Mõned inimesed üritasid akende kaudu põgeneda (EPA / Scanpix)

Esmaspäeval tungisid Liibüa pealinnas Tripolis asuva riikliku naftafirma ruumidesse relvastatud mehed. Kokkupõrkes said surma kaks ettevõtte töötajat ja kaks ründajat, vahendab BBC.

Ükski rühmitus ei ole rünnaku korraldajaid veel omaks tunnistanud. Liibüas on võimul ÜRO toetusega valitsus, kuid reaalset võimu neil suuremas osas riigist väljaspool Tripolit ei ole. Eri piirkondades omavad kontrolli relvastatud rahvarühmitused, kes valitsuse vastu sõdivad. Ehkki alles eelmisel nädalal suudeti riigis kokku leppida relvarahu, on rünnaku taga tõenäoliselt just üks neist mässajate gruppidest.

Tripoli kesklinnas asuva Rahvusliku Naftakorporatsiooni peakorteri turvatöötajad suutsid ära hoida kõige hullema, kuid siiski hukkus kaks naftakompanii töötajat. Mitu töötajat, kes akende kaudu põgeneda üritasid, sai viga. Relvastatud ründajate grupist hukkus kaks meest.

Rünnaku sihtmärk oli kindlasti valitud sümboolse tähendusega - Liibüas viimase seitsme aasta jooksul valitsenud anarhias on edukas ja jõukas riiklik naftakompanii ainus, mis riiki täieliku läbikukkumise oreoolist päästa on suutnud. Ka on kompanii direktor, kes esmaspäevasest rünnakust tänu turvameeste kiirusele pääses, üks väheseid riigi tähtsaid isikuid, kes on suutnud vähemalt mõnede mässuliste rühmadega läbirääkimisi pidada.

Jaga artiklit

3 kommentaari

  /   19:02, 13. sept 2018
See ongi see niinimetatud demokraatia mida Lääne riigid sinna oma pommitamisega viisid?
E
eestis  /   08:25, 11. sept 2018
peaks eesti energiasse tungima,siis pankadesse

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis