Ilm ja loodus

ILMAPROGNOOS | Marutuul möllab nädala lõpuni (1)

Toimetas Silja Ratt, 12. september 2018, 13:03
TuulFoto: Alar Truu
Tugev tuul ei näita raugemise märke. Edalatuul möllab Eestis riigi ilmaprognoosi järgi vähemalt nädala lõpuni. Lisaks tuleb sekka hoovihma. Temperatuur püsib päevasel ajal üle 15 kraadi.

KolmapäevFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Neljapäeval kaugeneb madalrõhkkond Venemaa põhjaalade kohale ja selle järel sajab meil öösel kohati hoovihma (tõenäosus 25%, Põhja-Eestis kuni 50%). Püsib väga tugev edela- ja läänetuul, puhanguid on sisemaal 15, rannikul 20, saartel ja Soome lahe ääres 23 m/s. Päev on peamiselt sajuta. Tuul jääb pisitasa nõrgemaks. Õhutemperatuur on öösel 9..12, rannikul 15..16°C, päeval 16..18°C.

NeljapäevFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Reede öösel liigub üle lauge kõrgrõhuhari ja ilm on sajuta hommikuni, siis suureneb Lääne-Eestis hoogsaju võimalus. Edela- ja läänetuul üürikeseks nõrgeneb. Õhutemperatuur langeb 7..11°C-ni, rannikul jääb 15°C lähedale. Päeval laieneb Norra merelt madalrõhkkonna serv üle Skandinaavia ja riivab ka Läänemere ümbrust. Üle Eesti liigub hoovihmapilvi, suurem on saju võimalus Eesti lääne- ja põhjaosas (saju tõenäosus 50-75%). Edelatuul tugevneb uuesti. Õhutemperatuur on 15..18°C.

ReedeFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäeva öö hakul tihedam sajuvöönd eemaldub ja selle järel pilved hõrenevad. Hommikul ja päeval on vihmahooge harva. Puhub tugev edela- ja läänetuul, päeval võib Soome lahe ääres puhanguid kuni 18 m/s olla. Õhutemperatuur on öösel 6..10, rannikul kuni 16, päeval 15..17°C.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee