Eesti uudised

Leppimatu tüli ümber Annabeli pildi: ratastoolis maalija kaebas vähiravifondi juhi kohtusse (67)

Juhan Haravee, 13. september 2018, 11:08
SATTUS MAALILE: Väikese Annabeli isa sõnul maalis Toomas Reisalu temast pildi luba küsimata.  Foto: Erakogu/Toomas Reisalu

Väike Annabel, kes tänu tuhandete toetajate abile paranes haruldasest vähivormist, käib nüüd kooliteed nagu ühel tervel lapsel kombeks. Tema toetuskampaaniat juhtinud Toivo Tänavsuu ja tüdrukust pildi maalinud Toomas Reisalu käivad aga kohtuteed.     

Endine ajakirjanik Toomas Reisalu (40) elab Jõgeval sotsiaalmajas ning püüab end heade inimeste abi ja maalimisega kuidagi ära elatada. Kerge see ei ole, sest ta on oma sõnul lootusetult haige juba üheksandat aastat, millest neli viimast on tulnud veeta ratastoolis. Poolteist aastat tagasi võttis Toomas kuulda sotsiaalmaja valvurit, kelle soovitusel ta hakkas elumuredega kaasas käivate sundmõtete tõrjumiseks maalima.

„Alguses oli tulemus ikka päris jube, kuid ööd ja päevad maalimisele pühendudes olen jõudnud tasemele, mis pakub paljudele rahuldust,“ räägib iseõppijast Toomas. Ta palub end nimetada mitte kunstnikuks, isegi mitte hobikunstnikuks, vaid ratastoolis invaliidiks, kes tegeleb maalimisega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. detsember 2018, 11:38
Pressinõukogu tegi Õhtulehe kohta õigeksmõistva otsuse
24. detsember 2018, 14:18
Raske haiguse seljatanud Annabeli ema: tahaksin, et inimesed näeksid ja tajuksid seda, mis on oluline
11. oktoober 2018, 12:39
KINGI ELUPÄEVI! Vähiravifond saab erakordselt palju abitaotlusi
13. september 2018, 14:06
Väikese Annabeli ema: „Kaitseme kindlasti Toivot, nagu tema kaitses meid!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee