USA president Donald Trump. Foto: AFP/Scanpix
Aadu Hiietamm 10. september 2018 15:14
Päevaleht New York Times avaldas 5. septembril USA presidenti Donald Trumpi karmilt kritiseeriva anonüümse arvamusloo Valge Maja juhtivtöötajalt, kes usub, et praegune president ei ole pädev riiki juhtima. Donald Trump nimetas arvamusloo autorit riigireeturiks ning nõudis, et justiitsminister Jeff Sessions algataks juurdluse ja selgitaks kirjutaja isiku välja. 

Trumpi sõnul on ka häbiväärne see, et New York Times üldse taolise artikli avaldas. USA meedia spekuleeris võimalusega, et Trumpi marru ajanud kirjutise autor võib olla koguni asepresident Mike Pence. Viimane ütles telekanalile CBS, et tema see küll ei ole ning leidis ka, et selle anonüümse artikli autoril peaks olema häbi.

Pence rõhutas telekanalile Fox News antud intervjuus, et ta on valmis läbima valedetektori kontrolli tõestamaks oma mitteseotust skandaalse kirjatükiga.

Juba teisipäeval tuleb aga müügile uus raamat USA presidendist Donald Trumpist. Üllitise pealkiri on „Fear. Trump in the White House“ („Hirm. Trump Valges Majas“) ning sellest avaldati katkendeid juba eelmisel nädalal. Raamatu autor on mainekas ajakirjanik, Pulitzeri preemia laureaat Bob Woodward, kes tegi endale nime president Richard Nixoni tagasiastumisele viinud Watergate´i skandaali paljastamisega.

Woodward väidab raamatus, et Valge Maja praegune personaliülem John Kelly on kitsas ringis nimetanud Donald Trumpi idioodiks. Kaitseminister John Mattise arvates mõistab Trump aga maailma nagu viienda või kuuenda klassi õpilane.  Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders kinnitas, et raamatus kirjapandu ei vasta tõele ja et valesid levitavad peamiselt solvunud endised kaastöötajad.

Samal teemal

Kommentaarid  (21)

EESTLANE 11. september 2018 17:36
Kui Clinton oleks võitnud oleks valge maja ümbernimetatud hoopis vikerkaaremajaks, sest valge maja on väga rassistlik nimi.
ätt. 11. september 2018 07:31
Kõik toimuv näitab kui mäda tegelikult on meie suure sõbra sisemine ring.
11. september 2018 16:15
aga meie ülistame sest oleme samasugused
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS