Foto: Erakogu
Juhan Haravee 13. september 2018 14:06
 Väike Annabel, kes tänu tuhandete toetajate abile paranes haruldasest vähivormist, käib nüüd kooliteed nagu ühel tervel lapsel kombeks. Tema toetuskampaaniat juhtinud Toivo Tänavsuu ja tüdrukust pildi maalinud Toomas Reisalu käivad aga kohtuteed.   

„Meie jaoks algas see asi nii moodi, et kui maal Facebooki ilmus, siis sõbrad andsid sellest mulle teada, küsides, kas me teame, et meie lapsest on tehtud selline pilt,“ räägib Õhtulehele Annabeli ema Marianne. „Minu lähedane sõbranna kirjutas ilmunud pildi alla kohe kommentaari, et „Toomas, sinust oleks väga kena kinkida see maal Annabeli vanematele“.

Annabeli isa Allar võttis Toomasega ühendust ja küsis, kuidas me saaksime selle maali tema käest kätte, ja palus ka, et see maal võetaks ka Facebookist maha. Meie eesmärk ei olnud see pilt mitte endale saada, vaid et seda ei kasutataks sotsiaalmeedias postituse juures, kus Toomas kogus endale kui haigele inimesele annetusi. See oli meie jaoks vale ja vastumeelne. Jutt ärritas Toomast, sest me ei lubanud tal Annabeli pilti internetis kasutada, ning selle peale ta ütles, et ei kingigi maali meile. Kuna ta ise kogus annetusi, siis ütlesime talle, et oleme valmis maali ära ostma, kuna see kujutab siiski meie last. Sealt alates meie suhtlus internetis lõppeski: ta blokeeris ära minu, blokeeris ära lapse isa ja kõik ülejäänud samamoodi, kes julgesid selles asjas sõna võtta.

Mina pöördusinToivo (Tänavsuu) poole ja küsisin, mida me saaksime selles olukorras teha, ja kas on ika õige, mida Toomas teeb, kas nii võibki teha.“

Marianne saatis Õhtulehele ka andmekaitseinspektsiooni vastuse Annabeli vanemate kaebusele, kus kinnitatakse, et  Toomas Reisalu on rikkunud seadust ning soovitatakse kaebajatel oma õiguste kaitseks kohtusse pöörduda. Sellest tülikast võimalusest haige tüdruku pere loobus.

„Saatsin selle vastuse ka Toomasele, kuid see teda ilmselt ei huvitanud,“ lausub Marianne. „Me ei ole kunagi tahtnud teda kiusata. Mõte on selles, et kuna tegemist on meie lapsega, siis nii ei tohiks Toomas käituda. Kui ta oleks pildi lihtsalt ülesse pannud, et vaadake, ma tegin vaprast Annabelist ilusa maali, siis oleks kõik olnud okei. Tema annetuste kogumine ja oma raamatu reklaamimine, milles kõigel pole lapsega vähimatki seost, ei ole meie jaoks lihtsalt aktsepteeritav. Mina ei mõista teda kui haiget inimest hukka, aga meie last ta oma plaanide teostamisel kasutada ei tohi. Mul on nii kahju, et nüüd on Toivo Tänavsuu saanud selle jama enda kaela. Meie Toomasega protsessimist ette ei võtnud ja nüüd peab kannatama inimene, kellele oleme väga tänulikud. Toivot me kindlasti kaitseme ja meil ei ole vähimatki kahtlust, kes selle kohtuvaidluse lõpuks võidab. Mina ikkagi usun, et maailmas kehtib reegel: see, mida sa annad, saad sa ka tagasi.“ 

Samal teemal

Kommentaarid  (40)

Johhhaidii 14. september 2018 21:17
Jumal sa näed, aga ei mürista! Kuidas on ära tüüdanud selle mehe soigumise ja vabandamine asjaolu taha, et ta on ratastoolis!! Kui oled ratastoolis, siis on sul õigus selline ****** olla? Aastast aastasse see hädaldamine ja kerjamine. Iga pöördumise sees on “jah, ma olen ratastoolis” Jesssssus, miljonid inimesed on puudega ja ratastoolis, see ei anna neile selliseid õigusi, ega ei tee neid jumalaks! Mu onupoeg on ratastoolis ja elab nagu täiemõistluslik inimene. Proovi vahelduseks ka?! Nii alatu.. veelkord ALATU! Tõesti, füüsiline puue pole siin vist ainuke, millest rääkida. . Hirrrrrmus inimene!
123456 14. september 2018 23:26
Sandid ja vaesed ei kerja ja ei pressi raha välja. Need toimetavad vaikselt. Toomase taoline skiso aga vahutab ja hagitab varsti poolte inimeste ja firmade seljas.
Teda 17. september 2018 14:48
Ei võeta enam kusagil tõsiselt. Minu tutvusringkonnas on kaks inimest,kes teda väga hästi teavad.Üks neist on tartu maakohtu töötaja. Edasi pigen ei kommenteeri,et miks Toomas Reisalu nime kuuldes nad kohtlaselt muigavad ja sõrmega oimukohta puurivad.
mis? 20. september 2018 21:38
mis siin alatut on? tegi tööd, joonistas? või ei? kas ei tohi siis joonistada kedagi meenutavat pilti? ja no invaliid teeb midagi ja üritab end elatada, mis see sinu onupoeg siia puutub, tal ilmselt on elatajad või mingi selline oskus, mis lasebb end elatada ka ratastoolis. toomasel aga pole, jama jah, et tahab ka elada? et tahab süüa? enda lapsele abi saanud vanemad oleksid võinud hoopis teist puudega inimest aidata, aga ei, ise said abi, teiste mure on võõras mute. inetu lugu.
Aga 14. september 2018 14:52
miks see Toomas ratastoolis on?
Ma lugesin,et kunagi ammu saadud noahaavad ei olnud rasked. Kas hiljem tekkisid tüsistused või on tegemist mõne raske haigusega ? Äkki on viinaveast tingitud haigus?
Ei ole. 14. september 2018 22:32
See on jumala karistus tema “vägitegude” tasuks....eks neid hädasid aga lisandub veelgi. Kamaluga.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS