Maailm

ÜRO: ülemaailmne näljahäda süveneb juba kolmandat aastat järjest (24)

LISA KOMMENTAAR

Statistiline keskmine 12. september 2018 14:09
Et siis alatoitumus Aafrikas ja ületoitumus mujal . Saamegi kokku keskmise toidetud inimese.
Aafrikas tuleks peale sünnitamise mõelda ka sellele, et lapsed tuleb ûles kasvatada, teha rohkem tööd ja mitte ronida parasiteerima teiste turjale.
Tôsi on ka, et Usa_s on väga palju ülekaalulisi inimesi. Kõik see tuleneb rämpstoidust.
kolla 12. september 2018 09:40
ÜRO on ühinenud rahvaste organisatsioon.Ahvriklastega peaksid tegelema loo makaitsjad.
aga 12. september 2018 09:03
mis te muretsete, see aafrika,aasia rahvaste filantroop on ammu kinkinud miljonitele naistele hormoonimplataadid ja kaitsesüstid mis juhtumisi viljatuks teevad! Ah, juhtumisi teie endi naised lapsed saavad sama, ise maksate ainult kinni omaenda hävitamise!
iroonia 12. september 2018 05:01
Mingil kummalisel põhjusel on suurim häda just aafrikas? See ajuvaba sigimine välja jätta, siis hiljuti tegi Simbabwe majandusimet ja võõrandas valgetelt farmeritelt maa ja andis oma kohalikele tegelastele majandada. Nüüd on sama tee ette võtnud LAV. Aafrika peaks nüüd hoopis ju oma pudrumägede otsas istudes eriti heal järjel olema, kuna õnnestus revolutsiooniliste ideede abil peletada valged farmerid toidukasvatamise sektorist eemale? Ei saagi aru, mis pagana pärast see aafrika euroopa poole kolib.
to iroonia 12. september 2018 11:07
Kui 24 aastaga rahvaarv kahekordistub (Egiptus), siis tuleb ju maad juurde hankida, Euroopa lahkelt pakub ja varsti ka siin mustad farmerid võtavad valgetelt maa...
Tõekuulutaja. 11. september 2018 21:41
Mitte äljahäda ei süvene vaid emake loodus teeb oma korrektuure. 7,6 miljardit on liig mis liig.
!!! 11. september 2018 20:25
Viimase poole sajandi jooksul on Jeemeni rahvaarv peaaeg t kolmekordistunud, Sama on juhtunud ka Bangladeshis. Aafrika rahvastki kolmekordistus samuti. Ja kui praegu on neid mustal mandril miljardi ringis, siis sajandi keskpaigaks prognoositakse 2 miljardit ning lõpuks 4.3 miljardit.
JuSS 11. september 2018 20:13
iga riik ja rahvas peab suutma end ise ära toita, sest muidu pole ta jätkusuutlik. Ja neid ootab sel juhul rändr0hutirtsude saatus. Paljuneda, mõõdutunetult paljuneda. Uusi söödamid otsida ning lõpuks kui kõik on paljas, rüüstatud ja lagastatud, siis ise ka massiliselt hukkuda.
marks 11. september 2018 19:01
Pool abi peaks minema preservatiivides . Ja selgitama et need supiks ei sünni.
marksile 11. september 2018 20:10
eks sa siis mine ja paku seda ise mõnele moslemimehele. Ja tõenäoliselt saad seejärel kinžalliga ehk pistodaga. Sest moslemimehele oleks selline soovitus suurim solvang. mõnitamone. Tema pidev hingehooldaja, kohalik mulla õpetab talle, et ärge muretsege ning tehke lapsi. Kui Allah annab elu, küll ta annab siis ka toidu! Peaasi on ikka 5-6 korda iga päev Meka poole palvetada, täpselt usupühi ning ramadaani pidada, mošeed külastada ning mullale annetada. Sest siis Allah aitab ning kõik saabki korda. Ka toiduküsimus. Nende religioonis näitab poegade arv mehe väärtust ning väärikust. See, kellel on 7 poega, see on aksakall ja võib auuli nõupidamisel auväärt vanameeste lõkke ääres istuda. Aga sina? Pakud talle preservatiive! Mõtle ikka ise.
to marksile 11. september 2018 22:23
Allah aitabki, Merkeli isikus...
to to 12. september 2018 03:39
Ja aitabki! Eks ütleb meiegi pühakiri, et isanda teed on imelikud. Seesama käib ka Allahi antud lahendite kohta. Nii et Allahi annetatud toit võib tulla ka uskumatute gjauuride käe läbi saadetavas humanitaarabis. Või nende poolt vastuvõtmises ning ära toitmises.

Juhan. 11. september 2018 18:58
Väga palju aitab nälgijaile kaasa õpitud abitus.
Milles üldse probleem ? 11. september 2018 18:34
Loodus reguleerib sigivuse ja jäävuse.
Irf 11. september 2018 17:39
Täpselt ni ongi, et kui syya juua pole, siis tuleb vähem sigida ja rohkem toidu-joogi nimel töötada. Kaevud kaevata, põlde niisutada ja nii edasi, mitte naasama vedeleda.
See 11. september 2018 17:32
sigimise konveier tuleb teaduslike meetoditega sundpeatada. Kui päästepaadi serv on veega triiki siis saame aru, et kõik, stopp. Kui Maa upub reostusse ja nälga - siis, anna aga minna.
11. september 2018 18:53
Teema tuleb jah tõstatada ÜRO-s. Maa jätkusuutliku kasutamise eesmärgil tuleks teha kalkulatsioonid järgneva tuhande aasta kohta iga riigi osas eraldi ühtsete valemite kohaselt. Sealt edasi anda kõikidele riikidele kohustus elanikkonna arvu kvootidele vastavusse viimiseks. Kvoodid arvestatakse vastavalt selle, kui palju selle riigi looduslikud ressursid seal riigis inimesi võimaldavad üleval pidada, et jätkuks järgnevaks tuhandeks aastaks. Ja teha seda kvootidele vastavusse viimise pressi sama resoluutselt nagu on tehtud tuumarelva tõkestamise, kliimasoojenemisega, lillastumise pealesurumisega, pagulaste pähemäärimise, pagulaste kasulikkuse mustast valgeks rääkimise, kaubandusembargode määramise jne teemadega kokku ja enamgi veel.
https://en.wikipedia.org/wiki/Projections_of_population_growth
to/ 11. september 2018 20:19
Kalkulatsioonid ongi juba ammugi tehtud. Euroopa valgete hulgas tuleb propageerida võitlevat feminismi, soovahetust, hómoabielusid ning aborti. Samuti e-ainetest üleküllastunud toite, nii et juba nende imikudki vähki haigestuksid. Et nende niigi negatiivne iive veelgi hoogu juurde saaks ning rahva kokku kuivaks. sest siis saab tühjaks jääva maa taasasustada igasuguste mustade mugavuspagulastga, kellel oma kodumail kitsaks jääb.
Siku 11. september 2018 23:33
Aga nood jäävad ju siin ka nälga kui valgeid enam pole, kes põldu hariks ja toitu toodaks.
EESTLANE 11. september 2018 16:15
Aitavad abordid ja eutanaasiamasinad.
Kõikide 11. september 2018 15:46
riigikogulaste palk koheselt sinna suunata.
arvamus 11. september 2018 13:44
Eks sigimise propaganda aita sellele kõvasti kaasa, järsku peaks avaldama tõe, suurim inimkonna probleem on liiga suur inimeste hulk planeedil maa, saja aastaga on 1,5 miljardi paelt kasvanud 7,5 miljardini.
Võib-olla osa nendest alatoidetutest 11. september 2018 13:20
oleks võinud sündimata jääda.
Näiteks Hiina ju vahepeal karmistas meetmeid rahvaarvu liigselt suurendajate suhtes ja leevendas abinõusid, kui selleks tekkisid võimalused ja vajadused.
Peaks olema väljaanne "Kasvu piirid" (Rooma klubi väljaanne?
!!! 11. september 2018 20:22
Aga omal ajal USA esileedi pr. Hillary Clinton käis neil Pekingis külas ja lausa süüdistas ning sõimas oma võõrustajaid, Et miks nad ei luba hiina naistel vabalt sünnitada nii palju, kui nood ise tahavad