Maailm

TERVISELE KAHJULIK! 2300 ameeriklast pidi mullu pitsa tõttu haiglasse minema (4)

Toimetas Sten Kohlmann, 11. september 2018 15:33
Foto: Pexels.com
Unustagem tülitsemine selle üle, kas ananassi koht on pitsa peal või mitte. Tegemist on ebaolulise probleemiga, kui kaalul on midagi palju tähtsamat, nimelt inimelud!

Nimelt kirjutab Daily Mail, et mullu pidi enam kui 2300 ameeriklast pitsaga seotud õnnetuste tõttu meditsiinitöötajatelt abi paluma. Kõnealuse numbri hulka kuulusid arvukad kukkumised pitsa kandmise ajal, põletused (nii pitsa kui panniga) ja pitsalõikuriga tekitatud lõikehaavad.

Lisaks sellele on kukutud pitsarestoranide ees, sees ja ligiduses ning tagatipuks on mainitud ka juhtumeid, kus inimene on voodis lesides käe viimase pitsaviilu järele sirutanud, ent sooja ja juustuse suutäie asemel on pihku jäänud tühjus ning lõunapaus on lõppenud paraja prantsatusega põrandale.

Võttes arvesse, et iga-aastaselt söövad ameeriklased ära umbes 3 miljardit pitsat, on tegemist üsna väikese arvuga. Võrdluseks – raamatutega seotud õnnetusi oli umbes 11 880, millest tulenevalt saame järeldada, et lugemine on tunduvalt ohtlikum tegevus, kui söömine.

Samal teemal

13.09.2018
Kas oled väsinud juba lõunaajal? Vaata üle oma söömine
16.07.2018
IGAVIKULINE KÜSIMUS: kas ananass käib pitsa peale?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee