(Martin Ahven)

12-aastane Roger Kuura päästis suvel Viljandi järvest uppuva poisi. Nüüd tänatakse noormeest selle eest päästeameti elupäästja III klassi medaliga.

Roger rääkis "Vikerhommikus", et õnnetus juhtus juunikuus. Roger oli enda vanemate ja vennaga Viljandi järve ääres ujumas, kui märkas äkki endast väiksemat poissi, kes käis pidevalt pinnale ja uuesti vee alla. Kuna poisi läheduses oli üks vanem meesterahvas, mõtles Roger esialgu, et too valvab poissi. Lõpuks sai Rogerile aga selgeks, et poiss ei tee nalja ja on päriselt hädas ning läheduses olev mees ei pane poissi tähelegi. Lisaks märkas Roger hädas oleva poisi õde, kes nutuse näoga uppuja poole näitas. 

"Ujusin venna juurde, võtsin ta nii, nagu võetakse uppuvat inimest ja ujusin temaga kaldale. Seal tegelsid temaga edasi juba vetelpäästjad," kirjeldas Roger, kuidas ta umbes kuueaastase poisi uppumissurmast päästis.

Hädasolijat tuleb aidata!

Roger nendib, et Viljandi järves läheb vesi üsna kähku sügavakas. Uppuja oli kaldast umbes viie meetri kaugusel. Rogeril ei jäänud üle muud, kui ise appi minna, kuna tema vanemad olid sel hetkel eemal.

"Kui inimene on hädas, siis teda tuleb aidata," teab poiss noorele eale vaatamata. Ta kinnitab, et hirmu tundmiseks ei olnud tal sel hetkel aega.

Roger nendib, et on enda üle ikka veidi uhke ka, et hädasolijale appi läks, kuid liiga suureks pole ta enda tehtut puhunud. 

Veel rõhutab poiss, et kedagi päästma minnes tuleb kõigepealt veenduda, kas sa oled üldse võimeline teda aitama. Elukutseliseks päästjaks poiss siiski hakata ei taha. "Paljude inimeste elu oleks minu pärast kaalul. Kui ma midagi valesti teen, siis võib inimene hukkuda minu pärast. Seda ma ei taha," põhjendas Roger.

Kuula pikemalt "Vikerhommikust".

Jaga artiklit

5 kommentaari

T
tubli poiss, nii peabki  /   17:45, 11. sept 2018
ja ka mina noorena päästsin 5a. tüdruku uppumast, aga isa ei öelnud aitähki, ju siis oli šokis. Medalit küll ei saanud, aga selline asi jääb elu lõpuni meelde. Tüdruk peaks olema kuskil 28-30a. ja võib-olla on lapsedki. NB! Samuti päästis minu poeg aastaid tagasi Elvas Verevi järves uppumast väikese tüdruku.
G
gee  /   11:12, 11. sept 2018
Jah, julge ja hakkaja poiss, olgu sul ilus elu!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis