Maailm

Brüssel alustas operatsiooni "Päästke Theresa!" (9)

Aadu Hiietamm, 12. september 2018, 21:05
Theresa May kolmapäeval Briti parlamendis saadikute küsimustele vastamas.  AFP/Scanpix
Euroopa Liidu pealäbirääkija Brexiti kõnelustel Michel Barnier teatas selle nädala algul mõnevõrra ootamatult, et Euroopa Liit ja Suurbritannia on võimelised jõudma lahkumislepinguni kuue kuni kaheksa nädala jooksul.   

Barnier' sõnul on lahkumislepingust kooskõlastatud 80% ning ta peab realistlikuks võimalust, et see kiidetakse põhimõtteliselt heaks juba 13. novembril Euroopa Liidu erakorralisel tippkohtumisel. 

Euroopa Liidu pealäbirääkija Brexiti kõnelustel Michel Barnier. Reuters/Scanpix

Samal teemal

Briti meedia arvates on Barnier' ootamatu leebus seotud kartusega, et Suurbritannia endine välisminister Boris Johnson soovib 30. septembrist kuni 3. oktoobrini Birminghamis toimuval konservatiivide aastakonverentsil praeguse peaministri Theresa May parteijuhi kohalt tagandada ja tema asemele asuda. Johnson on viimastel nädalatel Mayd väga karmilt kritiseerinud ning pühapäeval kirjutas ta ajalehes Mail on Sunday, et May programm meenutab talle enesetaputerroristi pommivööd, mille detonaator asub Brüsselis. 

Johnsoni ambitsioonid saada May asemel konservatiivide liidriks ja Suurbritannia peaministriks tekitavad aga Euroopa Liidus õudu. Brüsselis leitakse, et Johnson paiskaks peaministrina nii Suurbritannia kui ka kogu Euroopa kaosesse. Just seetõttu pehmendas Barnier seniseid seisukohti ning püüab teha kõik, et May jääks Suurbritannia peaministriks.  

Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust tuleva aasta 29. märtsil.      

9 KOMMENTAARI

n
13. september 2018, 18:58
Nad ei ürita Theresat päästa, nad üritavad teha nii, et Britid saaksid võimalikult si??a tehingu mis laseks okupatsiooni jõududel (Euro liidul) britte edasi kamandada.
t
Tom 13. september 2018, 10:44
Keep EU domain after Brexit: https://virtualofficeinestonia.com
Loe kõiki (9)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee