Eesti uudised

Facebook pani MMSi sekti grupi kinni (89)

Toimetas Silja Ratt, 11. september 2018, 12:57
MMSFoto: Vida press
Terviseamet sai täna teate selle kohta, et Facebookis tegutsenud MMSi kinnine grupp on suletud. Põhjusena toodi teates ära grupiliikmete Facebooki eeskirjade rikkumist.

"Teate puhul oli tegemist vastusega tervisemati varasemale taotlusele, milles me palusime Facebookilt abi grupi sulgemiseks, kus tegeleti inimese tervist kahjustada võiva väärinfo vahendamise ja levitamisega," selgitas terviseameti kommunikatsiooninõunik.

Samal teemal

MMS-si grupi eesotsas on Janika Veski ja Merili Kukushkin, kes on nii vastsuletud grupis kui meedias korduvalt väitnud, et MMS-i tarbimine on täiesti ohutu. Mõned nädalad tagasi sai kurikuulus Eesti MMS-i pooldajate grupp taas tähelepanu seetõttu, et üks selle liikmetest rääkis, kuidas ta leotas enda lapse auto ukse vahele jäänud sõrme DMSO sees. Hiljem väitis naine aga, et midagi sellist pole olnud, kuigi gruppi pani ta üles isegi pildi lapse sõrmest.

Augusti lõpus kinnitas Terviseameti peadirektor Merike Jürilo Vikerraadios, et menetlus kloordioksiidi ehk MMS-i suhtes käib, kuid menetluse huvides ei saa detailidest täpsemalt rääkida. Jürilo selgitas, et seaduseid ja regulatsioone on piisavalt, mis võimaldavad teha järelevalvet ka nn piiripealsetele toodetele, mis pole seaduse mõistes ei ravim ega tervishoiuteenus. MMS ja DMSO on kahtlemata sellised tooted.

89 KOMMENTAARI

v
Väga hea saade oli! Vaadake,kuulake,siis mõistate miks suleti! 12. september 2018, 12:11
VIDEO! Alar Tamming Võrno saates psühhedeelikumidest: need ained pole kindlasti sellised, mida võiks igaüks tegema hakata!
y
yyy 12. september 2018, 11:34
Ei ole MMS-i fänn ega tea sellest midagi. Aga no, sulgeda grupp? Ennekuulmatu. Pole kuulnud, et MMS oleks kellegile liiga teinud. Mõned juhtumid on aj...
(loe edasi)
Loe kõiki (89)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee