India tiiger. Foto on illustratiivne. (AP/Scanpix)

India kõrgeim kohus on tagasi lükanud palve säästa Maharashtra osariigis ringi luusiva inimsööjast ematiigri elu. 

Kohus otsustas, et ei takista jahimeestel tiigrit tapmast juhul, kui küttidel ei õnnestu looma elusana tabada, vahendab BBC.

Ametnike sõnul on kõnesolev tiiger, keda kutsutakse tinglikult T1, tapnud juba viis inimest, kuid aktivistid on looma süü kahtluse alla seadnud.

Kohalik ametnik Pradip Rahurkar sõnas BBC-le et kui inimsööjat ei õnnestu uimastada, tuleb ta külaelanike elude säästmise nimel tappa. Kuna emasloom liigub kahe kutsika ja isatiigri seltsis, tuleks ohutust silmas pidades uimastada kogu seltskond. Isatiigrit üheski veretöös ei kahtlustata.

Aastaid languses olnud tiigrite populatsioon on pidevalt kasvanud alates 2006. aastast, mil riik hakkas tegema jõupingutusi looduskaitse efektiivsemaks muutmisel. India on koduks kuuekümnele protsendile kogu maailma tiigritest. 

Jaga artiklit

2 kommentaari

A
abiks ikka  /   15:25, 13. sept 2018
ootame ikka niikaua, kui mamma-tiiger oma pojukesed inimesi sööma õpetab...?
M
Moderaator korjas ära.   /   03:25, 12. sept 2018
Kahjuks ei luba moderaator selgitada põhjusi, miks suurkiskjad vahel inimsöömise teele läheva. Neid sunnib selleks otsene nälg. Eriti perioodil, kui emasloomal on väikesed, toitmist vajavad pojad. Ja ta on otsese valiku ees, et kas lasta oma poegadel lihtsalt nälgasurra või murda mõni lausa ise suhu trügiv ja ohtu mitte nägev inimene.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis