Poliitika

ÕL VIDEO | Mart Helme: kõik kasutavad oma kuluhüvitised ära (47)

Liina Hallik | video: Martin Ahven, 10. september 2018 20:27
Foto: Martin Ahven
Õhtuleht uuris, mitu ööistungit on algaval istungjärgul kavas pidada, kui palju kulutab antud riigikogu koosseis viimasel istungjärgul kuluhüvitisi ning kui suur peaks olema Kaja Kallase ette pandud riigikogu liikme abi palk? 

EKRE esimehe Mart Helme sõnul sõltub riigieelarve vastuvõtmine sellest, kuidas vastavates komisjonides asjad läbi lähevad. „Riigieelarve protsess on väga mitmeharuline ja keeruline. Osad nendest asjadest on koguni salastatud ja neid tuleb kinnises ruumis vaadata,” ütleb Helme Õhtulehele saladuskatte all.

Samal teemal

Mart Helme sõnul peab eelarve kindlasti olema vastu võetud enne märtsi, aga täpselt ta praegu ei tea, sest pole kalenderplaani vaadanud. Ööistungite arv sõltub EKRE esimehe sõnul opositsioonierakondade üksmeelest. „Lahtisi otsi on palju. Kui neid hakatakse kokku sõlmima, siis lepitakse ka kokku, kas me teeme ööistungeid või ei tee. See on põhimõtteline küsimus.”

Mart Helme valutab südant ka Vabaerakonna käekäigu pärast. „Meil sisuliselt ei ole enam ühte opositsioonipartnerit – Vabaerakonda. Ma arvan, et lähipäevadel saame näha Vabaerakonnast mitmeid lahkumisi akna alla. Küsimärgi all on isegi see, kas Vabaerakond fraktsioonina jätkab.

Kuluhüvitiste osas on EKRE esimees kindel, et kõik kasutavad oma kuluhüvitised ära. „Oleme kinni maksnud busse ja toitlustamist. Ja ei ole veel juhtunud, et keegi tuleb üritusele ja ütleb: ma ei võta midagi, sest see on kuluhüvitiste eest tehtud. Kui tasuta antakse, võetakse kõik vastu.”

Mart Helme ei arva, et igal riigikogu liikmel peaks abi olema. „On tulnud ka ettepanekuid, et riigikogu võiks üldse töötada üks või kaks päeva nädalas – või isegi kuus. Mida need abid siis veel teevad?” Küll arvab Helme, et abi oleks vaja mitmesuguse juriidiliste ekspertiiside tarbeks.

Vaata videost, mida arvas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme!

Samal teemal

11.09.2018
Valitsus alustab 2019. aasta riigieelarve läbirääkimisi
10.09.2018
ÕL VIDEO | Kadri Simson: riigikogu liikme abi puudumine eraldab terad sõkaldest
10.09.2018
ÕL VIDEO | Martin Helme: riigikogu liige peab seaduste lugemisega ise hakkama saama
10.09.2018
PÜHA PÜSS! Kadri Simson demonstreeris riigikogus eriti seksikat dekolteed