Poliitika

Mart Luik: eeldasime, et Agur maandub Keskerakonna ridades (3)

Ohtuleht.ee, 12. september 2018 08:46
Veel koos Isamaaga: Mart Luik ja Hendrik Agur 2017. aasta kohalikel valimistel IRLi valimispeol kohvikus Wabadus. Foto: Robin Roots
Tallinna linnavolikogu aseesimees ja erakonna Isamaa meedianõunik Mart Luik  kommenteerib teravalt Gustav Adolfi Gümnaasiumi (GAG) direktori Hendrik Aguri  otsust ühineda liikumisega Eesti 200.

 "Kui Hendrik Agur tuli kevadel ootamatult oma punakontserdi plaaniga välja, oli meil erakonnas päris tõsine diskussioon, kas ja kuidas saaks ta peale selliste seisukohtade avaldamist erakonnas jätkata. Oli neid, kes leidsid, et Isamaa (sel ajal veel IRL) erakonnas ei saa jätkata inimene, kes oma avalikes väljaastumistes läheb otseselt vastuollu tema väärtustega. Viimaste hulka kuulusin ka mina, pealkirjastades oma kevadise kommentaari nõnda: Hendrik, kui isamaalised väärtused enam ei sobi, siis tuleb kõrvale astuda," meenutab Mart Luik. 
 

Samal teemal

Siis astus Agur ise sammu tagasi, möönis, et Tallinna pommitamise aastapäeva kuupäevavalik ja nõukogude atribuutika olid ebaõnnestumised, et tal mingit keskerakondlikku kokkumängu Mihhail Kõlvartiga polnud ja üldse ei tahtnud ta kuidagi oma koduerakonda kahjustada. "Kuigi mitmed meist suhtusid Hendriku vastustesse umbusuga, jäi rahumeelne kooseksisteerimine siiski peale. Selgus, et skeptikutel oli kevadel õigus, see oli ajutine vaherahu," tõdeb Luik. 

"Nüüd teatas Hendrik Agur, et lahkus Isamaast ja plaanib liituda Eesti 200-ga. See tuli väikese üllatusena, pigem eeldasime, et ta maandub Keskerakonna ridades. Möödunud sügisel peale kohalikke valimisi polnud Hendrik Agur rahul sellega, et IRL ei tahtnud Tallinnas Keskerakonnaga koalitsiooni teha. Tema läbikäimine mitme Keskerakonna tipp-poliitikuga oli samuti kõigile näha," nendib Luik. 

Üheks tõukeks liituda veel erakonnaks sündimata Eesti 200-ga paistab olevat GAGi direktori toetus kakskeelsele koolile.

"Seegi on väärtuskonflikt, mis poleks võimaldanud Hendrik Aguril meie ridades pikalt tegutseda. Isamaa Kristina Kallase propageeritavad segakoole ei toeta, see on eestlaste jaoks väga ohtlik tee, mis viiks hoopis vene keele mõju laienemiseni Eestis. Nüüdseks juba endist mõttekaaslast võib aga tunnustada selge sammu eest. Mõistes, et Isamaa väärtused talle ei sobi, astus ise erakonnast välja. Õhk sai mitmes mõttes puhtamaks," leiab Luik. 

Samal teemal

11.09.2018
Koolijuht Hendrik Agur lahkus Isamaast ja liitub Eesti 200-ga
16.03.2018
GALERII | Gustav Adolfi Gümnaasiumis toimus nõukogude estraadikontserdi „Krasnaja Strela” peaproov
16.02.2018
GAG-i direktor: „Kui vaja, pakin põriseva väikelennuki lõhkeainet täis ja pikeerin kõhklematult vaenlase ridadesse!“
07.02.2018
Lapsevanem süüdistab GAGi direktorit poliitpropagandas ja hirmuõhkkonna loomises