Maailm

Täiendatud kell 16.23

TEADLANE: igavesel suveajal on fataalsed tagajärjed (212)

Aadu Hiietamm, 12. september 2018 15:59
Foto: AFP/Scanpix
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kinnitas kolmapäeval Strasbourg´is Euroopa parlamendis peetud kõnes, et komisjon toetab üleminekut alalisele suveajale ning kellakeeramine peab lõppema. Suveajale üleminekut pooldab teatavasti ka Eesti riigikogu Euroopa asjade komisjon. 

Müncheni Ülikooli meditsiinipsühholoogia instituudi teadur Till Roenneberg hoiatas ajalehes Die Welt, et igavene suveaeg tõstab riski haigestuda diabeeti, toob kaasa depressiooni ning tekitab magamis- ja õppimisprobleeme. Hoopis loomulikum oleks üleminek igavesele talveajale ehk vööndiajale.

Euroopa Liidu riikides peaks Euroopa Komisjoni ettepanekul lõppema kellakeeramine juba 2019. aastal ning liikmesriigid saavad ise otsustada, kas jäävad püsivalt suve- või talveaega, täpsustas Euroopa Komisjoni veebileht. Otsus tuleb langetada hiljemalt tuleva aasta aprillis. 

Need liikmesriigid, kes otsustavad üle minna püsivale suveajale, keeraksid sel juhul viimast korda kella 31. märtsil 2019 ning riigid, kes otsustavad püsiva talveaja kasuks, keeraksid viimast korda kella 27. oktoobril 2019.

Samal teemal

01.10.2018
Akadeemik Anto Raukas: sport on andnud tugeva tervise
18.09.2018
Juhtkiri | Suveajale jäämine tundub mõistlik lahendus
15.09.2018
TEADLASED: suveajale jäämine muudab inimesed paksemaks, rumalamaks ja tigedamaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee