Maailm

Rootsi tulevik jäi selgusetuks (55)

Tõnis Erilaid, 9. september 2018 21:50
Teel valima: Võitu lootev peaminister Stefan Löfven koos abikaasa Ullaga teel valimisjaoskonda ajakirjanike saatel.Foto: Sören Andersson/TT/Scanpix

Pühapäevasel päikesepaistelisel ja soojal päeval olid Rootsis kolmed valimised korraga, kuid tähelepanu koondus vaid parlamendivalimistele, mis määravad riigi tuleviku lähiaastaiks. Enim kardeti seda, et selget tulemust tulevase valitsuse loomiseks ei saada. Nii läkski, võib öelda pärast valimisjaoskondade sulgumist avalikustatud lävepakuküsitluste tulemuste põhjal. Juba aastaid on valitsuse moodustamine olnud kas parempoolsete või nõndanimetatud vasakroheliste ülesanne. Seekord pole neil aga enamusvalitsuse kokkupanekuks jõudu: kõik rikkusid ära äärmusparempoolsed Rootsi Demokraadid.

Rootsi Demokraadid on senimaani olnud ühe idee partei ja tagunud kõige kuuldavamalt immigratsioonivastast trummi. Nüüd tõid nad suure teemana välja ka tervishoiu, ja seda loosungi all „Kõik tahavad taevasse, kuid keegi ei taha surra arstijärjekorras!“ .

Lävepakuküsitluste tulemused pärast kõigi 6400 valimisjaoskonna sulgumist kella üheksa ajal õhtul näitasid, et Rootsi Demokraadid said üle 20 protsendi häältest. Nad ei ole küll valimiste võitjad, kuid neile antud häältest piisab, et olla kaalukeeleks. Senimaani on aga kõik teised erakonnad olnud häälekalt vastu igasugusele koostööle nendega. Viimati teatas seda võimaliku parempoolse koalitsiooni moodustaja, moderaat Ulf Kristersson.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.09.2018
Rootsi peaminister on sunnitud ametist lahkuma
10.09.2018
Sotsid põrusid Rootsi valimistel, peaminister tagasi ei astu
09.09.2018
VAADE ROOTSI ELLU: Palme ja Lindh mõrvati, Rootsi poliitikute elu on ka praegu ohus
14.08.2018
FOTOD JA VIDEOD | Rootsi peaminister ligi 100 auto süütamisest: mida kuradit te teete?!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee