Poliitika

Kas värve võiksid vahetada veel mõned keskerakondlastest riigikogulased?

EKREsse liikunud Peeter Ernits: Jüri Ratas teadis juba pikka aega, et ma pole Keskerakonnaga rahul (38)

Marvel Riik, 11. september 2018 15:01
Peeter ErnitsFoto: Martin Ahven

Keskerakonna fraktsioonist EKREsse liikunud Peeter Ernitsa sõnul ei saanud tema esmaspäevane teadaanne erakonnast lahkumise kohta olla Jüri Ratasele üllatus.  Ernits kinnitas, et vahetas peaministriga tihedalt kirju ega varjanud neis oma rahulolematust erakonnaga. „Ratas oli väga hästi kursis minu mõtetega ja ma ei ole neid ka varjanud,“ ütles Ernits.

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles ERRile, et ta ei teadnud veel esmaspäeva hommikul, et Peeter Ernits on erakonnast lahkunud. „Teda ei olnud hommikul fraktsiooni koosolekul. Mees oleks võinud tulla ja öelda, et ta lahkub, aga ju ta ei julgenud seda teha,“ sõnas Ratas.

Ernits nentis, et fraktsiooni koosolekul ta tõesti ei osalenud. Kuid kui Ratas oleks tahtnud temaga rääkida, oleks ta seda saanud teha veel enne uudise avalikkuse ette jõudmist. „Ma läksin kohe pärast koosolekut keskkonnakomisjoni ja kell 11 nägin üllatusega Jüri Ratase pead ukse vahelt ilmumas,“ rääkis Ernits. „Aga ta ei tundnud huvi keskkonnaministri ega kellegi teise vastu, lihtsalt kadus minema. See oli täiesti ebatavaline. Nii et midagi ta aimas, aga ta ei öelnud mitte kellelegi mitte midagi, minust rääkimata.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.08.2018
Yana Toom: küll me veel näeme sisepoliitilisi ülejooksikuid
11.08.2018
Tuus-Laul: „Ma ei ole karjerist, kes läheb sinna, kus parem pakkumine tehakse.“
11.08.2018
Lenk Ernitsa lahkumisest: „Võib-olla peaks sama tegema.“
11.08.2018
Algas riigikogu viimane sügisistungjärk

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee