Tammsaare pargis toimus varingFoto: Lugeja foto
Ohtuleht.ee 10. september 2018 17:09
Estonia teatri kõrval Tammsaare pargi vana turuhoone väljakaevamistel toimus varing, milles hukkus inimene.

Põhja päästekeskuse pressiesindaja kinnitas Õhtulehele, et varingu alla jäänud meessoost ehitustööline hukkus. Tema surnukeha õnnestus rusude alt välja tuua õhtul kella poole kaheksa ajal.

Sündmuskohal käinud Tallinna linnapea Taavi Aas ütles Õhtulehele, et avaldab kaastunnet hukkunu lähedastele. Tema sõnul oli muinsuskaitse nõue maa-all olnud kaared säilitada.

"Tegemist on aga ehitusettevõtte vastutusalaga, et tööd sujuksid turvaliselt. Praegu on vara järeldusi teha, mis täpselt juhtus, selle selgitab uurimine," sõnas Aas.

Häirekeskus sai kell 16.46 väljakutse, milles teatati, et kokku on varisenud vana hoone võlvlagi ning seal tegutsenud töömees võis sinna alla jääda. 

 

Pealtnägija sõnul toimus varing kohas, kus on sügavust kaks kuni kolm meetrit.

Ajal, mil päästjad juba kohal olid, toimus teine, väiksem varing. Päästjad olid sunnitud töö ajutiselt katkestama, kuni ala ohutuks muudeti.

Delfile teadaolevalt oli tegu keskealise töölisega, kes võis pärit olla Ukrainast. Ekskavaatorijuht töötas vanade seinte vahel õnnetushetkel üksinda. 

Rekonstrueerimistöid viib läbi firma Astlanda. Selle tööohutusspetsialist Asso Vilks ütles, et hetkel ei saa nad juhtunut pikemalt kommenteerida, ent firma kindlasti tegeleb sellega, et selgitataks välja, mis ja miks ikkagi juhtus.

Tammsaare pargis toimus varing Foto: Martin Ahven

Enne sõda asus Estonia teatri Pärnu maantee poolsel küljel turuplats, mida kutsuti uueks turuks. Seal oli ka turuhoone, mille varemeid praegu välja kaevatakse.

Samal teemal

Kommentaarid  (64)

sellist 12. september 2018 10:41
tüüpi tööõnnetus on puhtalt töökorraldaja süü. Ei saa eeldadaa, et konstruktsioon vbl peab vastu. Selles peab kindel olema.
Taavile põhjustest ja tagajärgedest 11. september 2018 16:45
- kogu see rajatis on olnud pikki aastaid vahelduva niiskus- ja temperatuurirezhiimi mõju all
- vibratsioon, nii ehitustegevusest tulenev kui Pärnu mnt trammidest-autodest tulenev
- materjalide ladustamine väljakaevatud seintel
- Astlanda alapakkumine ja püüd säästa tegemata toestuse arvelt
Aga süüdi jääb ikkagi hukkunu, sest ta on oma allkirjaga kinnitanud, et teda on igakülgselt instrueeritud ja sellega ta vabastas oma ülemused igasugusest vastutusest.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS