Eesti uudised

Tartus tegutseb lipulemb: Järjekindlalt kaovad kesklinna majade küljest lipud (9)

Asso Ladva, 12. september 2018, 17:36
TAVALISELT LIPUEHTES: Tartu Tampere majal lehvivad nii Soome, Eesti, Tartu ja Tampere lipud, praegu pole ühtegi.Foto: Aldo Luud
„Kuu aja jooksul juba kolm lippu läinud. Keerasin lipud kruviga hoidja külge kinni, et neid kohe kätte ei saaks, nüüd kangutasid lipu koos hoidjaga maja küljest lahti,“ pahandab Tartu Tampere maja peremees Sakari Neuvonen kolmapäeva hommikul redeli ja kruvikeerajaga askeldades.

Samas Tampere maja lipud asuvad piisavalt kõrgel ja kratil peab olema abivahend kas redeli või kaaslase näol, üksinda on muidu pea võimatu kätte saada. Viimase teo tegijal pidi olema kõvasti tahtmist ja jõudu, et kogu lippe hoidev konstruktsioon laiali lammutada. Jäänused kruvib Neuvonen seina küljest lahti ja viipab piki Jaani tänavat edasi: „Uppsala majal sama lugu.“

Mõnikümmend meetrit kaugemal asuva Uppsala maja küljest on suve jooksul lipp ära viidud kolm korda. Seal töötav Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakond ei ole politseile neist juhtumitest teada andnud.

„Ilmselt on meie lipud piisavalt madalal ja need saab lihtsalt kätte,“ oletas linnavalitsuse pressiesindaja Lilian Lukka.

Kohalike korrakaitsjateni ei ole seni veel jõudnud süüteoavaldust selle kohta, et täna öösel oleks Tampere majalt varastatud riigilipp. Küll aga on tänavu politseile üle Eesti laekunud kümmekond teadet lipuvargustest, mille kõigi osas käib menetlus. Kaks neist juhtumitest ongi varasemad Tampere maja kadunud lipud. Sellise varavastase süüteo eest võib teo toimepanijat ees oodata kuni 1200eurone rahatrahv või kuni 30päevane arest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee