2
fotot
VIIMAST KORDA: Külli ja Natalia teavad, et astuvad oma lemmik-tehnikapoodi ilmselt sisse viimast korda. (Aldo Luud)

Experti tehnikakauplus suleb hiljemalt oktoobri lõpul kauplused Võrus ja Jõgeval ning avab poe Tartu Annelinnas Eedeni keskuses. Väikelinnade inimeste meelest on aga tähtis, et kauba saaks kätte kodu lähedalt.

Experti turundusjuht Joonas Kulli selgitab, et Tartu on Võru ja Jõgeva inimestele sageli nii töö- kui ka ostulinn, mistõttu tulebki kauplus Tartusse. Seda enam, seni Expertil Emajõelinnas seni ühtegi poodi pole.

Jõgeva vallavanem Aare Olgo kuulis kaupluse kinnipanemisest Õhtulehelt. „Mõttekoht on siin kindlasti, kuid see on majanduslik otsus. Ostjail tuleb nüüd küll sõidukulu juurde,“ ütleb ta. Suurem mure on vallajuhi sõnul see, kui väikelinnadest kaob haritud kaader.

„Haldusreformiga kadus ära ju kogu maavalitsus. Kui kohapeal sobivat tööd ei saa, eks otsitakse suurest linnast,“ nendib Olgo, et seetõttu jääb väikestes kohtades ka ostjaid vähemaks. Experti parklas valitsebki tühjus. Vaid paar naist astub poeuksest sisse. „Siit vähem kui kilomeetri kaugusel on Teletark, kus müüakse ka enam-vähem samu tooteid,“ ütleb Jõgeva kandist pärit Natalia, kuid ta on harjunud oste tegema just Expertis. „Hea kaubavalik on. Muidugi on kahju, kui kinni pannakse. Aga saame aru, et kui kasumit oleks teenitud, ega siis poodi suletaks. Interneti ja suurte kohtade kõrval on kaupmeestel väikelinnades keeruline hakkama saada,“ lausub kõrvalt sõbratar Külli.

Võru linnapea Anti Allas see-eest ütleb, et viimasel ajal on linna uusi kauplusi juurde tulnud. Sealhulgas suurem autopood ning kodu- ja aiakaupu pakkuv Magazin. Võrus on töös ka uue toidukaupluse projekt.

 Varasem Mustvee linnapea Max Kaur tõdeb, et väikesele linnale on iga asutus ja pood mõistagi oluline, kuid ühest tehnikapoest tähtsam on kohaliku olustiku säilimine ning esmalt ikkagi toidupoed ja apteek. „Kui kliente napib, siis tuleb kaupmehel teha otsus. See on õige, et paljud sõidavad suurematesse linnadesse oste sooritama. Aga eks poodide sulgemisel on ka emotsionaalne pool,“ räägib kogenud omavalitsusjuht.

Lüganuse vallavanem, varem ka ise poodi pidanud Andrea Eiche ütleb, et Jõgevaga võrreldavas Kiviõlis pole tehnikapoode kinni pandud, kuid ega need ole sinna väga kippunudki. „Jutt käib ikkagi kohalike elanike esmavajaduste rahuldamisest,“ nendib temagi. „Kiviõlis on kaubahoov, mille ühes osas on kodumasinad täitsa olemas, kuid see ei ole võrreldav ketipoe võimalustega. Inimese jaoks on oluline, et mingid asjad saaks kodu lähedalt kätte. Kui ikka külmkapp suvel üles ütleb, siis on hea, kui kohe uue saab.“

Experti Tartu kauplus avatakse novembris, kui  uuenev Eedeni keskus valmis saab.

Jaga artiklit

32 kommentaari

T
Tiit  /   07:35, 10. sept 2018
Lätis on elektroonika odavam, lisaks netipoed kust ostes on ka hulka odavam.
Kaupmeestel oleks aeg aru saada, et ahnitsemise aeg on möödas.
  /   07:15, 10. sept 2018
Pesumasin läks katki. Otsisin ja võrdlesin netipoes erinevaid masinaid ja järgmisel hommikul oli masin kohal. Hea kui kiire elutempo juures saab aega kokku hoida. Ka on poes käimine üks peavalu, sh tehnikapoes. Seal peab põgenema müüjate eest kes ei paku sulle seda mida otsid, vaid hakkavad pähe määrima hoopis kallimaid tooteid.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis