Eesti uudised

Riigireetur Herman Simm jääb edasi vanglasse (16)

Siim Randla, 10. september 2018, 07:25
Riigireetmises süüdi mõistetud Herman Simm ei vaidlustanud riigikohtus Tartu ringkonnakohtu määrust, millega teda ei vabastatud ennetähtaegselt vanglast.

Tartu ringkonnakohus jättis suvel Tartu maakohtu 19. juuni  määruse muutmata ning määruskaebuse rahuldamata. Herman Simmi (71) vabastamist toetas küll Tartu vangla, kuid sellele oli vastu prokuratuur, märgib ERR.

Samal teemal

Tartu maakohus leidis, et vaatamata mitmetele positiivsetele asjaoludele ei ole Herman Simmi ennetähtaegne vabastamine jätkuvalt võimalik eelkõige toimepandud kuriteo asjaolude tõttu ja sellest tulenevast süü suurusest.

Simm pani toime kuriteo, mis ei olnud ühekordne, hetkeemotsioonile tuginenud käitumine, vaid süsteemne, enam kui 10 aasta jooksul toimunud korduv Eesti vabariigi julgeolekut kahjustav tegevus. Kohtu hinnangul suurendas Simmi teo ebaõigust veelgi asjaolu, et ta töötas mitmetel olulistel ametikohtadel, mis eeldas tema lojaalsust riigile ja tema suhtes oli tavapärasest kõrgem usaldus, mida ta rikkus.

Tänaseks on Tartu ringkonnakohtu otsus jõustunud, kuna Simm on  loobunud kohtumääruste vaidlustamisest riigikohtus.

Simm tunnistati Harju maakohtu 25. veebruari 2009 otsusega süüdi riigireetmises ja asutusesisese teabe edastamises ning talle mõisteti 12 aasta ja kuue kuu pikkune vangistus. Simmi karistusaeg algas 19. septembril 2008 ja lõppeb 18. märtsil 2021.

16 KOMMENTAARI

k
13. september 2018, 20:54
Küsiks, et kas nii praegused kui ka eelmised riigijuhid kes on vastu võtnud Eesti riiki kahjustavaid otsuseid ei ole riigireeturid?
o
OoTOoT 11. september 2018, 18:54
kommijad ja meedia- miks keegi ei nõua vastutust neile, kes andsid loa temal töötada ja kasutada saladusi. Need teised on ju siiani lasknud aina reeturitel siin elada, pidevalt avastame ja ehmatame, pikka perioodi spioneerinuid? Miks need materjalid salastati?
Loe kõiki (16)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee