Eesti uudised

Jüri Ratas eesti ja vene lapsi ühte kooli panema ei kiirusta (4)

Kristel Veerus, 12. september 2018 15:37
Jüri Ratas lubab tõhustada eesti keele õpet venekeelsetes õppeasutustesFoto: Aldo Luud
Jüri Ratas vene õppekeelega koolide tegevust lõpetama ei tõtta, kuid lubas tõhustada eesti keele õpet alates lasteaiast.

Jürgen Ligi tõstatas küsimuse, kas valitsus toetab Reformierakonna ideed, et Eestis peaks olema üks ühtne eestikeelne haridussüsteem. Koalitsioonierakonnad on ideed kõvasti kritiseerinud, nimetades seda küüniliseks, ühiskonda lõhestavaks, hirmutavaks ning kogu plaani oma laste vastu võitlemiseks.

Samal teemal

Jüri Ratas leidis, et esmalt tuleb panustada eesti keele õppe parandamisse. "Me oleme näinud ette lasteaedades reaalse programmi, et tuua igasse rühma juurde õpetaja, kes kõneleb eesti keeles venekeelsetes lasteaedades," sõnas Ratas ja lisas, et 1,5 miljonit maksev projekt stardib juba sel sügisel ning nõuab rohkem kui 600 õpetajat. Samuti pakutakse tasuta eesti keele õpet 150 Ida-Virumaa lasteaia- ja üldhariduskooli õpetajale, et nad saaks sooritada B2- või C1-taseme keeleeksami.  

Ratase sõnul kasvab järjest venekeelsete elanike arv, kes soovivad panna lapse eestikeelsesse kooli. Küsimus on vaid selles, kas koolid suudavad kõik sellised soovijad vastu võtta, kas selleks on piisavalt õpetajaid ja õppematerjale. "Igal juhul sõltub lapse hea käekäik minu meelest sellest, kui kvaliteetne on Eesti haridussüsteem, sealhulgas ka eesti keele õpe ja seda tuleb igal juhul toetada kahe käega," ütles Ratas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee