4
fotot
Tuul (Alar Truu)

Tugev tuul ei näita raugemise märke. Edalatuul möllab Eestis riigi ilmaprognoosi järgi vähemalt nädala lõpuni. Lisaks tuleb sekka hoovihma. Temperatuur püsib päevasel ajal üle 15 kraadi.

Kolmapäev (kuvatõmmis: ilmateenistus.ee)

Neljapäeval kaugeneb madalrõhkkond Venemaa põhjaalade kohale ja selle järel sajab meil öösel kohati hoovihma (tõenäosus 25%, Põhja-Eestis kuni 50%). Püsib väga tugev edela- ja läänetuul, puhanguid on sisemaal 15, rannikul 20, saartel ja Soome lahe ääres 23 m/s. Päev on peamiselt sajuta. Tuul jääb pisitasa nõrgemaks. Õhutemperatuur on öösel 9..12, rannikul 15..16°C, päeval 16..18°C.

Neljapäev (kuvatõmmis: ilmateenistus.ee)

Reede öösel liigub üle lauge kõrgrõhuhari ja ilm on sajuta hommikuni, siis suureneb Lääne-Eestis hoogsaju võimalus. Edela- ja läänetuul üürikeseks nõrgeneb. Õhutemperatuur langeb 7..11°C-ni, rannikul jääb 15°C lähedale. Päeval laieneb Norra merelt madalrõhkkonna serv üle Skandinaavia ja riivab ka Läänemere ümbrust. Üle Eesti liigub hoovihmapilvi, suurem on saju võimalus Eesti lääne- ja põhjaosas (saju tõenäosus 50-75%). Edelatuul tugevneb uuesti. Õhutemperatuur on 15..18°C.

Reede (kuvatõmmis: ilmateenistus.ee)

Laupäeva ööks madalrõhkkonna mõju väheneb ning taas on saju võimalus väiksem, taevas selgem ja tuul lühiajaliselt rahulikum. sel on saju võimalus väiksem ja üürikeseks jääb ka edelatuul rahulikumaks. Õhutemperatuur on 7..11°C-ni, rannikul kuni 15°C. Päeval jõuab Skandinaavia kohale uus madalrõhkkond ja laieneb servaga Läänemere äärde ning tõstab lõuna- ja edelatuule taas tugevaks. Uus sajuala jõuab hommikul saartele ja laieneb päeva jooksul mandrile (saju tõenäosus 75-90%, Lõuna-Eestis ja Peipsi ääres 25-50%). Õhutemperatuur 15..19°C.

Pühapäeva öö hakul tihedam sajuvöönd eemaldub ja selle järel pilved hõrenevad. Hommikul ja päeval on vihmahooge harva. Puhub tugev edela- ja läänetuul, päeval võib Soome lahe ääres puhanguid kuni 18 m/s olla. Õhutemperatuur on öösel 6..10, rannikul kuni 16, päeval 15..17°C.

Jaga artiklit

1 kommentaar

P
Pärnu linna lõplik hukk  /   13:23, 12. sept 2018
Pärnu tuleks koheselt evakueerida.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis