Maailm

Aung San Suu Kyi õigustas Reutersi ajakirjanike vangipanekut

Toimetas Piret Kütt, Greete Kõrvits, 13. september 2018 13:01

2 KOMMENTAARI

d
devalveerunud inimõiguste kaitsjate autasud./ 27. mai 2019 20:13
too daam. oma riigi praegune liider oli kunagi ise tagakiusatu. Ja sai nii 1991.a. Nobeli rahupreemia kui ka Euroopa parlamend poolt 1990.a. antud maineka Sahharovi auhinna. Tarvitses tal aga ise võimule saada, kui tunnustatud inimõiguslasest sai ise julm hirmuvalitseja.
Ü
!!!/ 14. september 2018 01:04
Ülimalt väärikas president! Oli ise poliitvang. Sai 1990.a. Euroopa parlamendilt mõttevabaduse ning inimõiguste kaitsmise eest maineka Sahharovi auhinna. ja järgmisl aastal, 1991.a. Nobeli rahupreemia. Pluss igasugu muid autasusid. vähemalt tosina maineka ülikooli audiktor veel pealekauba.
See juhtum on ilmekas näide, kuidas võim ning presidendiamet inimest rikub. Praegu naudib ta võimu ning privileege ja ei mõtlegi riigi juhtivate poliitikute ning kindralitega vastuollu minna ja oma hüvedega riskida. Nüüd ülistab ta kõigest väest 2.3 miljoni rohinja tagakiusamist, genotsiidi ning maa etnilist puhastust. Ja pistab trellide taha ajakirjanikke, kes sellest kirjutada üritavad. Tagakiusatavast on saanud tagakiusaja, rõhutust rõhuja. Mõttevabadusekaitsjast mõttevabaduse lämmataja. inimõiguslasest aga türann.