaani.
K
???/ 13. september 2018 23:48
Kaasaegsed linnaInimesed on väga naiivsed, vähemasti osa neist. Nad ei tunne looduse tegelikke ohtusid ning on harjunud, et nende elu on alati turvaline. Ka katastroofid ei hirmuta, sest nad on harjunud neid täiesti ohutult oma teleriekraanilt rahumeeli jälgima.
Meenutage 2004.a. India ookeani suurt tsunamit, kus 20-30 meetilise hiidlained pühkisid minema ning uputasid veerand miljonit inimest. Sealhulga ka tuhandeid randades suvitavaid võõramaiseid turiste.
Meenub ühe ellu jäänud naise poolt meediale antud kirjeldus. Teatavasti on tsunamiohu esimene nähtav märk see, kui vesi hakkab ootamatult rannast taganema, See on märk, ettuleb kohe rannalt põgeneda. Kuid loomulikult linnainimesed-turistid seda ei taibanud. Vastupidi, mindi hoopiski paljastunud merepõhjale "suveniire ning saaki otsima". Ja siis tuli taganenud vesi vahuse mäena tagasi. Kui seda mõne kilomeetri kauguselt märgata, siis on juba hilja põgeneda. Kuigi võib veel vedada. Kellel on nobeda jalad ja kel õnnestub joosta mõnele piisavalt kõrgele künkale. Meie õnnelik intervjueeritav siiski pääses. Teel jooksis ta mööda ühest teisest naisest, kes paigal seisis ja rahumeeli lähenevat veemäge vaatles."Jookse, põgene!" . hüüdis esimene. Aga too teine vastu; "Ei saa minna. See on ju nii põnev! Täpselt nii nagu filmis Päev pärast homset!" Jäigi seda sinna vaatlema. Ja ilmselt vaatleb ta nüüd loodusnähtusi ülalt paradiisist, pilve pealt. inimesed kahjuks enam ei jaga, et mis on film või kinoekraan, mis aga reaalsus. Et filmis on vaatajale kõik ohutu, päris elus aga täis ohte. Kuni hukkumiseni.