Eesti uudised

AMETNIKE KÄTTEMAKS? Mupol jäigi linnavalitsuse ette prügi kuhjanud mehelt trahviraha saamata (1)

Juhan Haravee, 12. september 2018 17:20
PRÜGIAKTSIOON: Nõmmelaste kannatus katkes, sest linnavalitsuse aadressilt tuli küll prügiveoarveid, kuid prügikottide kuhi muudkui kasvas. Nii tõidki kodanikuaktivist Elmo Ant (paremal) ja Tiit Kruusalu paar prügikotti otse Tallinna linnavalitsuse ette.Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia

Kohtuvaidlus mupo ametnike ja mullu kevadsuvel Nõmme linnaosa nördinud elanike prügiprobleeme lahendama asunud kodanikuaktivisti vahel jõudis lõpplahenduseni – riigikohus ei võtnud menetlusse mupo taotlust meest prügieeskirjade rikkumise eest trahvida.    

26. aprillil tühistas Harju maakohus Tallinna munitsipaalpolitsei ameti määratud 400 euro suuruse väärteotrahvi, millega mullu kevadel karistati kodanikuaktivist Elmo Anti (56) kahe Nõmmelt kohale toodud prügikoti ladustamise eest Tallinna linnavalitsuse ette.

Mupo hinnangul rikkus Elmo Ant Tallinna jäätmehoolduseeskirja nõudeid ja oli oma õigusvastase teoga karistuse igati ära teeninud. Ant oleks pidanud jäätmed panema vastava jäätmeliigi kogumiseks ettenähtud mahutisse, mitte aga tooma linnavalitsuse ukse juurde kõnniteele. Mupo arvates võis see olla poliitiline aktsioon enne kohalike omavalitsuste valimisi. Kuna kottide sisu oli teadmata ja arvestades seda, et linnavalitsuse ees liigub palju turiste, siis ohustati sellise käitumisega keskkonda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.06.2017
Prügi "demineerimine" võib Klandorfile tuua politseimenetluse
02.06.2017
Prügi-Uberi eestvedaja Tiit Kruusalu: me ei kavatse määratud trahve maksta, vaid need vaidlustada
01.06.2017
Taavi Aas Nõmme elanike ettevõtmisest: Prügi-Uber on õiguslik nihilism ja õigustab saastamist
11.05.2017
ANNAN TEILE KOLM TUNDI! Nõmmel ähvardasid elanikud prügi linnavalitsuse ette valada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee