Kommentaar

Taavi Libe | Kampaaniakorras elamine pärsib mõtlemisvõimet

Taavi Libe, "Vikerhommiku" saatejuht, 9. september 2018, 18:57

2 KOMMENTAARI

2
2mx/ 10. september 2018, 16:37
Vaata, kod Libe, mina elan Tallinna linnas ja suhteliselt kesklinnas. Mina liigun ühistranspordiga ja jalgsi, vähemalt enamuse oma ajast. Mule on ükskõik, mida arvab mingi tegelane, kes elab linnast väljas põllule ehitatud karbikeses ja ilma autota ka kolme sammu liigutud ei saa, tavaliselt siis. Sest sellistele linnast-väljas-lauda-taga-põllul elavatele võib see kol päeva ehedat liikumistakistuste pornot olla lahe. Mulle näiteks pole. Sest teps mitte ei pääse liikuma mulle harjumuspärastesse poodidesse või muidu vaba aja veetmise paikadesse (mitte segi ajada turistide või hipsterjobude urgastega). Veel enam - käisin laupäeva õhtul pärast seda nn sügisjooksu ja enne seda pühapäevast maratonitamist Viru tänaval, mis oli turiste paksult täis ja äkki märkasin, et see pole teps mitte ohutu. Ei, neid alati tuttava moluga pätte ma ei näinud, aga see eest nägin seda, et kogu Viru tänav oli sisuliselt vajadusel autoga abi saamise võimalusest ära lõigatud. Lausa nii, et Valli t ja Vana-Viru t ristmik Viru tänavaga oli lausa betoonblokkidega takistatud. Teadmiseks - Viru tänavale saab kiirabi või päästemasin kõige paremini ja kiiremini ligi just Valli tänava kaudu. Aga ka Sauna t-l oli blokeering ees, sama ka Vene tänaval ja Müürivahes, kuigi seal vähe kergemate vahenditega. Minul igatahes hakkas oma linna külaliste pärast hirm, sest tühja sellest politsei ligipääsust, need saavad ka joosta, aga arstiabi või tuletõrjuja peavad ikka oma masinatega nii lähedale saama, kui vähegi võimalik.
Mul on siiralt kahju, kui siinmail hakkavadki ilma ja vaimsust kujundama taolised libedikud, kes oma ninaotsast kaugemalt näha ei suuda.
t
Taavi!/ 10. september 2018, 11:40
Kampaania mõttes võiksid selle jooksumaratoni linnast välja, loodusesse viia. Ja siis kirjuta kolumn, mis vahe on linnas, gaasilõhnalises õhus või looduses, värskes õhus joosta. Oleme rääkinud?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee