Maailm

ÜLLATUS: kaevur leidis ligi 90 kilogrammi kaaluva kullakamaka (17)

Aadu Hiietamm, 13. september 2018, 08:01
Lääne-Austraalias leitud kullakamakad. Foto: EPA/Scanpix
Lääne-Austraalias Kambalda lähistel asuvas Beta Hunti niklikaevanduses leidis kaevur Henry Dole rekordilise kullakamaka, mis kaalub ligi 90 kilogrammi. Selle väärtus on üle kahe miljoni euro, vahendab AFP. 

Beta Hunti niklikaevandus kuulub Kanda firmale Royal Nickel Corporation (RNC) ja ka suure kullakamaka leidja Henry Dole on kanadalane. 

Kuna nikli kaevandamine ei ole viimasel ajal olnud edukas, siis on RNC juba alates aprillist otsinud kaevandusele ostjat, kuid pole leidnud. 

16 aastat kaevurina töötav Henry Dole puuris kaevanduskarjääri seina augud ning asetas sinna lõhkelaengud. Need õhkis ta siis, kui oli juba tagasi maapinnal. Kui Dole järgmisel päeval õhitud kohta tagasi pöördus, siis ei uskunud ta oma silmi. Tolmu alt tulid välja kullakamakad, millest suurim kaalub ligi 90 kilogrammi, ning sisaldab 2440 untsi kulda (69,172 kilogrammi). Selle maa peale toomiseks vajas ta kahe kolleegi abi. Koos teiste kullakamakatega oli saagi kogukaal üle 250 kilogrammi. Kui väiksemad kullakamakad sulatatakse kullakangideks, siis kaks suuremat kavatseb RNC maha müüa oksjonil. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee