Poliitika

Endine Reformierakonna esimees riigikogu valimistel ei osale

Ansip tahab Euroopas jätkata (36)

ERR/Ohtuleht.ee, 12. september 2018 15:47
Andrus AnsipFoto: ERLEND ŠTAUB
Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip kandideerib ilmselt maikuus Euroopa Parlamendi valimistel ning sooviks samas ka jätkata Euroopa Komisjoni järgmise koosseisu liikmena. „Mulle meeldib see töö, mida ma teen,“ vahendab uudisteportaal ERR Ansipi sõnu.

„Ma arvan, et ma kandideerin. Ma ei ole seda 100 protsenti otsustanud, aga kasvõi selleks, et saada hinnang oma senisele tegevusele Euroopa Komisjoni asepresidendina leian, et ma peaksin kandideerima,“ ütles Ansip kolmapäeval Strasbourgis Eesti ajakirjanikega kohtudes.

Ühtlasi ütles Ansip, et ta ei kandideeri riigikogu valimistel, mis toimuvad järgmise aasta märtsis, vaid keskendub ainult Euroopa Parlamendi valimistele, mis toimuvad kaks kuud hiljem.

Et Ansipil oleks lootust pääseda uuesti Euroopa Komisjoni, peab tema koduerakond tegema riigikogu valimistel hea tulemuse, et uue valitsuse läbirääkimistel tugevat positsiooni hoida. Nii on lootust, et Ansip nimetatakse uueks Euroopa Komisjoni voliniku kandidaadiks. Lisaks Ansipile on ka Indrek Tarand andnud teada, et jahib Euroopa Komisjoni voliniku kohta.

Samal teemal

14.08.2018
Euroopa Parlamenti pürgiv Toom: EKRE saab mandaadi
14.08.2018
Madisoni saladus: ka mina kandideerin Euroopa Parlamenti
14.08.2018
Paet: eelistaks ka Euroopas jätkata
13.08.2018
Ansip: praegugi on Eestis hetki, mil tahaksin ise minna ja otsustama hakata