Juhtkiri

Juhtkiri | Sügis toob poliitikatormi või kerge tuuleiili? (16)

Ohtuleht.ee, 9. september 2018, 18:56
 Robin Roots
Valitsuse tööinnu raugemine vahetult enne valimisi – või, nagu sotside esimees Jevgeni Ossinovski veel valitsusliikmena tõdes, et riigiehitamine on pandud pausile – vaevalt on midagi Eestile ainuomast. Valimisvõitlusesse läheb iga erakond ikka enda eest ning pole siis ime, et põhimõtted, mis vahepeal ehk unustussegi vajunud, saavad olulisemaks kui valitsuskoalitsiooni võimekus ühes või teises küsimuses kiiresti kokkuleppele jõuda.

Küllap pidurdab valitsuse valmisolekut uute suurte algatustega välja tulla seegi, et mitme senise koalitsioonipoliitiku otsus kolida riigikogus akna alla (pudenejaid on igast erakonnast) on häälte ülekaalu kahandanud ohtlikult ahtraks. Kas saabki kindel olla, et allesjäänud 52 saadikut on kõik oma erakonnale lõpuni truud? Samas ei tähenda riigiehitamise seisak sugugi seda, et praeguse riigikogu sügisistungjärgu avaistung juhataks sisse äärmiselt igava poliitikahooaja. Paistab, et läheb vastupidi – vaatemäng on nii kirev, et kohati on seda raske jälgidagi, ent suures osas toimub see riigikogu saalist väljaspool. Kuigi näiteks riigieelarve arutelud võivad tulla küllalt särtsakad – mis näoga annab näiteks Isamaa oma õnnistuse kommunismi jätkumisele maakondlikus ühistranspordis?

Kuidas, kellele ja kui palju raha on kahjuks kujunemas ka valimiskampaania põhiküsimusteks. Head ajad, mis teha. Kas värsket vaadet võiksid pakkuda uued erakonnad või suisa erakonnastumist teadlikult vältivad algatused, nagu näiteks Riigireformi Sihtasutus, kes lubas novembri lõpuks riigikogule üle anda riigireformi kontseptsiooni? Paraku on uutegi tulijate seas neid, kes küll toovad poliitikasse seninägematuid karvaseid ja sulelisi, ent mõtterikkuse poolest ei edasta vanu olijaid. Anname neile veel aega!

Häälte nimel vastase provotseerimises, pereheitmises, enda narriks tegemises jne pole ju midagi uut, ent iseasi, kas nende tegevuste tulemusena muutub oluliselt ka tulevase riigikogu koosseis. Kas näeme tormi või vaevu tunneme tuult, sõltub seega eelkõige valijaist.

16 KOMMENTAARI

t
Taat 10. september 2018, 11:14
Ilmselge on see,et valitsev koalitsioon ei jätka!
m
mõtlik 10. september 2018, 06:35
Huvitav on ikkagi , kas kesk ja EKRE suudavad kahe peale üle 50% kohti saada. Kui ei suuda , siis teer reff nendele kõigile pika puuga ära. Tänane sel...
(loe edasi)
Loe kõiki (16)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee