Ilm ja loodus

ILMAPROGNOOS: alanud nädal kostitab meid tugeva tuule ja hoovihmadega 

Toimetas Silja Ratt, 10. september 2018, 10:32
VIHMASADUFoto: MATI HIIS
Algavaks nädalaks ei luba riigi ilmateenistus just kõige meeldivamat ilma. Tõenäoliselt sajab lähipäevil vihma ning puhub tugev tuul. Õnneks nädala teises pooles tuul vaibub ning päike tuleb jälle pilve tagant välja.

Ilm esmaspäevalFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Teisipäeval laieneb Norra merelt madalrõhkkond servaga üle Skandinaavia ja Läänemere. Öösel on sajuhooge, võib olla ka äikest, päeval sajab laialdaselt vihma (saju tõenäosus 80-90%). Tuul tugevneb, puhub öösel kagust, päeval pöördub saartest alates edelasse, ulatub puhanguti 15, saartel õhtul 18 m/s. Õhutemperatuur on öösel 9..14, rannikul kuni 17, päeval 15..19, Ida-Eestis kuni 21°C.

Ilm teisipäevalFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Kolmapäeval liigub madalrõhkkond üle Skandinaavia ja Soome Karjala kohale ning selle lõunaservas on meie ilm vihmahoogude (tõenäosus 50-75%) ja väga tugeva edelatuulega, puhanguid on 17, saartel ja rannikul võivad tõusta üle 20 m/s, õhtul pöördub saartel läände. Õhutemperatuur on öösel 10..15, rannikul kuni 17, päeval 14..18°C.

Ilm kolmapäevalFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Neljapäeval kaugeneb madalrõhkkond Venemaa põhjaalade kohale ja selle järel sajab meil kohati hoovihma (tõenäosus 25-50%). Öösel on edela- ja läänetuul veel väga tugev, päeval puhub enam läänest ja loodest ning jääb tasapisi rahulikumaks. Õhutemperatuur on öösel 8..13, rannikul kuni 16, päeval 15..18°C.

Reedeks kaob madalrõhkkond Läänemere õhuruumist ja veidi tõusva õhurõhu foonil on meie ilm üksikute hoovihmadega (tõenäosus ~25%). Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 5..10, rannikul kuni 15, päeval 16..19°C.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee