Eesti uudised

Kuidas 50 aastat tagasi kahest seaduslikult kokku ehitatud kooperatiivkorterist iseseisvas Eestis taas jälle kaks sai 

PENSIONÄRI VIIMANE VÕITLUS: „Miks mina maksan poole korteri eest maamaksu, kui teised ei pea?“ (22)

Juhan Haravee, 10. september 2018, 00:01
JABUR, AGA TÕSI: Paavo Roolaid seisab uksel, mis tema kodu kaheks jagab. Vasak jalg toetub põrandale, mille eest tuleb maksta maamaksu, samas kui parem jalg naudib maksuvabastust.   Erki Pärnaku
Kunagise elamukooperatiivi liikmed ehitasid pool sajandit tagasi kahest väikesest korterist kokku ühe suure – kedagi see ei häirinud ja siis oli kõik seaduslik. Praegune võim  ei taha liitmist tunnistada.

Tänavu mais otsustas endine Tallinnfilmi tootmisinsener Paavo Roolaid (70) oma seadusliku vara põhjalikult üle vaadata ja seejärel tulevikku vaatava mehena ka notariaalse testamendi teha. Roolaid elab Lillekülas neljakorruselises kortermajas, mis peremehe sõnul oli kunagisel Nõukogudemaal päris esimene elamukooperatiiv, kus korterid kuulusid neid asustanud elanikele. Lagle tänava maja teisel korrusel elasid kõrvuti korterites nr 5 ja 6 lähedased leibkonnad, nagu tänapäeval kombeks öelda. Kolmetoalises elas Paavo oma vanematega ja kõrval kahetoalises tema tädi koos vanaemaga, Paavo isa emaga.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

22 KOMMENTAARI

e
ehitaja 10. september 2018, 14:44
Tegin ka kunagi kahest kahetoalisest neljatoalise. Ehitis valmis siis lasin ühe korteri tühistata, sest sissepääs oli ühest uksest ja nüüd ongi majas korterid 1,2,3,4,5,7 ja 8. Tegemata töö kui maksma peab.
Loe kõiki (22)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee