Eesti uudised

ÜLESKUTSE | Jaga oma lugu, kas sind on töökohal kiusatud?

Ohtuleht.ee, 11. september 2018, 09:32

18 KOMMENTAARI

k
Ksjuša/ 12. september 2018, 09:12
Eestis räägitakse palju venelaste kiusamisest aga ka vastupidi võib olla. Töötasin rahvusvahelises firmas kus eesti poolne juht oli/on venelanna. Enamus töötajaid on venelased. Kolleegide vahetus toimus nii kiiresti, et kõigi nimesid ei jõudnud meeldegi jätta. Ülemus käis tööl kuidas talle sobis,kui ta kohale tulis siis mõneks tunniks ja selle aja kulutas ta sõna otseses mõttes röökimisele ja mõnitamisele. Selleks, et tal saaks olla pidev kontroll ja ülevaade lasi ta kontorisse kaamerad koos heli ja pildi salvestusega paigaldada. Nii ta siis karjus telefonitsi kui talle midagi pildis ei meeldinud.
Samuti andis ta tööülesandeid, mis olid mõttetud ja mida ta peale täitmist ei vajanud ega vaadanud.Tema lööklause oli, et sina ei mõtle, sa võid ju omaette midagi arvata aga mina teen nii nagu tahan ainult mina. Ootamatud nädalavahetuse tööpäevad mille puhul ei lugenud ükski vabandus. Tihti nõudis ta allakirjutamist kummalistele paberitele ja küsimuste keeldumise korral oli röökimine , ähvardamine. Kahjuks ei olnud tal ka elementaarset viisakust, rääkides kliendiga tormas ta kohale ja röökis võõraste inimeste juuresolekul looma kombel. Sellest võiks jäädagi kirjutama nii mina kui 32 kolleegi kes kolme aasta jooksul sealt läbi käisid. Kahju, et rahvusvaheline firma lubab endale tänapäeval sellist suhtumist. Õnneks olen sealt eemal ja jääb ainult ülemusele endale kaasa tunda, sest normaalne inimene nii kindlasti ei käitu.
a
11. september 2018, 20:28
aga alati ei ole kiusajaks ülemus kuigi ta on asjast siiski teadlik. töötan firmas mille tootmishooned asuvad kolmel erineval aadressil ja inimesi liigutatakse vastavalt vajadusele. ka mind saadeti teise tootmisse tööle ning seal oli eestööline kes teisi pidevalt mõnitas. inimesed lausa nutsid ja keeldusid uuesti sinna tööle minemast. samuti ei ole mina enam nõus selle inimesega koos töötama, pigem lahkun töölt. kõige hullem on see, et sealne ülemus on asjade sellisest seisust teadlik aga ei tee midagi. kahjuks on selle inimese pärast mitmed inimesed töölt lahkunud aga proua naudib uute tulijate mõnitamist. ka mina ütlesin oma ülemusele, et lahkun töölt kui pean veelkord sinna tootmisse minema. õnneks ei ole mind sinna rohkem saadetud. firma nime ei nimeta aga kiusaja on tiina koik.
k
Keiu/ 11. september 2018, 17:58
Ülemus käis iga päev teiste ees alandamas ja karjumas, viimane päev tööl käskis nuttes minna laude teenindama, nii, et pisarad voolasid tellimust võttes, otsustasin peale seda jubedat päeva mitte enam tagasi minna sinna, kuulen sarnaseid lugusid sama ülemuse kohta siiani.
m
Marikisakõri/ 11. september 2018, 12:37
See pole mingi koputamine !
..käisin ühes kohas tööl ja seal kiusati mind alatihti..
Ja mitte millegi eest otseses mõttes,sest näiteks kui tegin ettepaneku kahele kohvipausile lisada veel kaks,et ikka ülejäänud tööaja jooksul täiega tööd panna-ei võetud kuuldagi vaid tehti noomitus!
Sellega polnud veel lugu lõppenud,sest tahtsin lõunaaega kahele tunnile üle viia ning tegin jälle ettepaneku,et oleme ju eurooplased nagu hispaanlasedki ja siesta võiks meilgi olla,-eriti jälgides sellesuviseid kuumasid ilmasid..aga võta näpust-tehit hoopis hoiatus!
Lahkumisavaldus paluti omal soovil kirjutada aga siis kui soovisin neljapäevast töönädalat nagu prantslastel ja ise juba reedel välja ei tulnudki!
Kas see pole siis mitte kiusamine kui ma sooviks vaid euroopalikke väärtusi kinnistada,aga ülemused soovivad nähtavasti orjariiki kehtestada ja kuradi-kurat-ega ma mingi robot ei ole,et siin firmas kõike töid pean tegema,-kord ole koristaja,siis hommikupoole personalitöö ja kui vaja laen tõstukiga ka,-raamatupidamisest ma üldse ei räägi ja need pidevad juhtkonna koosolekud-pea juba valutab..tahaks sooja mere äärde! Kusjuures-kõigi viie ameti pealt on mul suured maksud maha arvestatud ja riik võiks ikkagi arvestada oma alamatega,kes üldse siin midagi sebida viitsivad..valmistame ühe kaaskannatajaga momendil just ette kirja euroopla kohtusse,et vähemalt nemad sellest miljoni vaeste maast mingi õige soti saaks ja kõik eurotoetused kehtetuks tunnistaks...
P
.../ 11. september 2018, 11:40
Panin oma mõtted juba artikli järele kommentaaridesse, kuigi kange tahtmine oleks kogu lugu ausalt ära rääkida. Kiusamine mustvalgel erineb sellest, mis toimub nö.varjatult. Tahan öelda, et see nö. varjatud kiusamine hakkab tasapisi pihta sellest minu juhtumi puhul, et teistes asutustes (see oli üks kokkusaamine ametikaaslastega Tallinnas) reklaamitakse milline olukord meie asutuses on: nagu seisev vesi, töötajad on tulevikunägemuseta, uimased, ei näita välja aktiivsust ega tule toime, kindlasti tuleb teha muutusi. No saingi aru, et puder on keema pandud. Erudeeritud juht ei suhtu oma töötajatesse sellisel moel. Esmalt tuleks personaliga vestelda ja proovida asja parandada.Ent meie juht hakkas kohe lahti laskma, nuhkis salaja töötajate tegevust, pidas nõu "sõbrannaga". Iseenesest ei olnud ega ole midagi halvasti, lihtsalt uus direktor tuli ja hakkas uue luuaga tuba pühkima, süvenemata inimestesse, kes on aastakümneid töötanud. Ei saa mainimata jätta, et ta on ise läbinud erinevaid koolitusi ja jagab igal sammul näpunäiteid, kuidas peab inimestega suhtlema. Oma sõnade järgi ta aga ise ei käi.Üllatab, et ta kardab suhelda alluvatega, vaid teeb kohe otsuse. Vist ei maininud, et naisterahvas.
Olen nüüd küll raskes olukorras, kes on töötu olnud, teab, mis see on.Ent võltssmailiga tööl käia on vaid stressitekitav. Seda enam, kui hakkasin lahkuma, tundsin osade kaastöötajate "lojaalsust" oma direktorile. Kes siiani sõbrannatas, muutus äkki teiseks inimeseks. Tulid nipsakad ja solvavad laused. Elu on teinud selgeks, et head ja õilsate tegudega inimesed ongi selliste kõrilõikajate magustoit.Kuidas küll inimesed on positsiooni ja palga nimel võimelised teisi jalge alla talluma!!
m
Madis/ 11. september 2018, 11:26
Ülemus koguaeg kiusab..tee seda ja teist, kurat ise vōiks ka vahest ennast liigutada ju ōnje.
b
Bussijuht/ 11. september 2018, 11:25
Pidin töötama nii, et öösel sain vaid mõned tunnid magada, nädala algul polnud veel viga, aga mida päev edasi, seda raskemaks läks ja silmad kippusid rooli taga sõites kinni vajuma. Teatasin sellisest ebaseaduslikust ja ohtlikust asjast oma naisülemusele, tema aga karistuseks hakkas mulle maksma vabariigi miinimum palka nii ränga töö eest, loomulikult pidin töölt lahkuma. Töölepingud on ju kavalalt tehtud, on mingi väike põhipalk ja siis sellele lisanduvad lisatasud, mida saab alati ära võtta. See oli aastaid tagasi.

n
Noor neiu / 11. september 2018, 11:24
Kunagi aastaid tagasi läksin kööki abitööliseks kooli kõrvalt. Kaks nädalavahetust jutti olid peres matused millest saime vahetult enne teada. Teavitasin tööle nii ruttu kui sain. Tagasi tööle läksin siis ootas juhataja mind kontoris sõnadega “palun kirjuta lahkumisavaldus, sest ma näen, et te ei soovi enam tööd teha siin” Olin sel hetkel nii noor, et ei julgenud midagi vastu öelda ja kirjutasin paberile alla.
m
Misse/ 11. september 2018, 11:02
Kui tööandja klatshib oma töötajaid töökollektiivis, intrigeerib, õhutab tüli, et vabaneda osadest töötajatest, kuna ta ei soovi koondada, siis mis see on? Ja ise veel nii kena inimene, et lase aga olla, kes teda ei tunne. Uskumatuid asju juhtub, aga eks sellised asjad on õppetunniks kõigile.
k
11. september 2018, 10:57
Kiusajad võiks nimeliselt avalikustada, ehk mõtlevad siis enne kolm korda järgi, kas tasub.
s
samuti/ 11. september 2018, 10:30
olen ka läbinud neid tagakiusamisi. Küll polnud seeliku värv sobilik, kord oli "viga", et oli ülemuse koostatud töögraafiku kohaselt vaba päev. Tegelikult oleks tagakiusatavate suhtes öiglane, kui need firmad avalikustataks, kus kiusamine aset leiab/leidnud. Iga selline tagakiusamine jätab inimese hinge jälje.
v
11. september 2018, 10:39
Vaata neid firmasid, mis pidavalt tööjõudu otsivad, kas kiusatakse töötasu väljamaksmisega venitamisega või seeliku värvi pärast ei oma enam mingt tähtsust. Kiusamiseks on miljon erinevat viisi, sh vallandamine jm tegevused, millega töötaja kaotab õiguse töötu abirahale, ka see on ehtne kiusamine. Rääkimata kummaliste süüdistustega esinemisega ja kahjude kinnimaksmise nõuetega, kui pole teada, kes varastas või kahju tekitas.
n
naine/ 11. september 2018, 10:30
Mind on kiusatud üle-eelmises töökohas. kuna teistes kohtades olen olnud hinnatud töötaja, siis minu töötegemises ei saanud viga olla. Mulle tundub, et see inimene oligi psühhopaat, kellele lihtsalt meeldis alluvatele "näidata" oma võimu. Üks näide: ta ise oli mulle lubanud vaba päeva (nädal aega etteteatamisega), et saaksin perekondlikel põhjustel eesti teise otsa sõita. 15 min enne eelmise tööpäeva lõppu tuli ministeeriumis mingi ülesanne, mille tähtaeg oli järgmise päeva ( e. minu vaba päeva) lõpus. Loomulikult arvas Proua, et mul on valida - kas teen töö ära päeva lõpus/öösel, või tühistan oma vaba päeva. Igatahes, siis kui peale vaba päeva tööle läksin, sain väga suure sõimu osaliseks, miks ülesanne täidetud pole... Nüüd töötab see proua TTÜ-s.
e
Evald/ 11. september 2018, 10:21
neid rääkimata lugusid on ilmselt tuhandeid. need jäävad ka praegu rääkimata, sest see hakkaks mõjutama ka rääkija tänast elu. räägin omast kogemusest. kurjuse kehastust tahaks häbistada aga endale tähelepanu paraku ei jaksaks välja kannatada, veel vähem selle kurjusega uuesti suhelda, temaga sel teemal vaidlema hakata, sest taolistel on õigustusi kuhjaga. jaburaimast jaburaim on see, et tegemist on avalikkuses tuntud ja justkui austatud inimestega. muuta saan tänast ja homset päeva, kus ei lase enam endale ega teistele sedasi teha. ajalugu muuta ei saa. kui aga peaks saabuma hetk, mil on seda jõudu ja turvatunnet, võib olla avalikustan ka ise kõik. seniks üleskutse kõigile - kui sind kiusatakse või sinu kolleegi kiusatakse, püüdke sellest avalikkusele(tööinspektsioon vms) teada anda. ärge üksi kurjami vastu minge, sest siis saate ise haiget.
j
jah/ 11. september 2018, 10:09
Mind kiusas ülemus viimases töökohas ja mõtles välja põhjusi vallandamiseks,kuid sain kohtus võidu tööandja üle!
j
ja kuidas/ 11. september 2018, 11:20
sa edasi töötad selle ülemuse all?
õ
õige tegu/ 11. september 2018, 13:42
Peabki andma kohtusse, saab kahjutasud välja nõuda.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee