Eesti uudised

NOOR ELUPÄÄSTJA: hädasolijat aidata on normaalne, mina ise sellest nii suurt numbrit ei teeks (8)

Kristiina Tilk, 11. september 2018, 21:45
VAPPER TEGUTSEJA: Roger on auga välja teeninud kaks medalit, mis talle pisikese poisi elu päästmise eest üle anti. Foto: Martin Ahven

Eile jagati päästeteenistuse aumärke ja teiste seas sai elu päästmise eest medali rinda Roger (12), kes tõttas kõhklemata appi sügavas järvevees uppumisohtu sattunud pisikesele poisile. „Uhke tunne on küll. Sain elus millegagi hakkama,“ ütleb Roger tagasihoidlikult.

14. juulil tuli Roger laagrist ja sõitis külla Viljandis elavatele vanavanematele. Traditsiooni järgides käib poiss ema Liisaga siis soojade ilmade ajal alati ka Viljandi järve rannas, kuhu Rogerit kutsub hüppetorn. Nii ka sel korral. Enda sõnul oli Roger just kaldal pisut hinge tõmmanuna vette naasnud, kui märkas korraga endast väiksemaid lapsi – eelkooliealist poissi ning temast pisut vanemat tüdrukut – vaheldumisi pinnale tulevat ning siis taas vee alla kaduvat.

„Alguses arvasin, et nad mängivad, aga asi tundus kahtlane. Ujusin nende poole ja mõtlesin, et küsin, kas kõik on korras, sest mis sellest ikka juhtub, kui ma küsin. Kui ma nende juurde jõudsin, üritas tüdruk mulle midagi nuttes öelda ja siis ma sain juba ise aru, et pean appi minema,“ meenutab Roger. Tal õnnestus vee alla vajuvast poisist päästmisvõttega kinni haarata ning teda sel moel kandes kaldani ujuda. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11. september 2018, 15:29
GALERII | Loe, milliste kangelastegude eest said elupäästjad medalid!
11. september 2018, 09:28
Hakkaja poiss saab uppuja päästmise eest medali

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee