Poliitika

Siseminister lubab patrullpolitseinikele ja päästjatele kõrgemat palka (4)

Kristel Veerus, 12. september 2018 14:48
Siseminister Andres AnveltFoto: Teet Malsroos
Siseminister Andres Anvelt lubas kolmapäevases riigikogu infotunnis, et järgmisel aastal tõusevad nii politseinike, piirivalvurite kui ka päästjate palgad.

Anvelt ütles, et riigieelarve eelnõus lepiti kokku, et politsei- ja piirivalveameti palgatõusuks planeeritakse järgmisel aastal 12,9 miljonit eurot. "Kõige rohkem tõuseb just eesliinitöötajate, eelkõige patrullpolitseinike ja piirivalvurite palk," lubas Anvelt. 

Samal teemal

Praegu on patrullpolitseinike ja piirivalvurite minimaalne põhipalk 1075 eurot. Järgmisest aastast peaks see summa tõusma 1280 euroni. "See on minimaalne, aga regionaalselt täitsa erinev, kuna on olemas ka regioonitasud. Näiteks Ida-Virumaal hakkab patrullpolitseiniku siis palk olema 1700 eurot, Tallinnas natuke vähem ja läänes või lõunas, kus on ka inimeste värbamise vajadus väiksem, natuke teistsugune," sõnas Anvelt.

Päästjate palgad tõusevad 23,6 protsendi võrra. Seega peaks järgmisel aastal jõudma päästjate palk ilma lisatasudeta 1000 euroni. Kuna päästja palgast moodustavad suure osa ka lisatasud öösel ja nädalavahetusel töötamise eest, siis peaks palk tõusma 1100-1150 euroni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee