Maailm

Rootsi tulevik jäi selgusetuks (55)

Tõnis Erilaid, 9. september 2018, 21:50
Teel valima: Võitu lootev peaminister Stefan Löfven koos abikaasa Ullaga teel valimisjaoskonda ajakirjanike saatel.Foto: Sören Andersson/TT/Scanpix
Pühapäevasel päikesepaistelisel ja soojal päeval olid Rootsis kolmed valimised korraga, kuid tähelepanu koondus vaid parlamendivalimistele, mis määravad riigi tuleviku lähiaastaiks. Enim kardeti seda, et selget tulemust tulevase valitsuse loomiseks ei saada. Nii läkski, võib öelda pärast valimisjaoskondade sulgumist avalikustatud lävepakuküsitluste tulemuste põhjal. Juba aastaid on valitsuse moodustamine olnud kas parempoolsete või nõndanimetatud vasakroheliste ülesanne. Seekord pole neil aga enamusvalitsuse kokkupanekuks jõudu: kõik rikkusid ära äärmusparempoolsed Rootsi Demokraadid.

Rootsi Demokraadid on senimaani olnud ühe idee partei ja tagunud kõige kuuldavamalt immigratsioonivastast trummi. Nüüd tõid nad suure teemana välja ka tervishoiu, ja seda loosungi all „Kõik tahavad taevasse, kuid keegi ei taha surra arstijärjekorras!“ .

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

25. september 2018, 15:45
Rootsi peaminister on sunnitud ametist lahkuma
10. september 2018, 14:26
Sotsid põrusid Rootsi valimistel, peaminister tagasi ei astu
9. september 2018, 07:20
VAADE ROOTSI ELLU: Palme ja Lindh mõrvati, Rootsi poliitikute elu on ka praegu ohus
14. august 2018, 10:09
FOTOD JA VIDEOD | Rootsi peaminister ligi 100 auto süütamisest: mida kuradit te teete?!

55 KOMMENTAARI

k
13. september 2018, 20:34
kõik rikkusid ära (äärmusparempoolsed) Rootsi Demokraadid. Vasakäärmuslik Õhtuleht ei jäta juhust kasutamata, et teha propagandat.
Õhtuleht palun selgitage kus on see niinimetatud äärmus Rootsi Demokraatides.
e
Ex-soomlane 10. september 2018, 16:17
Ei jäänud, Rootsi tulevikku on täiesti selge; rahva asendamine islam supermeestega jätkub. Valijatest 83% soovib sellist.
Loe kõiki (55)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee