Eesti uudised

Algas riigikogu viimane sügisistungjärk (5)

Liina Hallik, 11. september 2018 00:08
PRESIDENT KERSTI KALJULAID: Ebavõrdsus ja majanduslik kihistumine on vabas ühiskonnas sama loomulik nähtus kui kadeduseuss naabri suurt autot vaadatesFoto: Ohtuleht
Eile pärastlõunal kogunesid riigikogulased sügisistungjärgu pidulikule avaistungule, kus kõnega esinesid riigikogu esimees Eiki Nestor ja vabariigi president Kersti Kaljulaid. Riigikogu XIII koosseisu VIII istungjärk –selle koosseisu viimane – kestab 20. detsembrini.  

President Kersti Kaljulaid märkis,  et Eestist on saanud majanduslikult heal järjel riik, kuid senisest rohkem tuleb mõelda, kuidas heaolu vilju jagada kõigi ühiskonnaliikmete vahel. „Ebavõrdsus ja majanduslik kihistumine on vabas ühiskonnas sama loomulik nähtus kui kadeduseuss naabri suurt autot või ägedat muruniidukit vaadates. Aga heaoluriigis, mis tagab inimestele vältimatult vajaliku, või vähemalt lootuse paremale tulevikule, on kadedus pigem edasiviiv kui lõhkuv jõud. Kui kaob lootus, tuleb solvumine ja kibedus oma riigi suhtes. See omakorda toodab võõrandumist.”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.08.2018
EKREsse liikunud Peeter Ernits: Jüri Ratas teadis juba pikka aega, et ma pole Keskerakonnaga rahul
11.08.2018
Valitsus alustab 2019. aasta riigieelarve läbirääkimisi