Luminor (Karin Kaljuläte / Ekspress Meedia)

Luminor teatas täna strateegilisest partnerlusest konsortsiumiga, mida juhib investeerimisfond Blackstone Group L.P. Tehingu tulemusel omandavad Blackstone’i erakapitali investeerimisfondid Luminoris 60%-lise osaluse. Luminori senised omanikud Nordea Bank AB ja DNB Bank ASA säilitavad tehingujärgselt kumbki 20%-lise osaluse.

Nordea ja DNB jätkavad omanikena endiselt ettevõtte nõukogus ning pakuvad ekspertteadmisi ja pikaajalist rahastust. Täiendavalt käivad läbirääkimised Nordea ja Blackstone'i vahel Nordea 20%-lise osaluse väljaostmiseks lähiaastatel.

Tegemist on üleilmselt viimase aastakümne suurima erakapitalifondi investeeringuga universaalpanka ning iseseisvuse taastamise järgse perioodi suuruselt teise finantssektori ostutehinguga Baltikumis. Tehingu lõpuleviimine sõltub Finantsinspektsiooni ja Euroopa Keskpanga heakskiidust ja plaanitakse lõpule viia  2019. aasta esimeses pooles.

Luminor Group AB juhatuse esimehe Nils Melngailise sõnul iseloomustab Blackstone'i ulatuslik rahvusvaheline teadmistepagas, pikaajaline finantssektori kogemus ja edukas koostöö sektori ettevõtetega. “See teeb Blackstone'ist Luminori jaoks ideaalse strateegilise partneri. Luminori eesmärk on pakkuda uusi, innovaatilisi pangatooteid ja teenuseid, mis on loodud Eesti, Läti ja Leedu ettevõtete ning inimeste jaoks. Blackstone'i otsus investeerida Luminori on kooskõlas meie visiooniga ning annab jõudu juurde saamaks Baltikumi  juhtivaks  finantsteenuste pakkujaks.“

Jaga artiklit

9 kommentaari

O
osta odavalt, müü kallilt  /   11:21, 15. sept 2018
kõge tragikoomilisem sõnapaar on "innovatiivne pangatoode"
T
T.Mets  /   15:08, 14. sept 2018
Ostab jah Luminori ja Eesti saab pealekauba

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis