Krimi

Lasnamäel meest tulistanud kikkpoksijast teetööline jäeti vahi alla

Arno Põder, 11. september 2018 17:04

29 KOMMENTAARI

j
J/ 26. september 2018 10:34
Ju siis pole eriline poksija et relva vaja läks..
d
Dmitri Udras/ 17. september 2018 15:43
Enesekaitse on õigustatud ainult juhul kui on reaalne oht elu või tervisele. Meediast on teada et tööline on saanud lööki meelekohta. Kui natuke uurida statistikat selgub et suur osa surmajuhtumitest mis kakluste korral juhtusid olid just tekitatud meelekoha löögi tõttu.
Tähendab rünnaku hetkel oli OTSE OHT töölise elu või tervisele, ehk tall oli täielik õigus ennast kaitsta. Kaitsevahendit peavad olema efektiivsed et rünnaku peatada. Kuna mees varem tegeles poksiga sai ta hinnata ründaja oskust ning jõudu. Selle hinnangu alusel sai ta ka valida enesekaitse vahendit, selle hulgas ka legaalne tulirelv.
Paljud küsivad: kas oli õigustatud nii suur laskude arv?
Seadus ütleb, et kaitsta tohib sama palju kui rünnak kestab. Juhul kui te hädakaitse seisundis tegite lask ründajale pihta ja ta jätkab rünnakud on teil õigus lasta veel nii kaua, kui rünnak lõppeb. Tihti meie arvamus on baseerutud holliwoodi filmidel, kahjuks reaalses elus see pole päris nii... Juhtub et kuul mis hiljem tõi kaasa surma, ei peatanud koheselt ründaja tegevust. Tihti ta saab tegutseda veel mõned minutid.
h
Hehee/ 12. september 2018 09:30
Kui oleks jooksja olnud, siis oleks võinud prokurör öelda, et vastuhakkamise asemel oleks tal tulnud ära joosta.
Tramaeivõi kui halenaljakas.
a
A.L./ 11. september 2018 21:47
See,et sul on relvaluba,ei tähenda veel seda,et võid sellega igal pool vehkida.Ma võin ka öelda,et olen poksija kiiretel jalgadel.
p
Palun kohtunike nimed letti!/ 11. september 2018 20:57
m
Maamiis/ 11. september 2018 20:50
Peab vist elukutset vahetama, pätiks hakkama, prokuratuurilt konkreetselt hea katus. Varsti ei julge keegi pätti puutuda, tee mis tahad.
r
rainz/ 26. september 2018 11:59
a
Antud keiss kinnitab jesuiitlikku ütlust: Anna meile inimene, küll me juba põhjuse leiame ta puuri pista/ 11. september 2018 20:22
Tubli, prokurör ja kohtunikud!

s
Selleks et hädakaitse piire ületades inimene maha lasta.../ 11. september 2018 18:25
... ja seejuures ise õigeks jääda, peab eesti vabariigis olema politseinik (vabaduse väljaku juhtum)
s
sass/ 11. september 2018 20:15
Selle või ümber kirjutada nii: Inimese süüdimõistva kohtuotsuseta kinni hoidmiseks eesli vabariigis piisab prokuröri arvamusest, millele kohtunik kaasa noogutab.
a
Aga mida te tahate.../ 11. september 2018 20:19
... kui aastakümneid on järeltulevat põlve koolitanud seltsimees helve särgava, kes ei tee vahet tahtlikul tapmisel ja hädakaitse piiride ületamisel (näitena Ivar Vahur Fuks kaasus- kusjuures siin võib tegu olla ka ettevaatamatusega, mis pole üldse karistatav)...
e
endine jurist/ 11. september 2018 18:19
Mina saan lähtuda ainult meedias avaldatud faktidest. Toimikut ma ei tunne, pole näinud. Aga siiski, eks arutlegem teada olevate ning avaldatud faktide põhja.
Vahi allavõtmiseks ning jätmisest ei piisa lihtsalt uurija või prokuröri suvast, siin on selleks seaduses täiesti kindlad alused. Et millal võib ning on põhjendatud.
1. Et isik ei saaks toime panna uusi kuritegusid.
2. Et isik võib kõrvale hoidma ning end uurimise eest varjama hakata.
3. Et vabaduses viibides võib isik asuda asitõendeid hävitama, tunnistajaid mõjutama j.n.e.
Mis viitab siis uute kuritegude toimepanemisele? Antud juhul oli ta ju ise staa1zika kurjategija poolt rünnatav, kes end kaitsta üritas. Isik ei ole kunagi varem kohtu poolt karistatud. Seega, see punkt langeb nüüd küll ära.
Teiseks. Isikul on kindel elukoht ja töökoht. Varem kohtulikult karistamata. eega korralik inimene. juba asjaolu, et talle on väljastatud relvaluba näitab, et ta varasem, kontrollitud taust on laitmatu. Ei üritanud ta ka sündmuskohalt põgeneda vaid vastupidi - kutsus ise kiirabi välja ning teaitas juhtunust. Tähendab, ka see punkt ei lähe mitte.
Ja kolmaski võimalik variant on õhust võetud. Keda ta hirmutaks või mõjutaks, milliseid asitõendeid hävitaks? Seega sisuliselt puuduvad tema vahi alla võtmist põhjendavad asjaolud.
Mehe puhul võiks parimal juhul rääkida ehk vaid hädakaitse piiride ületamisest. Näiteks ohu suuruse ning asjaolude ebaõige hindamise tõttu. Siin aga, lausa rapmisktset tahetakse kaela määrida!
a
A/ 11. september 2018 18:17
Sportlased ei oska tänava kaklust,neid segavad kõiksugu reeglid.
s
Siiski tean üsna.../ 11. september 2018 18:08
...kindlalt, et algataja ja tülinorija oli kuuli saanud kaak. See et enesekaitseks tulistanud mees poksimist harrastab on küll ju täiesti kõrvaline teema. NB! Kui oleks endal vaja 23.oo paiku Lasnagorskis töötada, varustaksi ka end külm vs tulirelvaga!
M
???/ 11. september 2018 18:03
Millal too mees tolle võitlusspordiga siis tegeles ja milal ning millise tasemega võistlustel osales? Kas otsina või enamagi aasta eest rajooni koolinoorte spartakiaadil või? Teiseks, kas mees tegeleb sellega ka praegu ja miline on hetkel ta sportlik vorm? kas ta on ikka füüsiliselt heas vormis või põeb mingit haigust, näiteks radikuliiti? Seega, kas ta üldse olekski võimeline end praegu käsitsivõitluses kaitsma? Ja milline oli ründava ning rünnata kaalukategooriate vahe? Kuna tegu polnud võistluse või džentelmenide duelliga, siis kas rünnataval oli alust oletada, et ründaja võib kasutada mingit ründevahendit. Näiteks nuga või kasteeti.
Mulle millegipärast näib, et prokurör ei lähtunud mitte neist asjaoludest vaid ekraanilt nähtud Bruce Lee actionidest, kui ta sellest "ühe hoobiga paralüseerimisest" jahus
K
???/ 11. september 2018 17:54
Korduvalt vägivaldsete kuritegude eest karistatud endine kurjategija tungib öösi kallale, ründab ning lööb. Aga kui sa enesekaitseks oma seadusliku relva haarad, hoiatuslasud teed ja lõpuks ründajat kergelt haavad, siis ei ole see mitte hädakaitse, ei ole isegi hädakaitse piiride ületamine, vaid lausa TAPMISKATSE! ( Hea veel, et mitte ettekavatsetud roim, massimõrv või genotsiid)
Suund näib olevat selge. Kõik, kes ka või enesekaitseks relva haarata söandavad, tuleb saata kinnimajja ja mis muud! Ning ka Brüssel sepitseb oma kohustuslikke direktiive rahva käest seaduslike relvade ärakorjamiseks. Kas mitte selleks, et relvitut ja ärahirmutatud, alandlikke lambukestekarju on kergem ja ohutum valitseda?
t
tsitaat/ 11. september 2018 17:45
Kohus selgitas, et kuriteokahtluse tuvastamine ei ole veel inimese süüküsimuse otsustamine – seda tehakse hiljem kriminaalasja kohtuliku arutamise käigus.
Loogika aga ütleb, et kui inimene juba kord vahi alla jäeti, küllap siis süüdimõistev otsuski kusagilt kuidagi välja võlutakse. Sest ei saa ju oma viga tunnistada ning õigeksmõistva otsuse korral kinnipeetule mitme kuu jagu riigi poolt kompensatsioone maksta. Siis ta lihtsalt peab kuidagi süüdi mõistetud saama..
m
Ma nyyd/ 11. september 2018 17:41
Tean, et kui konflikti satun lahendan asja yhe rusikalöögiga, ei mingit pikka juttu, kui jama tuleb sellest, siis ytlen, et prokurör ise soovitas pretsedendis.

s
selmet/ 11. september 2018 17:41
velvet telmet elvet selmet....
e
Est/ 11. september 2018 17:39
Võibolla ei tahtnud käsi määrida
s
siiski/ 11. september 2018 17:30
kikkis poksimine pol emingi 'idamaine võitluskunst'!
t
tenno/ 11. september 2018 17:23
mida need äbarikud prokurörid ka elust ja olust teavad? mõni kriminaal vähe kurjemalt vaatab proksi poole, siis on tool märg ning karistus leebemaks kohe. ju võitluskunstide jorss hindas olukorda ikka nii, et ei pane ühe rusikalöögiga teist pikali. selline avaldus prokuröri poolt on nii naiivne ja lihtsake, et tekib küsimus, kas oma ametit üldse sobib pidama.
h
11. september 2018 17:01
Huvitav kohtunik, kes selliseid hinnanguid jagab.
v
Vasapasikas/ 11. september 2018 16:57
Oleks võinud küll aga selle asemel tegi päti pikemaks ajaks taltsaks.
a
Ants/ 11. september 2018 16:56
l
Linne/ 11. september 2018 16:54

o
oravaorav/ 11. september 2018 16:50
Ja siis oleks see sama vend võibolla kukkunud õnnetult, pea ära löönud ja surma saanud nagu hiljaaegu oli, ühe mma vennagaga kes tülinorijat ühe korra lõi. Ja nüüd öeldakse et oleks võinud kakelda pigem...mendid leiavad ikka põhjuse.
k
kossa/ 11. september 2018 16:47
kui oled kick-poksija,siis pole tõesti relva vaja.järelikult oli tukk juba tagamõttega kaasa võetud,et saaks kellegi peal proovida.
e
enno/ 11. september 2018 17:24
hommikune doos MMSi võtmata?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee