Poliitika

ÕL VIDEO | Kadri Simson: riigikogu liikme abi puudumine eraldab terad sõkaldest  (21)

Liina Hallik | Video: Martin Ahven, 10. september 2018 20:43
Foto: Martin Ahven
Õhtuleht uuris, mitu ööistungit on algaval istungjärgul kavas pidada, kui palju kulutab antud riigikogu koosseis viimasel istungjärgul kuluhüvitisi ning kui suur peaks olema Kaja Kallase ette pandud riigikogu liikme abi palk? 

Majandus- ja taristuminister leiab, et riigikogu on huvitatud sellest, et eelarve saaks vastu võetud. „Selles eelarves on tulemas palju häid asju: näiteks õpetajate palgatõusus või kohalike omavalitsuste eraldised. Ma ennustan, et lõppfaasis kõik riigikogu liikmed, olgu nad opositsioonis või koalitsioonis, leiavad sealt häid asju.”

Samal teemal

Ministri sõnul ei tohiks kuluhüvitisi viimase istungjärgu ajal kuluda rohkem kui kulus aasta tagasi. „Aga võimatu on üldistada. Neil, kes on valitud saartelt või näiteks Võrumaalt, kulub kodus käimiseks ja valijatega kohtumiseks paratamatult rohkem.”

Kaja Kallase soov riigikogu liikmele abi palkamise järele tuleb Kadri Simsoni sõnul sellest, et Kaja Kallas tuleb Euroopast ja Euroopa parlamendiliikme staatus on Eesti omast mõnevõrra erinev. „Eestis on iga riigikogu liige tänase päevani olnud täpselt nii tugev nagu ta ise on. Ma arvan, et sellisena on terad sõkaldest eraldatud ja tugevad riigikogu liikmed saavad ka tänases olukorras oma töö tehtud.”

Vaata videost, mida arvas majandus- ja taristuminister Kadri Simson!

Samal teemal

03.10.2018
Karmo Tüür: miks on riigikogu liikmete arvu kärpimine halb mõte
10.09.2018
ÕL VIDEO | Martin Helme: riigikogu liige peab seaduste lugemisega ise hakkama saama
10.09.2018
ÕL VIDEO | Mart Helme: kõik kasutavad oma kuluhüvitised ära
10.09.2018
President riigikogule: ebavõrdsus on ühiskonnas sama loomulik kui kadedus naabri auto või muruniiduki üle