Eesti uudised

Jüri Ratas süüdistas Mart ja Martin Helmet Eesti riigi õõnestamises

Kristel Veerus, 12. september 2018, 14:29

254 KOMMENTAARI

m
Mann/ 13. september 2018, 18:37
Millistele "reeglitele" ei vastanud minu viisakalt kirjutatud komm? Miks Õhtuleht ise rikub reegleid??? Seda ajalehte enam kindlalt ei osta.
p
pensionär/ 13. september 2018, 15:20
Ratas ütles,et meil istuvad ka venelased riigikogu saalis.Kas Venemaa duumas istub ükski eestlane neil saalis.Rattal on põhimõte,et Eesti antakse Venemaale ühegi lasuta ära.
t
Tubli/ 13. september 2018, 11:57
ei saa ise kah aru mida räägib.
t
Tubli / 10:40-le/ 13. september 2018, 11:40
Millist erakonda toetad?Tean siis millisele erakonnale mina mingil-juhul oma häält ei anna.
k
Kas aru ei saanud? / 13. september 2018, 12:37
1
11:40/ Ikka/ 13. september 2018, 12:41
keskerakonda, ega ma siis muidu venelasi jumalda. Usk, lootus, armastus kuulub jäägitult jaanovnale, kes meie mentor on.
a
Arne/ 13. september 2018, 11:40
Paljude eestlaste kannatus katkeb, selle kolonistide nämmutamisega. Kellele ei meeldi
saab ju oma suurele kodumaale minna. Jätke meid oma vene keelega rahule-elage ja kõnelege
Venemaal. Suured vallutajad viivad läbi venestamist eestis.
m
mõtlemiseks/ 13. september 2018, 11:21
Rahvuste vahelise vaenu õhutamine ja vihakõned ei tule asjale kasuks.EKRE-l opositsioonis olles on hea positsioon lajatada loosungeid ja lubadusi. Seda teevad ka teised erakonnad, kuid mitte nii massiivselt ja järelmiga, et oleme kõige- kõige ja kui te meid ei vali, siis juhtub Eestis katastroof.
v
Viiu/ 13. september 2018, 10:35
Piretil ( 09:19 ) mõttekäik nii lapsemeelne.Mine parem metsa seenele.
e
13. september 2018, 11:15
ei noh, tõesti. Mida üks naine üldse maailmast ja poliitikast teab? Mingu tõesti parem metsa, tehku süüa ja sünnitagu lapsi. Kui meie võimule saame, siis lubame kommenteerima ainult mehed.
k
Kommenteeria Piret 09:19/ 13. september 2018, 09:46
üritab oma pika ja lapseliku artikliga kedagi ümberveenda.Ära näe asjata vaeva.
t
Tubli/ 13. september 2018, 10:40
Ükski ekrelane ei tunnista naiste mõtlemisvõimet.
Naised kõlbavaid ainult lapsi sünnitama, mehele süüa tegema ja kodu koristama.
Naiste intellekt ei luba ju neil iseseisvalt arutleda ega mõelda, nad on lapsikud ja vähe arenenud. Ainult mehed teavad ja tohivad sõna võtta. Nemad ei räägi kunagi midagi lolli või lapsikut!

t
Telefon/ 13. september 2018, 09:42
Millegi pärast on siin kommentaariumis kõik jube targad. Kui te kõik nii targad olete, miks te siis ise poliitikasse ei astu? Kõik kes arvustavad teise inimese valikut negatiivselt ja laimavalt, siis on paraku tegu egoistliku ja kitsa silmaringiga inimesega. Seda on kahjuks kogu see kommentaarium täis.
Iga inimene valib keda ta valib ja see pole teiste asi kommenteerida,
a
auhauh/ 09:10-le/ 13. september 2018, 09:34
Loe oma kommentaar ise läbi.Igast sinu sõnast õhkub meeletu viha.Oled otsast otsani kurjust täis.Sellisega ma küll ühte erakonda kuuluda ei taha.
o
Olgu olgu, vali teine erakond ja elutse/ 13. september 2018, 09:42
Ratas on sabinas, sest temasuguste hea Eesti riik on ekrest ohustatud, ootame uusi saamahimulisi rahvateenreid juba aastaid.
p
Piret/ 13. september 2018, 09:19
Mulle Ratas ja KE ei meeldi, aga antud juhul olen Ratase poolt, sest sellise venega hirmutamine-ässitamine teeb meile kõige hullema karuteene. Kui venelased eestlaste ja eestlased venelaste vastu üles keeratakse, siis on palju lihtsam massirahutusi ja isegi kodusõda õhutada. See on kõige hullem stsenaarium kui kõik siin tülli pööravad ja üksteist süüdistama-kahtlustama hakkavad!
Venelased (mitteeestlased) õpivad, töötavad, maksavad makse. Järjest rohkem venelasi räägivad kenasti eesti keeles, mõni aktsendiga, mõni nii puhtalt, et ei saa arugi, mis rahvusest ta on. Nende kodu on Eestis.
Kuid nüüd Helmed lajatavad neile kõikidele ühe vitsaga, sest mõned riigireeturid on venelased olnud ja järelikult peab neid kuidagi eriliselt kontrollima ja kahtlustama? Kas sellise loogika järgi on kõik eestlased narkomüüjad, kuna hiljuti võeti kinni kokaiini vedanud eestlasest kapten? Kas me kõik peame tolle kapteni tegude pärast vastutama?
Ettevaatus ei tee kunagi paha, kuid pime kahtlustamine pole samuti hea.
Kui Helmedel on informatsiooni, et mõni venelane veel kuidagi oma ametikohta kurjasti ära kasutab, mingit infot edasi müüb-jagab, noh, mida nad siis niisama vahivad ja sellest teada ei anna? Kui neil ei ole sellist informatsiooni, siis nende praegune tegevus on lihtsalt pahatahtlikkus ja vaenu õhutamine!
1
10:33/ Oodake nüüd/ 13. september 2018, 10:45
..aga siis vastavalt Põhiseadusele, ei oleks tohtinud Metsavast ka puuri panna. Kui ei oleks tohtinud kontrollida ja seda tegi USA pool, polnud ehk süüdigi?Eestlaste pahatahtlikkus, näha okupantides ohtu, tuleb maha suruda. Sellepärast siis Ratas vaikib Ukraina teemal, üks rahvas, kus ka ei tohigi vahet teha ja kõik on ok.
m
mul tekkis sama küsimus:/ 13. september 2018, 11:22
kas tahetakse ärritada üles rahvustevahelist viha, et Putin saaks oma rahvuskaaslasi kaitsma tulla? Kelle huvides on vaja sellist vihavaenu külvata?
Kui on valemängijad, siis varem või hiljem jäävad nad vahele ja saavad oma karistuse.
Kuna kõik vahelejäänud mehed, äkki peaks hoopis meestesse ettevaatlikult ja kahtlustavalt suhtuma?
a
13. september 2018, 09:10
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
0
09:10-0919/ Palun, lõpeta juba ükskord ära/ 13. september 2018, 09:51
Mina ja mina, mina ei taha ja mina tahan? Eesti rahvas on piisavalt tark, et ise otsused teha, selleks ei pea Sina siin niisuurt vaeva nägema, et sõrmed villis on. Oled võtnud endale liigsuure ülesande, mängida Jumalat, kes kõike teab. Suures vihahoos aga unustad, et rumaluste produtseerimisega teed vastupidise teene, näidates oma tõelist palet. Kui ehedalt oli näha see kõik eileõhtul ERR-is, kus Ratas püüdis klassijuhatajat mängida, olles identne Rõivasega enesekiituses.
h
Helme/ 13. september 2018, 10:34
läks hüsteeriasse, nagu kunagine Saksamaa juht oli.
1
10:34/ Aga miks peaks eestlased valet taluma?/ 13. september 2018, 10:54
Üks poisike üritab isamaalastele kotti pähe tõmmata oma väljamõeldud luuludega? Temale on praegu tähtsad vaid sinusuguste hääled, mitte õiglus. Ei pea olema hiromant, et sellest aru saada.Hüsteerias olete Teie, kes siin lällavad.
r
Renald/ 13. september 2018, 08:59
Me tööd ei tee,me tööd ei tee,vaid lööme jalad seinale.Me tööd ei tee,me tööd ei tee,vaid,lööme jalad seinale.Käi p...sa,suur Venemaa,sa,eesti rahva piinaja,käi p...sa,suur,venemaa,sa,eesti rahva piinaja!
m
mees/ 13. september 2018, 08:47
Kas Eesti põhiseaduses on tõesti öeldud, et poliitiliste vaadete poolest ei tohi kedagi tema ametikohast ilma jätta? Kui nii, siis poleks Eesti riik pidanud Metsavast arreteerima, vaid oleks pidanud laskma tal oma karjääri jätkata. Metsavase pooldas poliitiliselt Putini Venemaad ja tegi temaga koostööd väljaspool tööaega, nii et Metsavasele tuleb töökoht tagasi anda ja vabandada.
Põhiseadus § 12 on järgnev: kõik on seaduse ees võrdsed, kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitilise või muude veendumuste, samuti varaliste ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu," tsiteeris Ratas.
n
naine/ 13. september 2018, 09:37
Inimesel võivad olla veendumused, kuid need ei tohi vastuollu minna riigis kehtivate seadustega. Kui kellelgi on veendumus, et temast rikkamalt on lubatud ära võtta, siis see teda kohtus ei päästa, sest varastamine on karistatav igal pool. Nii on ka karistatud riigisaladuste müümine võõrriikidele. Selline asi on rangelt karistatud ka Venemaal. Et ta sellest aru ei saanud, see on kurb.
m
Meinstreami/ 13. september 2018, 08:23
Kommivabrik on ka üles äratatud.
y
yyy/ 13. september 2018, 08:07
Pole EKRE asutaja. Aga need venekeelse koduse keelega inimesed ahistavad mind iga päev vene keelega, kui mina oma eestikeelse koduse keelega nina toast õue pistan. Ja nad on kohe vihased kui nendega vene keeles ei räägi. Mis riigis ma elan? Millal see ahistamine lõpeb? Kas Jüri Ratas võiks ennast päris eluga kurssi viia?
k
käisin/ 13. september 2018, 10:37
just autoga ainukeses venelaste firmas tehn. ülevaatusel, niisugust viisakust enese suhtes pole kunagi kuskil tunda saanud, vist olin eestlasena seal haruldus :).
k
kodanik/ 13. september 2018, 16:38
No mina vahelduse mõttes kuskile Lasnamäe Maximasse :) Ja pöördu seal eesti keeles.
k
kroon/ 13. september 2018, 10:40
to yyy:
... kui mina oma eestikeelse koduse keelega nina toast õue pistan...
Kui aga mina oma eestikeelse koduse keelega nina toast õue pistan, siis olen juba harjunud, et paljudes kohtades: nii tänaval, poes jne. räägin eesti keeles - ... kuigi omaette, iseendaga. Seetõttu õnneks ei ole mul siiani veel olnud mitte mingeid probleeme nn. "vihaste venelastega" (... põhiline, et keegi nn. "päriseestlane" kogemata ei paneks mind tähele, kui ma räägin iseendaga,... siis on vist veidi piinlik - kuigi ei ole veel nii vana, et iseendaga). Minu aadress on Eestimaa, Ida-Virumaa Estonia pst. ... muide ka seda veel, et minu elukohas (...päris suures majas) ei ole elanud mitte kunagi peaaegu 40 aasta jooksul mitte ühtegi eestlast. Samas arvan, et pole paha kui ka eestlased, kes kunagi Ida-Virumaale tulevad elama või töötama peaksid oskama veidikenegi vene keelt (... kindlasti suhtlustasandilgi)... see selleks.

i
Ikkagi/ 13. september 2018, 07:41
Saab minu hääle valimistel EKRE
Ja nimme
Siiani valisin isamaad, viimased on aga võimul istumise nimel oma põhimõtted hävitanud
m
Mina püüan nii mõelda./ 13. september 2018, 07:26
Ideaale pole olemas. Aga oravaid, kesikuid, sotse, isamaalasi ja muid mugulaid, oleme küllalt tundnud. 27.a. jooksul oleme aru saanud korruptsiooni suurenemisest. Viimane naftapesu. eelmine Danske rahapesu. Mis neid üle lugeda, leht ei mahuta ära. Ei ütle, et EKRE vigadeta on. Pole meist keegi. Aga siiski, miks astuda korduvalt sama reha peale? Kui kehvasti EKRE ikka meid võrreldes eelmistega valitseda saab? Oleme me ju siin igasuguseid näinud. Vaataks õige, mida EKRE tegema hakkab? Kas tõesti hullem? Kas üldse eelmistest hullemaid enam on? Igaühel on oma arvamus. Mina ei pressi kellelegi oma arvamust peale.
r
13. september 2018, 06:08
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
p
Piret/ 13. september 2018, 08:43
Helme esinemine eileõhtuses saates oli lausa kohutav vaadata oma valimatu ja ründava stiili pärast. Lausa kahju hakkab tema naisest. Ei tea, kas meestel on PMS? Või see ongi tema tavapärane käitumine-olek, mis ainult ajaga süveneb?
0
08:43/ Huvitav Piret meil/ 13. september 2018, 10:32
Ah, et üks võib öelda, mis sülg suhu toob, olles ise riigijuht? Eestlastel ennast kaitsta võõrvõimu esindajate eest- jumalapärast mitte???
0
06:08/ Ja Riigikogus/ 13. september 2018, 10:29
..läks ratas žirinovskiks, identsed ikka mõlemad ka väikese tähega.
j
juga/ 13. september 2018, 00:24
Kõige rohkem ja täiesti avalikult õõnestab riiki Jana Toom. Kui Keskerakond ei suuda oma liikmete tegevust kontrollida, siis mis õõnestamissüüdistusi saab üldse olla? Ja Helmete jutus on kõva loogika täitsa olemas. Võiks ju kohe panna mõne Putini sugulase Kaitseväe juhatajaks.
k
küll/ 13. september 2018, 10:39
Helme paneb, kui talle võim kätte anda.
o
Ootame kevade ära, see pole enam kaugel/ 12. september 2018, 23:58
Võimelge ja sõimelge palju tahate, aga märtsis 2019 saabub tänastele võimuritele "tähetund". Enne seda toimub ühe kehaosa kahe osapoole täielik ühinemine, aga see enam ei päästa. Rahval on teie valetamisest ja varastamisest lihtlabaselt kõrini. Rahvas tahab OMA riiki, oma EESTIT, kus ei laiaks Kremli ja Brüsseli käpiknukud.
s
13. september 2018, 10:35
see tähetund saabub tõesti KOLMELE erakonnale, kremli pee kahele palgele - ekrele ja kesikutele! Mõlemad kukuvad nagu Edgari mädad kartulid.
Kuna kõik mõistusega eestlased valivad AINULT REFORMI, siis on
ka R E F O R M I T Ä H E T U N D!
n
need / 13. september 2018, 18:19
mädand kartulid olid reformierakondlasest taluniku poolt kasvatatud. Siis hakkame kõik mäda kartuliga maiustama, kui need võimul :).
2
23:58 Rahvas tahab OMA riiki, oma EESTIT,/ 13. september 2018, 10:49
Üks vana kommunist juba kusagil kirjutas ka selle kohta üsna selgitavalt:
Ekre juhid Helme Mart ja Martin on ainukesed selgepilgulised mehed, kes nõuavad rahvaalgatuslikku referendumit Eesti riigi lahkumiseks Euroopa Liidust, seega ka eurost loobumist ja suurte ning ehtsaue NATO-vastastena, toimub siis muidugi EUst lahkumise järel NATO vägede väljaviimine Eestist.
Peale Euroopa Liidust väljaastumist ja NATO lahkumist jalutab Venemaa, selle sõna otseses mõttes, jälle nagu 1939. aastal oma vägedega Eestisse, sest NATO vägesid neil enam vastas ju ei ole
ja siis – olemegi selle koleda Brüsseli käpa alt ometigi väljas ja siis oleme järjekordselt selle rikka ja õitsva Venemaa alluvuses.
Elagu Helmed ja EKRE!
#
Seega on see juba ammu teada, et ainult Helmed ja käputäis ekrelasi soovivad OMA riiki, kus selle nn OMA riigi juht o i n a s t ek s ehk kubernerideks oleksid siis loomulikult Helmed,
r
12. september 2018, 23:51
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
o
oh õudust / 13. september 2018, 10:52
ei saa need ekre "kirsid" ilma islamistiteta elada, need kummitavad neid ööd ja päevad.
r
12. september 2018, 23:42
Ratas sõida minema, sest sind pole keegi valinud rahvast esindama...
a
A.T.S/ 12. september 2018, 23:09
Mis on riiklik saladus, mis on riiklik reetmine, mis on riiklik vaen jne, see on ei midagi muud kui inimlik harimatus mida on täna hea ära kasutada poliitikutel ja poliitiliselt. 101 just nemad enamus aega, kas reedavad, valetavad või lihtsalt ei mäleta. Ei peaks hirmu tundma ja ei pea teadma mida poliitik või poliitikud jahuvad, neil on ainult üks mõte vali mind küll ma näitan aga kindel on see, et just sina valija eksid meie 101 oleme õige. Aga ikkagi on kena teada, et nemadki on lihtsurelikud annaks jessas seda.

a
asd/ 12. september 2018, 22:31
minu arvates õõnestab minister ratas ise eesti riiki ja keskerakond ka... astuks tagasi!
a
a mis minister see ratas ongi/ 12. september 2018, 23:21
tavaline savisaare poliitbroiler, hilisemalt iseseisvunud. kõik lihtsalt raha pärast
r
Refi agent/ 12. september 2018, 21:34
Küsimus Helmele, et mis rahvusest inimesed annavad infot meil tegutsevate riigireeturite paljastamiseks? Arvatavalt venelased. Vastandu, sõima ja hirmuta ning sellega garanteerid, et varsti ei jää vahele ükski vene spioon!
k
KESKERAKOND ÕÕNESTAB.../ 12. september 2018, 21:50
Eesti riiki ÕÕNESTAB VENEMEELNE ja KREMLIMEELNE Keskerakond oma VENELASTEGA, kes vaatavad ikka Venemaa poole nagu hundid metsa poole....
90% venelasi välisriikides on ikka FSB ja GRU poolt värvatud informaatoriteks, agentideks, luurajateks ja Venemaa PROPAGANDA edastajaks neis riikides.
o
oma venelastega?/ 13. september 2018, 18:22
Vaata ekrelaste nimekirja, umbes pooled seal vene nimed, ei tea, kas rohelised mehikesed lahinguvalmis?
k
keski agent/ 12. september 2018, 21:55
ratas kandis ette,et USA luure ettekandest selgus reetur,mitte tibblestanist....
r
Refi agent/ 12. september 2018, 22:16
Õnneks on vähe nii rumalaid, kes usuvad, et USA luuraja läheb oma inglise keelega Venemaale ja annab sealt infot.
l
lugeja/ 12. september 2018, 21:29
Veel mõned taolised seisukohavõtud võivad peaministrile ametikoha maksta.
e
EESTLASED/ 12. september 2018, 21:58
Oleme kategooriliselt Keskerakonna poolt teostatava VENESTAMISE VASTU eesti riigis!
Eesti riik peab olema EESTIMEELNE ja EESTIKEELNE!
v
Võts/ 13. september 2018, 10:16
Nõus, Eesti keelne.
Kes juhtis riiki 17 a. ja mis me siis pole Eesti keelsed?
Sellepärast,et oravatel oli vene raha vaja.
v
Võts/ 13. september 2018, 10:15
Siis järelikult ei meeldi tõtt kuulata.
Ja hiljem pole ka midagi tarka oodata.
l
lugeja/ 12. september 2018, 21:23
Helmede küsimused olid võib olla veidi kiuslikud, aga väga õigeaegsed ja põhimõttelised. Ratas ei suutnud neile mõistlikult vastata, sest oli poliitilised kahvlis.
m
ma küll/ 13. september 2018, 10:43
täpselt ei tea, aga kas Ratas üldse kunagi Venemaal on käinud, aga Helme oli seal mitu aastat, seega, kes on suurim oht värbamisele või mistahes lepingule, lisaks on ju Helmes ka vene verd, niisuguseid ju ei tohi usaldada tema enda sõnade järgi :).
L
"Ta ei saa ju Putinit tagumikku saata/ 13. september 2018, 10:56
Loomulik, sest et Putin rahastab terves Euroopas paremäärmuslasi sh ka Eesti paremäärmuslaste trollivabrikut.
k
Kurt Tumm/ 12. september 2018, 21:18
Eesti Konstitutsiooni järgi on eestlus ja eestlased põhikohal.Kui nüüd venelane Deniss Metsavas seadis ohtu eestlaste olemuse,reetes kaitserajatiste ja relvastuse kõik vaenlasele-järelikult ta töötas eestluse vastu.Järelikult tehku siis kõikidele,ka eestlastele põhjalikum kontroll.Meie esiisade seas pole ju punapartisane.
k
Kalev/ 12. september 2018, 21:10
Rattakumm on minu jaoks toss!
s
Seeneline/ 13. september 2018, 05:28
Ämmatoss kui täpsem olla.
v
Vanaema maalt/ 12. september 2018, 20:20
Arvasin mingi, et meil riiki juhivad ikka need, kellel kõrvadevahel ka midagi on. Tänane päev tõestas kõik ja selgelt, mida pole, seda pole. Täpne Ansipi ja Rõivase koopia. Suitsunurga tahmas sündinud keiser õõnestab riiki, mis mühiseb. Isegi küsimustele vastamine tekitab ületamatuid raskusi isehakanule, loota tarkust, no halleluuja. Õuduste kubermang on sündinud ja hullemaks veel läheb, pange seda tähele.
p
parandus/ 12. september 2018, 20:32
o
oleme ja rattaletõmmatud / 12. september 2018, 20:45
selle läbi et tõe pähe esitatakse hulgaliselt valesid meie riigikese arengu ja juhtimise kohta. tõeväänamine võimuesindajate ja kallutatud meedia poolt käib sisuliselt nii et kui kellelgi on vastuväiteid mingites küsimustes siis tembeldatakse ta riigi õõnestajaks ja mida iganes pahaks, kusjuures vastuargumente polegi nagu vaja esitada. sisuliselt on eestlasest saanud rahvavaenlane kui ei olda nõus toimuva poliitikaga.
2
20:45/ Absoluutselt nii on/ 13. september 2018, 12:22
Ainult Ratas teab, ainult Ratas võib, riigi alleshoidjad, Teie pidage ... Eestlastest on tehtud rahvavaenlased nr.1 , kes salalike mahamüüjate eest ennast kaitsta ei tohi. Hullem veel, kui oli Savisaar, on noor broiler, kes veel kaugemale oma tegudega läheb.
y
yyy/ 12. september 2018, 20:10
Nii ära on tüüdanud see väljend "kodune keel" venekeelse elanikkonna osas.... sest ei jää see keel neil koju, see on neil kogu aeg kaasas, igal pool nõuavad, et nendega räägitaks vene keeles. Kohe kurjad on kui ei räägi, sest nende meelest on see nende inimõigus. Kumb siis on, kodune keel või inimõigus? Kuida on minu inimõigusega saada Eestis hakkama eesti keeles? Miks mina seda igal pool ei saa?
ä
ära valeta,/ 13. september 2018, 10:46
ma käin paljudes teeninduspunktides, kus venelased tööl, kuskil pole nõutud.
ä
ära ise valeta/ 13. september 2018, 13:29
Tundub, et sinu Eesti lõpeb kuskil Rakveres. Mine mõnda Ida-Virumaa rehvivahetus punkti, näiteks Kukrusel asuvasse suurde Firststop teenindusse. Väiksematest igasugu urgastest ei räägigi. Kui sa seal eesti keeles piuksatad, siis sind lihtsalt ignoreeritakse. Riigile kuuluvas Ida-Viru Keskhaiglas on eesti keelega väga raske hakkama saada, mis on isegi faktiliselt tõestatud. Selliseid ettevõtteid on küllaga, kes ei taha teadagi, et riigikeel on eesti keel.
m
Millegi pärast/ 13. september 2018, 17:08
on kadunud kommentaar, kus nimeliselt ja konkreetselt oli välja toodud kohad, kus eesti keelega hakkama ei saa. Ei tea, kas hakkas valus või?
l
linda/ 13. september 2018, 17:12
Aga minult nõuti - Jõhvis, Narva mnt. Maximas asuvas väikeses kinga-koti poes, kuhu sisenesin sooviga osta üks kott. Müüja kehitas õlgu eesti keele peale ja mulises vene keeles, et tema ei oska ja ei saa aru mitte midagi. Kui küsisin (vene keeles), et kas eesti keele mitteoskamine tema arust ei diskrimineeri eestlasi, siis vastas, et ei. Ülbust jääb veel ülegi.

l
leo/ 12. september 2018, 20:10
Keskmist sorti Venemaa agendid meenutavad neid, kes halvas ilmas süüdistavad sünoptikuid
p
pigem ikka neid ,,,,,,/ 12. september 2018, 20:47
kes kohalikus kliimas süüdistavad valet vööndiaega
m
12. september 2018, 20:02
Miks ma arvan, et Helmel on õigus? Aga selle põrast, et mitte kõik venekeelsed ja venemeelsed ei ole Venemaa poolt, on äraostetavaid nagu eestlaste ja eestikeelsete seas.
p
12. september 2018, 20:02
s
Selline leinav pilk/ 12. september 2018, 19:35
Tüüpilised Eestlase pilgud... "nüüd on surmatund saabunud"!
n
12. september 2018, 19:47
a
Assa raks/ 12. september 2018, 19:29
Vaat nüüd Sa vaene valeratas langesid küll lõksu. Ah, et riigikaitses olevat veneinimest ei peagi justiits kontrollima aga eestlasel on 10 nuhki tavaelus järel. Niisugust titejuttu ajada Riigikogus, peab ikka peaehitus päris lapik olema. Eestlane pidi ju kasulik idi.oot olema, rass.ist ja kõik veel, mis sülg suhu toob. RATAS, mida Sa ootad, kingi siis juba Eesti ära, miks meid piinata tahad?
k
12. september 2018, 19:27
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
l
lugeja/ 13. september 2018, 08:45
Olen kuulanud EKRE esindajaid, aga pole ühtki solvavat sõna kuulnud. Ehk valgustad? Või kellegi kõrge riigiametniku põhjaliku taustakontrolli vajadusele rõhumine ongi solvamine?
a
aga mida siis Ratas valesti ütles/ 12. september 2018, 19:27
Helmed õõnestavadki Eesti riigi julgeolekut. Või kuidas saab seda teistmoodi nimetada kui üks maffia järjekindlalt rahvusluse egiidiall õssitan rahvuste vahel vaenu. Me oleme selle juba korra läbi teinud, siis kui Ansip Ljosa minema just sellisel moel viis. Seda kõike oleks saanud teha teisiti, aga tehti just täpselt nii.Teadlikult aeti venelased vihale ja viimse piirini ja siis polnud muud vajagi kui mõned provotseerijad rahva hulka ja läkski lahti. Mitte üks poliitik ei tohiks tänapäeval nii räigelt sõna võtta nagu seda teevad Helmed. Järelikult ongi plaanis siin mässu rahvaste vahel üles kütta, et siis saaks Putin omasid kaitsma tulla. Nõuab vastuseid Jüri Rataselt... krt küsi oma opositsioonikaaslaselt ja healt kamraadilt Ligilt, mis värk on. Kuna Danske lugu hakkab ka üha enam lahti rulluma ja Ligil sõeluvad püksid püüli, siis üritatakse võimuvahetusega asjad ära summutada.
RE ja EKRE=Putin
h
Hukatuslik/ 12. september 2018, 21:58
valitsus eestile oli eelmine. Hea, et viimasel minutil maha võeti.
k
kraaks/ 12. september 2018, 19:45
mida siin õõnestada on ,
k
Kas sa19.27/ 12. september 2018, 19:51
aru ikka saad millist lollust suust välja ajad?
<
12. september 2018, 19:21
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
s
12. september 2018, 19:27
sina oledki see kõige suure vihaõhutaja, Sinu ühesugused tekstid on juba nii ära tüüdanud et ei viitsi neid isegi lugeda, võid jahvatada palju tahad, ega sa ikka eestimeelsete eestlaste arvamust ei muuda, ega hakka sinuga siis kaasa räuskama
s
12. september 2018, 19:46
Seelollaks kommenteerib täna ennast hingetuks.
1
19:46/ kremli kre. tiin/ 12. september 2018, 20:07
Lõpeta juba ära, sa oledvastik.

q
Qwert/ 12. september 2018, 19:15
Nali naljaks, aga kuidas Ratas järsku nii konkreetne võis olla? Kui temalt midagi küsida, siis tuleb ikka vähemalt pool tundi ümmargust sisutühja juttu. Helmed teevad vist olemise kibedaks? Jama ju. irv.
a
A/ 12. september 2018, 19:07
Tea kas Jürka mängis äkki koos plakatipoisiga koos kossu ,et nii pahur teine ?
i
Indrek2/ 12. september 2018, 19:02
Kui see haletsusväärne riigike ei tööta EESTI rahvuse ja kultuuri säilimise nimel siis pole ka selle õõnestamises midagi halba. Milleks meile see kriminaalne reziim?!?
m
Maamiis/ 12. september 2018, 18:55
Kuulates seda Ratta hülge möla on ainuke tee valida EKRE
v
vunts/ 12. september 2018, 18:53
Täiesti võimalik, et Ratas ootas seda küsimust Ekrelt, et vähegi kindlustada Toomilt enesele Keski venelaste hääli, samas sellega teadlikult eestlastest valijaskonda killustades. Kui eestlaste enamus ei konsolideeru ning sedakord Ekre taha, siis saame jälle lasnamäe valitsuse, lisaks Tallinnale.
k
12. september 2018, 19:20
kaua sa sedasi keed, lööb varsti kaane ära
m
mis sest kaanest/ 12. september 2018, 19:40

j
just/ 12. september 2018, 18:43
k rohekeste kanep on k kohukesele mõjunud
p
12. september 2018, 18:43
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
e
ehh/ 12. september 2018, 19:24
ega see vaene ekre üksi ka ei jõua kogu eestis korraga ümber teha. me kõik näeme, mis toimub- pangad , valitsus, ärimehed kandivad rahasid nii et vähe pole ja keegi ei kõssagi. mis toimub?
rehvapension on 200 eurot, vallasemadel 19 eurot, no kuidas on võimalik elada ja olla rõõmus valitsuse otsuste üle??
e
EV/ 12. september 2018, 19:29
Aga MIKS TE ei arutle EKREga majandusest, tervishoiust, sotsiaalteenustest? Miks te surute väitlused sinna,kus te saate öelda, et EKREs on natsid. Kui EESTLASED on natsid, siis kes on venelased oma kodumaal, lätlased, jne?
h
hiiuvana professorile Makumbast/ 13. september 2018, 07:31
Vaata telesaateid ja loe ajakirjandust, saad teada ka sellest, kas Helmed räägivad ja mötlevad majandusest vöi ei.
<
12. september 2018, 18:02
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
p
prille vaja/ 12. september 2018, 18:25
aga need palgiga helmed ei näe ju tõesti pindu teiste silmis
m
Mis/ 12. september 2018, 17:57
Te arvate miks Jana Toom europarlamendis on?
n
nüüd siis tean/ 12. september 2018, 17:54
päev otsa oli selline õõnes tunne ei saanud aru et kus see küll tuleb ?
ä
ätt./ 12. september 2018, 18:13
See õõnes tunne tuleb tühjast peast !
s
12. september 2018, 18:26
sul muidugi kupar vene mõtteid täis.
v
Vene ätt/ 12. september 2018, 18:31
Venemaa on su ajud ära viinud!
p
pihakõne/ 12. september 2018, 17:45
Ei ole väga vahet, kas tegemist on Reformi, Keski, IRLi või mõne muu meinstriim erakonnaga, kõik ajavad ühte ja seda sama Euroliidust ettekirjutatud roosamanna sallivuse, pagulaspositiivset vikerkaarevärvilist rahvusriigivaenulikku juttu. EKRE on ilmselgelt eristuv ning ei imestaks kui see jõud saab tulevastel valimistel üllatavalt positiivse tulemuse sest nagu Euroopas toimuvast rahulolematust näha siis senine poliitiline suund ei ole selle elanikele meeltmööda.
u
Uuurija/ 12. september 2018, 18:35
Kui nüüd kenasti ekre liikmete nimekiri lahti võtta ja natuke lapata, siis leiab hulgaliselt vene nimesid, mõned lausa perekonniti. Veel natuke tähelepanelikumalt lehitseda, siis leiab kahtlaselt pagulase nimedega liikmeid, kes on raudselt kuskilt lõunast pärit. See pagulase teema on niisama kisamiseks, et hääli saada.
k
12. september 2018, 20:35
kui kõik reformikad on sinusugused grafomaanist ullikesed,siis on see oravapartei ikka üks pooletoobiste kogunemiskoht ikka küll.
a
Anx/ 13. september 2018, 08:51
Tean paljusid tarku kõrgharidusega inimesi, toetavad EKRE-T. Reformi saab toetust ainult Kiili ja Kaljuranna sugustelt sahkerdajatelt ja inimestelt, kes ei usu et Autorollo võimalik on.
t
Telefon/ 13. september 2018, 09:35
Enamus eestlased on lihtsalt kitsa silmaringiga ja uuenduste vastu.
Reform on olnud võimul. Mida head tegi?
ü
Ühes/ 12. september 2018, 17:42
telesaates öeldi,et kui me hakkame iseseisvust loomulikuks pidama ja ei hoia silma peal,siis oleme varsti jälle kellegi orjuses. Ajaloost tuleks õppida!

k
12. september 2018, 17:39
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
a
arvamus/ 12. september 2018, 17:49
Otsige Eesti riigi õõnestajaid teistest erakondadest,Danske pangast,Kapost jne,aga mitte Ekrest!
s
saarlane/ 13. september 2018, 07:25
ratas ei saa eesti riigi juhtimisega hakkama ja peaks ise ameti maha panema !
l
12. september 2018, 17:37
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
s
see on tõesti keerulisem kui kosmoseteooria, ütleks et see on lausa ulme/ 12. september 2018, 17:38
et ekret tib,lad,ega siduda.
m
mingi/ 12. september 2018, 17:40
euroliidu poolt ajup,estud nüri pliiats kirjutab siin midagi.
e
12. september 2018, 17:32
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
s
sinu / 12. september 2018, 18:10
ajud jäidki sinna pesukaussi
o
Ok/ 12. september 2018, 18:12
Õigesti kirjutad,et Helme PESI eestlaste ajusid aga sina ja marksismi-leninismi propagandist sm.Nestor PESETE eestlaste ajusid siiani.Kas sinu kui kommunisti karjäär on ohus,et siin nüüd teisi oma vingumisega tüütad?
f
Fantoom/ 12. september 2018, 19:21
Se Fassism tuleb sulle veel vastu ühel kenal päeval.
i
Ikkagi valin/ 12. september 2018, 17:30
a
Ah/ 12. september 2018, 19:04
Et tuleb tarkadelt õppida? Võtame õppust refilt ämma öökapist siis EI( irl ) müüme venelastele Tallinna vanalinna odavaid kortereid, keskide moodi tuleb teha leping ühtsevenemaaga ja sotside eeskujul luua praeguse Rootsi sarnane heaoluühiskond.
a
a/ 12. september 2018, 19:07
:D viimased armetud laimamised . Ekre teeb puhta töö. Hea on vaadata kui Ekre hakkab küsimusi esitama siis on kõigil sipelgad püksis ja vingerdavad nii armetult.
ü
üks l0ll/ 13. september 2018, 18:34
jõuab rohkem küsida, kui sada tarka vastata.
j
Jaan Puumuna/ 12. september 2018, 17:29
Miks on riigivartgaid,korrumtante,sulisid,Moskva meelseid jne.pätte kõige rohkem Keskerakonnas ?
t
tegelikult/ 12. september 2018, 17:33
on seda Reformierakonnas enamjaolt ja veel IRL
l
lugeja/ 13. september 2018, 08:53
Et mõned kümned miljonid jälle rändaks kellegi tasku? Et autorollotajad tegutseda saaks? Et ämmade kilekotis ikka raha oleks? Sina üks kasusaaja olnud, et kaitsed Reformi?
e
12. september 2018, 17:17
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
n
12. september 2018, 17:33
nii ta on , kuid segajaid palju
s
12. september 2018, 16:52
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
e
Ei/ 12. september 2018, 17:55
olegi soovi sõjaväkke minna.

k
kolla/ 12. september 2018, 16:49
Kuidagi kummaline,et konkreetsed küsimused millele ei saa hämamisega vastata ratta nii närviliseks teevad.Kas poleks ehk tagumine aeg ka tema enda sugupuud uurida.
m
12. september 2018, 17:21
Mis see kapo minu ukseDaga peaks olema?
t
Tulumaksuseadus õõnestab riiki/ 12. september 2018, 16:44
Ühisdeklaratsiooni puudumine ajab rahva vihale ja selle vilju saate valimistel maitsta
s
s.t./ 12. september 2018, 16:58
m
mm/ 12. september 2018, 16:43
Ratase loogika järgi peaks ka Ukraina Donetski ja Luganski "rahvavabariikide" jõugud oma kaitseväe koosseisu arvama, selle asemel et neid "poliitilistel" põhjustel diskrimineerida.
Ning muidugi on see ainult eksitav statistika, et Ukrainas on ühel pool rindejoont vene rahvusest inimesed, teisel pool ukrainlased.
Kas tõesti meie juhtoinad arvavad, et sõja korral haaraksid venelased venelaste vastu relvad?
k
karla/ 12. september 2018, 16:36
Ma arvan, et küllap taustauurijad teevadki sellest omad järeldused, Ratas aga ei saa seda otse kinnitada :) Rratas oleks võinud küll sel puhul ümmargust juttu ajada (ja muul puhul mitte) a la 'tõhustatakse taustauuringut kõigile, detailid ei kuulu siin arutamisele'
m
12. september 2018, 16:22
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
1
17:26/ EKs nad/ 12. september 2018, 19:02
ikka logiseva ratta rahvusest olnud, sest tahab võimu esivanematele üle anda. Õudne kolin käib, nüüd on vist jurakene oma rattad brüsselisse janina kätte unustanud.
M
./ 12. september 2018, 19:30
t
to papist peaga...../ 13. september 2018, 08:43
vaata kui eelmine okupatsiooinivõim tampis rahvale 50 aastat pähe,et rahvusriik on paha, paha, siis väga paljud jäid seda uskuma ka.... kaasa arvatud sina... aga ma soovitan sul ikka veel enne areneda kui kirjutama hakkad
m
mõtleja ütlus/ 12. september 2018, 16:22
Ekrelased on tänased mässajad , aga homsed türannid ! Miks küll ei muudeta TTVs otse 10 sse saatejuhti? Väga paljud on juba loobunud selle saate vaatamisest?
a
annejaana/ 12. september 2018, 16:36
kui ei meeldi vaheta kanalit
j
jälle/ 12. september 2018, 16:36
üks vene kommunistide järeltuli prää,ksub.
l
lugeja/ 13. september 2018, 08:56
Loobunud vaatamisest? Kas sa mingi uurimuse läbi viinud? Palun konkreetsed andmed. See saade järjest populaarsem, sest seal ei aeta poliitkorrektset hülgemöla.
m
M.Närep/ 12. september 2018, 16:18
Kuidas tegudega on? Miks R. Aeg ei saatnud Pihl korraldusel Dressen it ja Simm i pensionile Miks Anvelt ei taha piiritara ehitada? Kuhu kadus 50 mln EU piiriraha? mis sest jutust.
k
krõmpsluu/ 12. september 2018, 16:16
Rattal kodarad logiseva ja paistab,et paras hirm ka nahas kui juba sellist jura ajab.
p
parem.../ 12. september 2018, 16:38
....olen nats,kui nats pooletoobine "eestlane".
a
A/ 12. september 2018, 16:49
Provokaator , konsulteeri oma ülemustega ... ise oled paljalt oma nimega 'eestlane ' natsionalist ja ajad sellist jura ?!
m
mis tähendab/ 12. september 2018, 17:00
natsipartei. seleta eestlane.
a
aga/ 12. september 2018, 18:11
ärge tooge teisi rahvaid meie maale,siis ei teki ka rahvastevahelist vaenu.Reform ja keserakond lükkavad võõrad meie koduuksest sisse!Nemad ongi vaenu pürogrammeerijad.Huvitav,kas praegused võimulolijad ei karda,et rahvas ühineb islamiga ja riputab oma valitsejatele külge sildi,kui juutide ja ameeriklaste sabarakud,ning annab nad allahi kohtu ette.Rahvas teab omi mölakaid,ning peksab need prussakad urust välja!

a
12. september 2018, 16:15
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
l
lödipüksivedru?/ 12. september 2018, 16:25
Aga kes on väikese tähega ants?
s
siin üks paljudest näidetest kus/ 12. september 2018, 16:34
vene kommunistide ideoloogilised järglased praeguses lääne kultuuris hauguvad koertena nende kallal, kel mõistus veel säilinud.
s
siin üks näide sellest kuidas/ 12. september 2018, 16:35
vene kom,mun,istide ide,oloogilised järglased praeguses lääne kultuuris hau,guvad koer,tena nende kallal, kel mõistus veel säilinud.
1
17:29/ 12. september 2018, 19:06
Kas SINA, kremlikutsikas, kun agi vait ka jääd?
r
rein/ 12. september 2018, 16:12
keeruline lugu.
kedagi rahvusepõhiselt süüdistada oleks lollus. samas tuleb endale ka aru anda, et on olemas riskirühmasid. seda nii eestlaste, venelaste kui ka muude rahvuste seas.
lugesin kunagi, et USAs ei lastud ühte eestlast tõusta kaitsetegevusega seotud ametipostil, kuna ta pere oli punalipulise okupatsiooni eest läände pagenud ja arvati, et mees võib tegutseda ettearvamatult ehk emotsioonide ajel. nii et mingit rahvuslikku diskrimineerimist polnud. oli vaid kaine riskiarvestus.
Ka meie mehed, kes riigisaladuste asju otsustavad peaksid käituma mitte rahvuse ja liberaalsuse loosungeid järgides vaid riskirühmi arvestades.
Kui ikka ollakse teeninud punalipulistes organites, siis see ongi põhjus, et riigisaladuste juurde ei pääse. Aga võib aru saada et seda on raske teoks teha, kuna ka tänaste otsustajate seas on neid, kes kandsid okupatsioonivõimude vormi. vähemalt üks isegi kapopealikuna.
e
12. september 2018, 16:09
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
n
12. september 2018, 16:17
No eks uuri siis rattakese sugupuud.
j
12. september 2018, 16:03
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
j
jussijupike/ 12. september 2018, 16:10
arvad ,et kapo pole igat nende sammu viimased 3a jälginud ega nende elulugu põhjalikut
kontrollinud? vaimutsed seal niisama!
1
16:03/ Siis on ju kole lugu/ 12. september 2018, 16:14
..kui suhtub oma sugulastesse ka põlgusega. Polegi enam ilmatusuur ja ainuke kommunismi propagandist kogu riigis? Vanakommunist täiega pettasaanud.
1
16:03 /Ja siis?/ 12. september 2018, 16:19
Ega surnud enam järglasi kamandada saa. Helmed on naiste kaelas, eks mine kontrolli, on need venemaalt, saksast või inglismaalt. Oled sama tark , kui ÕL pealkiri-HELMEID? Nagu peaks mitmuses olema ikka HELMESID, mitte helmeid.
e
Et/ 12. september 2018, 16:38
Algnimi ju ikka Helme, mitte Helmes. Ja kui Helme, siis Helmeid.
s
Selle asemel/ 12. september 2018, 17:53
et sugupuud uurida,kuulake parem ,mis juttu suust välja aetakse!!!
t
tundub, et käivitati / 12. september 2018, 16:03
ekre laimukampaania. Avapaugu andis Jaan Männik (tema mõjutamine süvariigi poolt), nüüd siis alusetud õõnestamissüüdistused. Kuidas saab ektet õõnestamises süüdistada kui nad soovivad kontrolli tugevdada??
Valin kindlalt ekre.
s
seega,/ 12. september 2018, 16:29
a
ahah aha ahaha aha/ 12. september 2018, 16:37
tee mõisted selgeks, sa ka endise kommu paipoiss))
h
ha ha ha / 12. september 2018, 16:38
tee omale mõisted selgeks, sa ka endise komm,u pai,poiss.
m
mulle ka sobib./ 12. september 2018, 17:14
r
RS/ 12. september 2018, 17:17
Kui on natsipartei,siis mulle ka igati sobiv
m
12. september 2018, 16:02
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
k
kiiresti/ 12. september 2018, 16:05
korjatakse ära veb fondile viitamine, et ka kesikud on reffidele lisaks kremli poolt mõjutatavad ja juhitavad.
1
16:02/ ÕL, palun lõpetage see päris õõnestaja vihapursked/ 12. september 2018, 16:22
See inimene ongi ju hull, kui lasete tal kaua veel ennast üles kütta, saate süüdistuse suitsiidis.
i
infotund/ 12. september 2018, 15:56
juhuslikult sattusin kuulama infotundi ja Mart Helme küsimus oli kohe ründav, kui ta ütles,et peaminister ei saa mitte millestki mitte midagi aru. Mike ÕL ei kajasta seda?
1
15:56/ Ja ei saanudki Ratas aru/ 12. september 2018, 16:31
..millest jutt.Nagu ikka, ümmargune jutt diskrimineerimisest, et ei tohiks kontrollidagi, kui kõrgeid ametikohti okupantide lastele jagatakse. No tule taevas appi aga meil kõigil on 10 nuhki igaminut sabas ja Helmed ikka õõnestavad kapolasi.
n
Nojah, / 12. september 2018, 15:56
Helmed tahavad et meie lapsed ja lapselapsed kasvaksid riigis kus poleks terrorismi, oleks ohutu tänavatel käia kartmata millal nuga kõrri lüüakse vms. Ratas ilmselgelt sellele ei mõtle.
t
Tim/ 12. september 2018, 16:30
Täpselt kirjutad vana kommunist ,et Helme PESI last ajusid kommunismi saastaga aga sina ja marksist-leninist sm Nestoriga PESETE nüüd ja praegu laste ajusid kommunistliku saastaga.
e
E/ 12. september 2018, 18:03
k
Kas/ 13. september 2018, 06:23
Sa, vana jobu siiani ei teadnud, et ilma parteipiletita ei saanud kuskile paremale/puhtamale ametikohale?
Kaua Sa korrutad siin oma Eesti Raamatust ja ajakirjast Pioneer? Olid ikka "kõrged" ametikohad küll. OMG, osta omale mõistust kui kuskil seda müüakse.
1
11:09/ saast/ 13. september 2018, 12:36

j
12. september 2018, 15:55
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
g
genijukule/ 12. september 2018, 16:26
Ise räägin, ise vastan?
t
Tõnu Mandel/ 12. september 2018, 17:17
Loe Objektiivi ja Uued uudised saad teada tõtt , muuhulgas ka "kontrolööri" huvitav-10-20%. Tätpsem inf viidatud allikas.
m
12. september 2018, 15:55
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
m
Moderaator tsensris ära. -le/ 12. september 2018, 16:28
Kus ta siis tsensis, kui su jama tuleb kogu aeg topelt!?
m
miks kapo ei uuri/ 12. september 2018, 15:54
ühtse venemaa lepinguga seonduvaid inimesi ja tegevusi? Keegi keelas jälle ära.
m
mees metsast/ 12. september 2018, 15:51
Olen kuulnud, kuidas KAPO uurib inimesi, kes saavad tööd kaitseväe teenistuses. Aga ohvitser Metsavase tausta uurides oleks ohulamp pidanud juba ammu süttima. selline ajalooline suguvõsa taust peaks igasuguse riigisaladustega töötamise välistama. Oleme muutunud nii sinisilmseks, et ignoreerime igasugust ohtu. Jüri, Teil on erakonnas keegi Toom, kes on sarnase taustaga ja sugugi ei varja oma eesti vastast vaenu.
o
oi/ 12. september 2018, 15:53
seal on ju veel palju ja palju eestivaenulikke tüüpe. kõlvart ja co.
j
ja ratase venestamine/ 12. september 2018, 15:50
siis ei õõnesta, vä? haige värk
s
12. september 2018, 15:56
See on ju Ratas, mida sa temalt ootasid? EKRE kallal ongi ta vähe hambaid teritanud, nüüd siis hakkab pihta. Õnneks ei pea seda solgimeediat jälgima, valimiskasti leian ma niisamagi üles, kui ma otsustan üldse valima minna.
h
Hannes/ 12. september 2018, 15:50
kõige suuremad riigiõõnestajad on - Jana Toom,Korb ja Kõlvart ,kes kõik kuuluvad keskerakonda.
Kõik kolm on venetaustaga inimesed ja töötavad Eesti riigile vastu,mis järeldused,me siit teha saame- ei saa lubada venerahvusest inimesi riigisaladuste juurde. Omaette kroonijuveel on Ossinovski,kellel
on õnnestunud oma tegevusega riigile ulatusliku rahalist kahju tekitada.
Õnneks valimised on lähedal ja igaüks saab oma hääle ausale ja eestimeelsele parteile anda.
p
paneb imestama/ 12. september 2018, 15:47
Kui nõuda, äsjaste sündmuste ja korduva nn mustri ajendil, tugevamat kontrolli Eesti riigi jaoks olulistele ametipositsioonidele määratavate osas, on tegu Eesti riigi õõnestamisega???Julgeks arvata niimoodi, et kes sellele (tausta)kontrolli tugevdamisele vastu hakkab, on Eesti riigi ja rahvuse kestmajäämise vastane ja õõnestaja.
s
seda nad kõik koos/ 12. september 2018, 15:51
k
kus on vaenlane/ 12. september 2018, 15:45
Vaenlased hiilivad tavaliselt meie ümber ja kõrval,kelle tabamiseks on ainult üks võimalus.
Tavaliselt ta jääb valega vahele ja mitte üks kord.
Kui aga 5 aastat järjest,arvatavasti rohkem 5-10 a,valetatakse tuleks kõigil ülemustel õla paelad maha võtta,sest nad ei näe siis ka midagi muud vaid ootavad ainult palga päeva pehmel diivanil.

b
Brüsseli krantz/ 12. september 2018, 15:44
Oma rahvusriigi pärast muretsemine on ,,õõnestamine,, Valget pussitava või vägistava mussulmani karistamine on rassism jne. Blabla
e
eu/ 12. september 2018, 15:39
Kust ratas juhtnöörid sai sel korral? Kas bilderbergi või venemaa sõpradelt???
k
kes kontrollib/ 12. september 2018, 15:37
Mis tööd need paguni mehed,kõrged ametnikud tegelikult oma kabinetis teevad ei tea keegi.
Kui taustaks on ka piibli kool,siis on võimalik ka usu kaudu üks kõik keda ära rääkida.
Usk ja poliitika on kaks oopiumit,mis kokku segades tekitab keemile plahvatuse.
p
Pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad!/ 12. september 2018, 15:37
p
Pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad!/ 12. september 2018, 15:36
a
appi,appi/ 12. september 2018, 15:31
kõik sõimavad kõiki.kõik vihkavad kõiki.kas on mõni inimene,keda ka armastatakse.kui äkki ilmubki mõni selline,siis koha leitakse midagi tema kohta ja tambitakse mutta.kust tuleb see kurjus.
a
Antud/ 12. september 2018, 15:34
hetkel tuleb kurjust keserakonnast.
p
pealesunnitud / 12. september 2018, 15:37
uuest naailmakorrast, mida vale ja jõuvõtetega püütakse euroopale peale suruda. Sealt liba-liberaalidest kõik viha algaski...
s
12. september 2018, 19:13
see kurjus tuleb ainult EKRE TROLLIMAJAST.
ü
ühtse venemaa/ 12. september 2018, 15:31
koostööpartner näitab oma tõelist palet. Lihtsast eesti poisist on saanud suur salakaval reetur!
k
kui loll peab ikka olema../ 12. september 2018, 15:31
looduses tuleb üksi öösel ka ilmselt hunte hoida, kui nad sind sööma hakkavad? Kui on meeletult suur ja agressiivne riik naabriks, siis selle elanikud ei ole sama, mis mõni vaikne .. Paraguai tudeng. Vaenuliku välisriigi esindaja on ju siin missioonil ja mida lollimad ja usaldavamad kohalikud on, seda paremini on nende luuraja oma tööd teinud! Paras aeg saata kogu kesk selle kauaegse kahjustamise eest minevikku..

r
R./ 12. september 2018, 15:30
Helmed siiski teistest halbadest variantidest hetkel parimad!
s
sõimake jah edasi/ 12. september 2018, 15:29
saab ekre hääli ainult juurde. sotsidel on ju risti tagurpidi mõtlemine nii heaolu, maksude kui poliitikaga.
m
Marika/ 12. september 2018, 15:28
Jah,Rail Balticu saime,teeme nüüd Savisaare nimelise maantee.Savisaare bordell ja Anu Sa...aluspüksid,Aga poisid,kus kama on?
a
Annika/ 12. september 2018, 15:32
Kas Savisaar siis pooldas Rail Balticu tegemist?? Oled vist peale kusagil haiget teinud. Seda ideed kannavad keskerakonnas Jüri, Kadri ja Mailis.
k
Kelle valvsa käe ja juhtimise/ 12. september 2018, 15:50
all on nad oma parteilise hariduse saanud,annika?haritusest pole mõtet rääkida.
m
Marika -le/ 12. september 2018, 16:29
r
reeturi tabamine ei olnud töövõit/ 12. september 2018, 15:26
vaid häbi ja kaoutus kapole, sest reetur tegutses üle viie aasta kõrgel kohal! Häbi peaks olema kapol, mitte näitama seda võiduna. Vaadake vene delfit ja pm, saate teada kuidas kapo ja eesti üle naerdakse!!
a
Artur Pohl/ 12. september 2018, 15:58
Kes on reetur? Seda noormeest kasvatati vanaisa ja isa poolt lapsepõlvest peale kindla eesmärgiga: õpi,ole tubli, saa ohvitseriks, tee karjääri. Ja kui karjääriredelil oli juba kaunis kõrgele tõusnud siis hakkas tegutsema.
r
ratas on vene agent!/ 12. september 2018, 15:24
kõik püüavad ainukest eestimeelset erakonda mustata! Loodan ekre edule!
r
ratas on liignoor inimene võimu eesotsas/ 12. september 2018, 15:29
kogemused venemaa ja venelastega olematud. pole venemaal sõjaväes käind ega venemaa olemust näind. venemaa võimude olemus pole muutunud ,kui vaja siis värvatakse rahvuskaaslane kasvõi maailma otsast ja tehakse tollest riiklik inimene.
l
12. september 2018, 15:33
liiga nõrk ja madala valulävega
v
vanem mees ladaga / 12. september 2018, 15:24
mul on koer jube rassist.täna hommikul lasi valgeid junne.ma ütlesin talle,et korrektne on ikka pruune lasta.näis mis homme toimub.
k
kui see tõsijutt/ 12. september 2018, 15:32
siis koera seedeorganid ei tööta, kõhunäärmete alatalitlus ja seedeensüüme ei eritu, pelgalt maomahlast korralikuks seedimiseks ei piisa. loomatohter ehk aitab, või surm
v
vanem mees ladaga / 12. september 2018, 17:25
sul on õigus.siseorganid tuleb aktiveerida.
n
Noh, kallid kaasmaalased/ 12. september 2018, 15:23
..kes siis on putini käsilased, kas ikka veel EKRE? Kes seda ka Vikerraadiost juhtus kuulma, siis Ratases küll enam kahtlust olema ei saa. Nii ülbe ja vastutustundetu oma riigi suhtes, on päris õõvastav kuulda.
1
15:34/ Ära rohkem plagise/ 12. september 2018, 16:39
EKRE-l pole mingit ühist selle punaste pandega. Toom Vikerraadios täna hoidis jälle peaministri rattaid pihus, kuula ja imesta. Hullumaja värk, mis suust välja aetakse.
h
haloo/ 12. september 2018, 18:21
sul ikka venemaast poolwe sajandi tagune arusaam,kui silmas pidada punaseid.Mingeid punaseid pole venemaal ammu.Riiki juhivad bandiitlikud rühmitused,kes saavad juhiseid Ljubavitsi hasiididelt.
1
18:21/ Mida Sa räägid/ 12. september 2018, 19:17
Kommunistlik partei on tänaseni venemaal olemas, teevad omi rongkäike punaste lippudega lenini auks.Meie ratta iidolid Zirinovskid ka pundis.
e
ehk saab siis selgeks/ 12. september 2018, 15:34
keda kevadel mitte valida.
e
eks need kremli päris agendid/ 12. september 2018, 15:35
ongi ise need kõige suuremad agendinduses süüdistajad, et enda pealt kahtlused hajutada. Karju ikka valet kõva häälega, lõpuks seda valet usutaksegi. Aga võta näpust, nüüd hakkab see jama välja tulema kes päriselt kremli agendid on!!
k
Katrin/ 12. september 2018, 15:23
Peaminister liialdab oma väljendiga Eesti riigi õõnestamisest Helmede poolt. Millegipärast meenus seda uudist lugedes Eesti film "Inimesed sõdurisinelis", kus sakslased kurtusuvad Vene pool sõdivaid eestlasi oma poole üle: "Eesti poisid tulge üle, saate kõhud täis ja jõuluks koju". Tulen nagu tuttav ette. Samas filmis on ka ütlemine: "Lahinguväljal näeme, raisk", mille võiks üle kanda kaasaega: "Valimistel näeme, raisk."

e
Eriarvamus/ 12. september 2018, 15:14
Eestis on sisuliselt võimul venelased, nende marionett Toompeal on Jüri Ratas. Huvitav, millist Eesti riiki see venestamispeaminister silmas peab, kui süüdistab eestlasi "Eesti riigi" õõnestamises?
<
12. september 2018, 15:11
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
v
vana kesik/ 12. september 2018, 15:16
aga mõtle positiivselt , et elad paremini kui soomlane või astu keskerakonda ja usu, kõik muutub.
n
niiniii/ 12. september 2018, 15:11
Kas Tallinna tv suured söbrad kisuvad riidu?Aga ongi viimane aeg,pole normaalne,et viieliikmeline pere niisama pol iitikasse kipub
<
12. september 2018, 15:10
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
m
milleks/ 12. september 2018, 15:17
sealt me hiljaaegu kõik ju tulime aga nagu uhke keskmees ütleb, läheme meie ainult edasi !
a
A / 12. september 2018, 15:21
Õhtulehe tsensuur : Ropendage aga terviseks ,aga ärge te Eesti lühimat jõge nimetage !
1
1 5 : 1 0/ 12. september 2018, 15:41
h
helle s/ 12. september 2018, 15:10
miks EKRE rohkem õõnestab kui keskerakond kuulake JAANA TOOMI VÄLJAÜTLEMISI
R
A/ 12. september 2018, 15:10
a
A/ 12. september 2018, 15:09
Põhiküsimus tulvastel valimistel on ,et ka liberastid ( KE ,RE ) suudavad omavahel kokkuleppele jõuda
võltsitud e-häälte õiglases jaotamises
b
B/ 12. september 2018, 15:24
aga nad on ju juba kokku leppinud. Kui EKRE aga saavutab kevadel teise tulemuse, mis on väga tõenäoline, keskmeestega p i z d e t s. Just see ajabki nad närviliseks.
e
Ehh/ 13. september 2018, 06:40
Selle eest, et EKREt valitsusse EI lasta, hoolitseb juba meie asehaldur.
Kesikud ja Reform teevad valitsuse, küll näete ja kui hääli puudu jääb, aitavad sotsid häbist välja.
r
Raivo/ 12. september 2018, 15:08
Kõigepealt kesinud lõpetage leping vene juhtiva parteiga

p
paradoks mitte hinnag/ 12. september 2018, 15:05
Kui eestlased hoiavad eestlust eksiilis, õpetavad oma lastele eesti keelt ja kultuuri, tantse ja rahvalaule, siis me oleme nende üle uhked. Kui venelane tuleb Eestisse ja teeb seda sama, siis see on laiduväärne.
Kui eestlane kogub venelaste kohta Venemaa informaatoritelt infot Eesti kasuks, siis on ta tubli aga kui venelane annab infot oma rahvuskaaslastele, siis on ta reetur? Mismoodi? Iga rahvuse esindaja tegutseb ju selle järgi, kuhu kuulub ta süda. Meie eestlastena põlgame neid isa-poega aga nad pole ju reeturid vaid kangelased, kes ugri-mugride sinisilmsuse tõttu suutsid vaenlase tagalas nii kõrgele ja kaugele jõuda. Süüdi on ikka meie oma tegelased eesotsas selle templirüütliga. Reetur on Simm, kes omadele noa selga lõi.
ä
12. september 2018, 15:16
Ärge vassige. Eksiilis elavad eestlased hoiuavad küll keelt ja meelt elus, kuid on lõimunud sealsesse ühiskonda, räägivad kohalikku keelt ja ei nõua erikohtlemist. samuti ei lärma Eesti president, et kohaliku keele oskamise nõue on eestlast Itaalias, Soomes, Venemaal jm diskrimineeriv ja tuleb kehtestada kaks riigikeelt. Samuti on alandav teha kodakondsuseksam, kus tuleb teada asukohariigist üsna triviaalset infot.
l
loe mõttega ja siis kommenteeri/ 12. september 2018, 18:43
Pole kirjutatud lõimumisest ja erikohtlemisest vaid rahvustundest.
Iga rahvus hoiab omade poole, see on jutu mõte ja kui meie riigijuhid sellest aru ei saa, et paljud venelased, kes riigikorra muutumisega jäid oma tahte vastaselt võõrasse riiki, nad elaksid meelsamini Venemaal kui Eestis, siis on meil valed juhid.
a
A/ 12. september 2018, 15:04
Huumor missugune ! Kohe - kohe hakkab Keskerakond EKRE-t süüdistama venemeelsuses ja putinismis
m
mõtlik/ 12. september 2018, 15:27
kuidas siis nii ? EKRE seisab rahvusriigi ja emakeele kaitsel, keskerakond aga on liberaalse ilmavaatega, soosib pagulaste kvoodivaba liikumist ja toetab reffijaid.
1
15:09/ Imelik/ 12. september 2018, 15:31
Kõigile kuuldavalt, kõik näevad, mis toimub ja SINA ikka oma deesidest ei loobu? Miks? Kas Helme ülistas täna venelastest reetureid või Ratas? Kes on siiski kremliid????
p
Piret/ 12. september 2018, 15:04
Äkki ei saa hoopis mehi usaldada? Ükski naine pole saladuste müümisega meil veel vahele jäänud.
s
Simmi/ 12. september 2018, 15:14
ja Dresseni abikaasad olid ka stirlitsid.
v
vähk/ 12. september 2018, 15:03
Jürikene vaata ikka enne oma kapsamaal veidi ringi ja tee lõpp mõnele paberile ja mõne inimese liikmelisusele KE-s
t
Tõnn/ 12. september 2018, 15:03
Suur Venemaa kõrval, iga venelane vaatab sinnapoole. Kas Jüri seda ei adu?
o
Oi kuidas Jüri/ 12. september 2018, 14:59
nautis oma häälekõla,kui traktaati ette kandis.Vist pressis pisaragi reväärile.Loodetavasti jäävad ta lühikesed käed piisavalt lühikeseks,et Kapo tööd mitte segada.
K
....../ 12. september 2018, 14:58
Kommenteerijatele tutvumiseks ja mälu värskendamiseks. http://epl.delfi.ee/news/eesti/keskerakonna-liikmete-nimekiri?id=50918194
Need nimekirjad on täis nimesi kes on otseselt vastu olnud Eesti Vabariigile.
h
Helmede solgitoru kinni panna/ 12. september 2018, 14:57
Pange Tallinn TV kinni. See on otsene Helmide hääletoru.
a
A/ 12. september 2018, 15:19
Noo ,mis paariad siis need ' Helmid ' on ,et kuskil suud ess tohi lahti teha ?
p
pigem ikka savisaare tööriist, aga on ka teistele kasulikuks osutunud/ 12. september 2018, 15:23
omal ajal eesti tippkommunistid kasutasid ka oma kõrget ametipositsiooni selleks et eesti lahti kangutada venemaa kommunistliku impeeriumi küljest.

j
Põhiseadus § 12 on järgnev:/ 12. september 2018, 14:51
jah, see on nii, kuid igas ametis on omad ametialased reeglid, mida peab järgima ja riigi kaitsestruktuurides peab olema eriti kõrge ametialane järelevalve ning kontroll.
<
12. september 2018, 14:51
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
t
Tere/ 12. september 2018, 15:08
v
varem või hiljem nad värvatakse/ 12. september 2018, 15:10
eksluurajate tapmisega Londonis näidati kõigile rahvuskaaslastele muudes riikides et koostööd tuleb teha
e
12. september 2018, 15:18
Eesti riiki õõnestavad mõlemad parteid, nii ekre kui keskerakond.
t
tõmba aga/ 12. september 2018, 15:52
triipu edasi,elu nagu hologrammis.
a
autist/ 12. september 2018, 14:49
Nagu kits kärneriks...bilderberglane ja Putini partei koostööpartner rääkimas riigi õõnestamisest...
k
kui oled opositsioonis/ 12. september 2018, 14:48
siis õõnestaja kui nagu Ungaris v Poolas peaminister samadel väärtustel nagu EKRE siis nemad oma riigi õõnestajad pole aga opositsioonina on euroliidu õõnestajad nii, et kui võimul siis õigus kui võimul pole siis õõnestaja.
a
A/ 12. september 2018, 15:01
Limukad hääletavad Brüsselis meie vennarahva vastu ( Toom jääb mängust välja ,tema vennasrahvas on teine ) Ainuke õige mees on Gräzin
m
mõtlik/ 12. september 2018, 15:06
Imelik seisukoht. Helme seisab meie püsiväärtuste: emakeele, isamaa ja rahvusluse eest ja nüüd tuleb siis Keskerakonna arvamust järgides välja , et on hoopis õõnestaja. Kui Ratas lubas ühelt osalt sisserändelt kvoodid eemaldada , kes tema siis on ?
p
Pahupidi/ 12. september 2018, 14:47
tegelikult on meil vastutavatel juhtivatel kohtadel kõrgeid palku nautivad liiga sinisilmsed mehed , kes on parteide poolt sinna pandud . See tähendab, et nad töötavad juhtimise alal aga pole juhiomadusi vaid on parteiline ülesanne ! Nagu vene ajal !
f
12. september 2018, 14:47
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
1
14:42/ Familia putin/ 12. september 2018, 15:38
Kuritegelik likvideeritaja, nüüd jäidki kapitaalselt vahele.Kogu Eesti teab, kes on kremliid ja ühtsevenemaa rakukene-Jürka punt.Küll me ikka ükskord likvideeritame ka, ole rahulik.
a
antifashist / 12. september 2018, 14:46
Kesikute gang koos partneri "ühtne fashistlik venemaa" on ohuks eesti riiklusele?
ä
Ähh/ 12. september 2018, 14:46

m
Müüdud!/ 12. september 2018, 14:45
Kui sa võitled riigi ja rahva säilimise eest, keeravad euro-o.rjad su suu lukku.
PS! Ungaril tahetakse üldse sõnaõigus ära võtta, kuna selle riigi juhid ei lase endale pähe istuda ega luba riiki immigrante.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee